•                  
پنج شنبه , ۰۶ آبان , ۱۴۰۰
جمعه, اکتبر 29

محرومیت, مهدی مقدری عضو شورای شهر اصفهان از حضور در جلسات شورا

0
655

شعبه یک دادگاه انقلاب اصفهان طی حکمی مهدی مقدری، عضو شورای این شهر را از حضور در جلسات شورا تائید کرد. مهدی مقدری پیش از این نیز در پی حضور در بازپرسی عمومی و انقلاب شهر اصفهان که با شکایت ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر و سپاه پاسداران استان اصفهان به ۶ ماه محرومیت از حضور در جلسات شورا محکوم شده بود. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اسکان نیوز، با رد اعتراض مهدی مقدری از اعضای شورای شهر اصفهان از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب این شهر حکم محرومیت ۶ ماهه وی، از حضور در جلسات شورای شهر اصفهان عینا تائید شد. حکم صادره توسط این دادگاه در ارتباط با حمایت وی از مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز که پیش‌تر در ارتباط با اتهام حمایت از بهائیان بازداشت و با قرار وثیقه آزاد شده بود و همچنین حمایت وی از علی اصغر غروی بوده است. آقای مقدری پیش از این نیز در پی شکایت مدیرکل اداره اطلاعات اصفهان به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

مهدی مقدری همزمان با صدور حکم ۶ ماه حبس تعزیری گفته بود که حکم مذکور از بابت شش توئیت انتقادی برای وی صادر شده بود که نسبت به آن اعتراض کرده بود، با این حال حکم صادره در دادگاه بدوی عینا به تایید دادگاه تجدیدنظر رسید. عضو شورای شهر اصفهان درباره شاکی پرونده‌اش همچنین گفته بود که این حکم در پی شکایت مدیرکل اداره اطلاعات استان اصفهان در شعبه ۱۱٩ دادگاه کیفری اصفهان صادر شد و در شعبه یک دادگاه تجدیدنظر به تائید رسید.

مهدی مقدری درباره توئیت‌های مورد نظر گفته بود این توئیت‌ها شامل «انتقاد از رفتار نامناسب با سپنتا نیکنام و مینو خالقی»، «انتقاد از مدیریت دوره اصولگرایان در کشور و شهرداری اصفهان»، «انتقاد از محروم شدن دوچرخه سواری زنان و ارائه یک پیشنهاد اجرایی در این خصوص»، «دفاع از رای سال ٩۶ به روحانی» و در نهایت «انتقاد از فیلترینگ شبکه‌های مجازی» بوده است.

پیرامون حکم شش ماه محرومیت برای مهدی مقدری در تاریخ ۲۱ فروردین ماه سالجاری گفته بود: صبح امروز با حضور در شعبه ۱۱ بازپرسی عمومی و انقلاب اصفهان، آخرین دفاع بنده در پرونده‌های مرتبط با توئی️ت و پست اینستاگرامی دفاع از آقایان مهدی حاجتی، عضو شورای اسلامی شهر شیراز و دکتر علی اصغر غروی پژوهشگر قرآنی و فعال سیاسی صورت گرفت و در پایان جلسه، بازپرس پرونده با قرار نظارت قضایی، من را به مدت شش ماه از حضور در شورای اسلامی شهر اصفهان محروم کرد.
شاکیان پرونده مهدی مقدری سپاه پاسداران صاحب الزمان استان اصفهان و همچنین ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر این استان هستند.

مهدی مقدری، دبیرکل سازمان عدالت و آزادی گفته بود که به دلیل عدم پذیرش وکیل مدافع و قرار صادره، اعتراض مکتوب خود را ارائه کردم.

مقدری در صفحه توییتر خود دکتر غروی را مخالف نجیب جمهوری اسلامی توصیف کرده بود. همچنین درباره مهدی حاجتی نوشته بود “چرا این نکته بدیهی را برخی در نمی‌یابند یا نمی خواهند دریابند که «حق داشتن» لزوما به معنای برحق بودن نیست. هر انسانی حتی اگر ما اندیشه یا عقیده او را نپسندیم و درست ندانیم، حقوقی دارد که از مهمترین این حقوق، حق دادرسی عادلانه است. آزادگی در این است که فرد از حقوق افرادی دفاع کند که با آنها مخالف است. مهدی حاجتی را آزاد کنید”.

گفتنی است مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز که به دلیل حمایت از بهاییان و با قرار نظارت دادسرا از حضور در شورای شهر منع شده بود، پیشتر با لغو این قرار پس از نزدیک به ۴ ماه و نیم در جلسه شورای شهر شیراز حاضر شد. این عضو شورای شهر شیراز در تاریخ ۵ مهرماه توسط یکی از نهادهای اطلاعاتی بازداشت و پس از ۱۰ روز در تاریخ ۱۵ مهرماه با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود. آقای حاجتی با انتشار یادداشتی از ۲ تن از شهروندان بهایی که اواخر شهریورماه در شیراز دستگیر شده بودند، حمایت کرده بود.

لازم به ذکر است مهدی مقدری در بهمن ماه سال گذشته نیز به دلیل توئیت های انتقادی و در پی شکایت مدیرکل اداره اطلاعات اصفهان توسط شعبه ۱۹۹ دادگاه کیفری این شهر به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده و این حکم عینا به تائید شعبه یک دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان رسیده بود.
مقدری درباره توئیت‌های مورد اشاره گفته بود که این توئیت‌ها شامل «انتقاد از رفتار نامناسب با سپنتا نیکنام و مینو خالقی»، «انتقاد از مدیریت دوره اصولگرایان در کشور و شهرداری اصفهان»، «انتقاد از محروم شدن دوچرخه سواری زنان و ارائه یک پیشنهاد اجرایی در این خصوص»، «دفاع از رای سال ٩۶ به روحانی» و در نهایت «انتقاد از فیلترینگ شبکه‌های مجازی» بوده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: