•                  
شنبه , ۲۴ مهر , ۱۴۰۰
شنبه, اکتبر 16

بازداشت یک شهروند ساکن سنندج توسط اداره اطلاعات این شهرستان

0
345

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۹, ماموران اداره اطلاعات سنندج پس از بازداشت سید کامل احمدی, شهروند ساکن این شهرستان وی را به بازداشتگاه این ارگان امنیتی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کُردپا, روز شنبه ۱۴ تیر ماه ۱۳۹۹, سید کامل احمدی, شهروند ساکن سنندج مرکز استان کردستان, توسط ماموران اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت و جهت بازجوئی و تشکیل پرونده به بازداشتگاه این ارگان امنیتی منتقل شد. 

از لحظه بازداشت اداره اطلاعات سنندج به خانواده و نزدیکان این شهروند در مورد اتهامات و دلیل بازداشت وی مطلبی را اعلام نکرده و از دلایل این بازداشت اطلاعی در دست نیست. 

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام و محرومیت از دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

در اکثر موارد بازداشتهای خودسرانه در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده است که در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هانقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایراننافرمانی مدنی شهرستانکامل احمدیگزارش نقض حقوق بشر در ایراناخبار نقض حقوق بشر در ایراناداره اطلاعات سنندجبلاتکلیفیبلاتکلیفی افراد بازداشت شدهبلاتکلیفی افراد در بازداشتبلاتکلیفی در بازداشتبازجویی از شهروندان در ایرانبازجوئی از شهروندانبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بلاتکلیفی در بازداشتبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت و بازجوییبازداشت و بازجوئیبازداشت شهروندن کوردبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشتگاه اداره اطلاعات سنندجحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در ایران گحقوق شهروندی درایرانربازداشت و بیخبریزندان مرکزی در شهرستان سنندجسیدکامل احمدیسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهرستان سنندج

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: