•                    
  •                  
دوشنبه , ۱۰ بهمن , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, ژانویه 31

کودک آزاری؛ انتقال یک کودک به بیمارستان در بوشهر

0
908

یک پسر بچه که به شدت مورد آزار جنسی و روانی قرار گرفته بود، سریعا به بیمارستان منتقل شد و روند درمان وی آغاز شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از مهر، امروز دوشنبه ۳ تیرماه ۱۳۹۸، روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان بوشهر از ۱ مورد کودک آزاری در یک کارواش در این شهر خبر داد. در این گزارش بر تجاوز جنسی به یک پسر بچه اشاره شد. 

پس از اعلام این اتفاق از طریق تماس با سامانه اورژانس اجتماعی ۱۲۳، مبنی بر آزار جسمی و روانی کودکی در یک کارواش در بوشهر، بررسی این موضوع در دستور کار بهزیستی قرار گرفته و مسئولین بهزیستی با اخذ مجوز قضایی با همراهی نیروی انتظامی به آنجا مراجعه کرده اند و با کودکی مواجه شدند که مورد اذیت آزار جنسی و روانی قرار گرفته بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان بوشهر با پیگیری های بهزیستی این کودک بلافاصله به بهزیستی ارجاع و به بیمارستان منتقل شده است. وی هم اکنون تحت درمان پزشکی بیمارستان و خدمات روانشناختی اورژانس اجتماعی بهزیستی استان است. به این منظور یک نماینده حقوقی و یک روانشناس برای پیگیری این پرونده تعیین شده است.

همچنین با اعلام روابط عمومی اداره کل بهزیستی این استان در خصوص پیگیری قضایی پرونده، اقدامات لازم حضوری و مکاتبه ای با دادستان، فرمانداری بوشهر، دفتر حمایت از کودکان دادگستری و اداره آگاهی صورت گرفته و در دست بررسی است.

لازم به ذکر است در ادبیات عرفی رسانه های دارای مجوز از کلمه آزار و اذیت برای اشاره به تجاوز و اشکال مختلف آسیب های جنسی استفاده می شود.

لازم به یادآوری است که در بهمن ماه سال ۱۳۹۷، حبیب الله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفته بود که طی سال گذشته حدود یک میلیون تماس با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ از سوی مردم گرفته شده که از این میان حدود ۱۱ هزار تماس در ارتباط با کودک آزادی بوده است.

در ماده ۵ از اعلامیه جهانی حقوق بشر بر ممنوعیت رفتاری که منجر به تنزل مقام انسانی افراد بشود تاکید شده است. همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ به صراحت بر این نکته تاکید دارد که هیچ فردی  را نمي‌توان‌ مورد آزار و شكنجه‌ يا مجازاتها يا رفتاريهاي‌ ظالمانه‌ يا خلاف‌ انساني‌ يا ترذيلي‌ قرار داد. مخصوصاً قرار دادن‌ يك‌ شخص‌ تحت‌ آزمايشهاي‌ پزشكي‌ يا علمي‌ بدون‌ رضايت‌ آزادانه‌ او ممنوع‌ است‌.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.