•                    
  •                  
دوشنبه , ۱۰ بهمن , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, ژانویه 31

میلاد بحری, فعال رسانه ای با قرار وثیقه آزاد شد

0
625

روز جاری, میلاد بحری, خبرنگار و عکاس بازداشت شده توسط نیروهای امنیتی در شهرستان شادگان واقع در استان خوزستان, با تودیع قرار وثیقه بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۳ تیر ماه ۱۳۹۸, میلاد بحری, خبرنگار و عکاس ساکن شهرستان شادگان از توابع استان خوزستان, که در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه سالجاری توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت شده بود و پس از سپری کردن دوران بازجوئی در بازداشتگاههای اداره اطلاعات شادگان و اهواز به زندان شیبان در این شهر منتقل شده بود با توجه به اتمام مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده جهت ارجاع به دادگاه بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شد. 

میلاد بحری, فعال رسانه ای در تاریخ ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۸, پس از اتمام مراحل بازجوئی در بازداشتگاههای اداره اطلاعات شهرستان شادگاه و اهواز به زندان شیبان در اهواز منتقل شده بود. 

گفته میشود میلاد بحری در زمینه پوشش خبری و تهیه عکس و فیلم از مناطق سیل زده در استان خوزستان فعالیت داشته و دلیل اصلی بازداشت وی این نکته بوده اما تا لحظه تنظیم این خبر از مصادیق اتهام و یا اتهامات وی خبری در دست نیست. 

لازم به ذکر است, در سیل اخیر که از اولین روزهای سال ۱۳۹۸ در ایران جاری شد تعداد بسیاری از شهروندان عرب در خوزستان و اهواز و مناطق آسیب دیده از سیل توسط نیروهای امنیتی بازداشت و با تفهیم اتهامات امنیتی روانه بازداشتگاه شده و یا با تودیع وثیقه بطور موقت آزاد شدند. 

بازداشت میلاد بحری و بیان اتهامات امنیتی بر وی ناقض اصل آزادی بیان و همچنین اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. با تتوجه به مفهوم اصل آزادی بیان هر انسانی محق است تا به هر طریق ممکن بتواند عقاید و نظریات و دیدگاههای خود را بدون ملاحظات مرزی و به هر شکل ممکن منتشر کند. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.