دوشنبه , ۲۹ اسفند , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, مارس 21

اقدام به خودکشی ۴ دختر نوجوان در بابل و جان باختن ۲ تَن از آنها

0
629

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۱۶مرداد ماه ۱۳۹۹, چهار دختر نوجوان ساکن شهرستان بابل واقع در استان مازندران اقدام به خودکشی کردند که در این میان ۲ تن از آنان جان باختند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از رُکنا, امروز پنجشنبه ۱۶ مرداد ماه ۱۳۹۹, علی عباسی, مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران خبر از خودکشی ۲ دختر نوجوان در شهرستان بابل داد. همچنین گزارشهایی از اقدام به خودکشی ۲ دختر نوجوان دیگر در در رسانه ها دست به دست می شود که این مقام مسئول در پزشکی قانونی استان مازندران در این مورد اظهار نظری نکرد. 

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران ضمن تائید خودکشی این ۲ دختر در شهرستان بابل در تشریح آن گفت: “تیم پزشکی قانونی در حال بررسی جزئیات بیشتر است و اطلاعات تکمیلی را به اطلاع رسانه‌ها می‌رسانم”.

مدیرکل پزشکی قانونی درباره خودکشی همزمان ۴ نفر در این حادثه، اظهار کرد: “اطلاعاتی که بنده دارم مربوط به فوت ۲ نفر است و در ارتباط با علت فوت و یا اقدام به خودکشی ۲ تن دیگر باید بررسی‌های لازم انجام شود”.

در فضای مجازی خبری مبنی بر خودکشی همزمان چهار دختر نوجوان دست به دست می‌شود که گفته شده ۲نفر فوت کرده و ۲ تن دیگر در کما به سر می‌برند که مدیرکل پزشکی قانونی در این ارتباط اظهار نظر نکرده است.

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

افزایش میزان خودکشی شهروندان در نقاط مختلف کشور به مثابه نبود امید به زندگی است. محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری، بیماری، نقص اعضا، بیوگی، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان ، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود را مورد تاکید قرار داده اما برخوردهای قهرآمیز ارگانهای امنیتی و قضائی با شهروندان ایران و بیان اتهامات امنیتی بر خواسته های این افراد مصداق بارز نقض حقوق بشر نیز می باشد. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.