•                    
  •                  
چهارشنبه , ۱۳ مهر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, اکتبر 5

بازداشت یک شهروند ساکن سنندج توسط اداره اطلاعات این شهرستان

0
659

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۹, ماموران اداره اطلاعات سنندج پس از بازداشت سید کامل احمدی, شهروند ساکن این شهرستان وی را به بازداشتگاه این ارگان امنیتی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کُردپا, روز شنبه ۱۴ تیر ماه ۱۳۹۹, سید کامل احمدی, شهروند ساکن سنندج مرکز استان کردستان, توسط ماموران اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت و جهت بازجوئی و تشکیل پرونده به بازداشتگاه این ارگان امنیتی منتقل شد. 

از لحظه بازداشت اداره اطلاعات سنندج به خانواده و نزدیکان این شهروند در مورد اتهامات و دلیل بازداشت وی مطلبی را اعلام نکرده و از دلایل این بازداشت اطلاعی در دست نیست. 

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام و محرومیت از دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

در اکثر موارد بازداشتهای خودسرانه در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده است که در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هااداره اطلاعات سنندجبلاتکلیفی افراد بازداشت شدهسرکوب شهروندان کورد ایرانحقوق شهروندی در ایران گنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانکامل احمدیشهروندان کورد در ایرانشهرستان سنندجحقوق شهروندی درایرانبازداشت شهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد زندانی سیاسیسیدکامل احمدیبلاتکلیفیشهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانبازداشتگاه اداره اطلاعات سنندجنافرمانی مدنی شهرستانحقوق بشر در ایرانبازداشت و بلاتکلیفیبلاتکلیفی افراد در بازداشتنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیبازجوئی از شهروندانبازداشت و بیخبریسرکوب شهروندان در ایرانبازداشت و بازجوئیسرکوب شهروندان کوردبازداشت و بازجوییزندان مرکزی در شهرستان سنندجنقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراناخبار نقض حقوق بشر در ایرانبلاتکلیفی در بازداشتبازجویی از شهروندان در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی در ایرانشهروندان کورد ایرانبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت شهروندان کوردنقض حقوق بشرگزارش نقض حقوق بشر در ایرانربازداشت و بیخبریبازداشت و بلاتکلیفی در بازداشتشهروندان کورد در جمهوری اسلامیبازداشت شهروندن کورد

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.