•                    
  •                  
سه شنبه , ۰۵ مهر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, سپتامبر 28

مجید برزگر و محسن امیریوسفی تفهیم‌ اتهام شدند

0
83

حقوق بشر در ایران – امروز جمعه ۴ شهریور ماه ۱۴۰۱، مجید برزگر و محسن امیریوسفی، دو کارگران تلوزیون، پس از احضار به یکی از ارگانهای امنیتی و قضایی تفهیم اتهام شدند.‌

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کانون نویسندگان ایران، طی روزهای اخیر، محسن امیریوسفی و مجید برزگر، دو تن از کارگردانان سینما پس از احضار به یکی از ارگانهای امنیتی و قضایی تفهیم اتهام شدند.

براساس این گزارش، محسن امیریوسفی و محیر برزگر، پس از اتمام بازجوئی و تفهیم اتهام در شعبه بازپرسی با تودیع وثیقه آزاد شدند.

اعمال فشارهای امنیتی بر کارگردانان و مستندسازان در حالی رو به گسترش است که مبنی این برخوردها در پی صدور بیانیه ای با عنوان(تفنگت را زمین‌ بگذار) با احضار و بازداشت محمد رسول اف ، مصطفی آل احمد آغاز شد و با بازداشت جعفر پناهی برای تحمل حبس تعزیری اش ادامه دارد.

محمد رسول اف و مصطفی آل احمد پس از اتمام بازجوئی ها در بند امنیتی زندان اوین به اندرزگاه ۴ این زندان منتقل شدند و مصطفی آل احمد ار تاریخ ۱۹ مردادماه با تودیع وثیقه آزاد شد.

پرونده سازی بر علیه شهروندان به سبب فعالیتهای مسالمت آمیز آنها، ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ میلادی است که بر حق افراد بر انتشار افکار و عقاید و نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیتهای مرزی تاکید می کند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.