•                  
چهارشنبه , ۲۸ مهر , ۱۴۰۰
چهارشنبه, اکتبر 20

دادگاه تجدیدنظر: دومین جلسه دادگاه لیلا حسین زاده, فعال دانشجوئی برگزار شد

0
570

صبح امروز دومین جلسه دادرسی بر پرونده لیلا حسین زاده, فعال دانشجوئی و دبیر شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه تهران و از بازداشت شدگان اعتراضات دیماه ۱۳۹۶, توسط شعبه ۲۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار شد. جلسه اول دادرسی در مرحله تجدیدنظر خواهی در تاریخ ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۷ برگزار شده بود. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸, دومین جلسه دادرسی بر پرونده  لیلا حسین زاده, فعال دانشجوئی و دبیر شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه تهران توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار شد.

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت, با توجه به روند برگزاری جلسه دادرسی و نوع برخورد قاضی با متهم و اتهامات ثبت شده در پرونده نمیتوان بر روندی امیدوار کننده تاکید کرد. 

لازم به ذکر است, لیلا حسین‌زاده پیش‌تر در تاریخ ۱۶ اسفند‌ماه ۱۳۹۶، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشاالله احمدزاده به تحمل ۶ سال حبس تعزیری و ۲ سال “ممنوعیت خروج از کشور” محکوم شده بود.

با ارجاع پرونده لیلا حسین زاده به دادگاه تجدیدنظر شعبه ۳۶ بعنوان مرجع رسیدگی کننده بر پرونده این فعال دانشجوئی و صنفی تعیین و اولیلن جلسه دادرسی در تاریخ ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۷ از سوی شعبه مذکور برگزار شده بود. 

لیلا حسین‌زاده از دانشجویان دانشگاه تهران است که در زمینه‌ی مطالبات صنفی دانشجویان فعالیت دارد. وی به همراه تعداد دیگری از دانشجویان در جریان اعتراضات دی‌ماه سال گذشته بازداشت شده بود.

سرکوب فعالان دانشجوئی و سندیکائی در حالی رخ میدهد که بر طبق اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۲۰ اعلامیه جهانی حقوق بشربرگزاری تجمعات اعتراضی را بعنوان حق برای افراد محترم میشمارد و به عنوان یک حق بر آن تاکید میکند. همچنین در اصل ۲۷ قانون ساسی برگزاری تجمعات اعتراضی بدون سلاح و مسالمت آمیز, برای شهروندان بعنوان حق در نظر گرفته شده است.

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: