سه شنبه , ۰۱ فروردین , ۱۴۰۲
سه‌شنبه, مارس 21

مجیدمحمودیان, زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی تبریز بطور مشروط آزاد شد

0
1016

مجید محمودیان، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی تبریز، پس از سپری کردن ۱ سال از مدت محکومیت حبس خود از این زندان بصورت مشروط آزاد شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۰ تیرماه ۱۳۹۸، مجید محمودیان, زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی تبریز که در حال سپری کردن دوران محکومیت حبس ۲ ساله خود در این زندان بود با توجه به سپری کردن نصف دوران محکومیت حبس با استفاده از قانون  مشروط از این زندان آزاد شده است. 

یک نقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن تائید این خبر گفت؛ مجید محمودیان نیز با تحمل نزدیک به ۱ سال از حکم حبس ۲ ساله خود روز دوشنبه ۱۰ تیرماه از زندان آزاد شده است. 

مجید محمودیان، تابستان ۱۳۹۷ در تبریز  از سوی نیروهای امنیتی این شهر بازداشت شده بود. 

و با آغاز مراحل دادرسی این زندانی سیاسی توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز محاکمه و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری,”توهین به رهبری” به تحمل  ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده بود و با ارجاع پرونده به دادگاه تجدیدنظر حکم صادره توسط دادگاه بدوی عینا به تائید رسید و بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی,  پس از تجمیع احکام به اشد مجازات یعنی ۲ سال حبس تعزیری برای مجید محمودیان لازم الاجراء شد. 

سرکوب شهروندان بر مبنای دیدگاه سیاسی از جمله موارد نقض حقوق بشر و در راستای سرکوب آزادی بیان و عفیده می باشد که در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی بر آن تاکید شده است. 

همچنین برخورداری افراد از یک روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.