•                    
  •                  
دوشنبه , ۱۴ آذر , ۱۴۰۱
دوشنبه, دسامبر 5

زندان مرکزی همدان: انتقال یک زندانی با جرائم موادمخدر به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام

0
1119

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, واحد رستم زاده, زندانی متهم به جرائم موادمخدر, محبوس در زندان مرکزی همدان جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شد. این زندانی از سال ۱۳۹۴ پس از بازداشت به اتهام حمل و نگهداری موادمخدر و طی مراحل بازجوئی و دادرسی به اعدام محکوم شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سازمان حقوق بشر ایران, امروز دوشنبه ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, واحد رستم زاده, زندانی متهم به جرائم حمل و نگهداری موادمخدر, محبوس در زندان مرکزی همدان که پیشتر توسط دادگاه به اعدام محکوم و حکم وی توسط دیوان عالی کشور تائید شده جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شد. 

براساس این گزارش, واحد رستم زاده, متولد ۱۳۶۹, اهل همدان, در سال ۱۳۹۴, پس از بازداشت به اتهام حمل و نگهداری موادمخدر تحت بازجوئی و تفهیم اتهام قرار گرفت و پس از محاکمه توسط دادگاه و دیوان عالی کشور به اعدام محکوم شد. 

بنقل از یک منبع مطلع: “مسئولان زندان طی تماس تلفنی از خانواده واحد رستم زاده خواستند که روز سه‌شنبه ۹ اردیبهشت ماه، جهت آخرین ملاقات به زندان مرکزی همدان مراجعه کنند.

احتمال میرود حکم اعدام این زندانی سحرگاه چهارشنبه هفته جاری در زندان مرکزی همدان اجرا شود. 

بر اساس گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل، در سال ۲۰۱۹ میلادی, حکومت ایران دست کم ۲۵۱ نفر را اعدام کرده و دستکم ۴ نفر از اعدام شد گان در زمان وقوع جرم کمتر از ۱۸ سال سن داشتند. با این حال، به دلیل عدم شفافیت مقامات، پی بردن به تعداد واقعی اعدامها در این کشور دشوار است و ممکن است بسیار بالاتر از رقم اعلام شده باشد.

با توجه به اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر هیچ فردی نباید مورد رفتاری قرار بگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی بشود. 

براساس آمارهای منتشره از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر ایران از جمله کشورهایی است که دارای سرانه اعدام بسیار زیادی است و در رتبه جهانی ایران بعد از چین بالاترین تعداد اعدامهای سالیانه را دارا می باشد. 

در تاریخ ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸, سازمان عفو بین الملل, با انتشار گزارشی که به تفسیر موارد نقض حقوق بشر در ایران پرداخته بود در بخشی از این گزارش پیرامون صدور و اجرای احکام اعدام اعلام کرد: “حکم اعدام همچنان برای اعمالی در نظر گرفته شد که در قوانین بین المللی حقوق بشر مجاز به شمار میروند، اعمالی که از جمله شامل رابطه جنسی افراد همجنس با رضایت متقابل و روابط جنسی خارج از چارچوب زناشویی می شد؛ صدور حکم اعدام همچنین برای جرایمی از قبیل توهین به پیامبر اسلام ,  محاربه و افساد فی الارض, ادامه یافت که تعریف بسیار مبهمی دارند”.

 

برچسب هاقاچاقچی مواد مخدرمواد مخدرمواد مخدر هروئینمواد مخدر در زندانهای ایرانمواد مخدر شیشهمواد مخدر صنعتیموادمخدیموادمخدرموادمخدر هروئینموادمخدر کراکموادمخدر در زندانهای ایرانموادمخدر شیشهموادمخدر شیشیهموادمخدر صنعتیمجازات اعدام در ایرانمجازات غیرانسانینقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایراننقض حکم اعدام در ایرانواحد رستم زادهواحدرستم زادهانتقال به سلول انفرادیاستان همداناعدام مواد مخدراعدام موادمخدراعدام مجازات غیرانسانیاعدام واحد رستم زادهاعدام در ملاء عاماعدام در همداناعدام در ایراناعدام در ایران گاعدام در جمهوری اسلامیاعدام در زنداناعدام در زندان همداناعدام در زندانهای ایراناعدام درهمداناعدام زندانیان جرائم موادمخدرتائید حکم اعدامجرم موادمخدرجرائم مواد مخدرجرائم مواد مخدر در ایرانجرائم موادمخدرجرائم موادمخدر در ایرانجرائم و مجازاتحکم اعدامحکم اعدام در ایرانحکم اعدام در زندانحکم اعدام در زندانهای ایرانحکم اعدام زندانیانحکم اعدام زندانیان در ایراندیوان عالی کشورزندان مرکزی همدانزندانی جرائم موادمخدرزندانیان جرائم موادمخدرسلول انفرادیسلول انفرادی در زندان مرکزی همدانسلول انفرادی زندانیان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.