•                  
پنج شنبه , ۲۹ مهر , ۱۴۰۰
جمعه, اکتبر 22

بازداشت محمد ضاغم پور, فعال مدنی ساکن اهواز توسط نیروهای امنیتی

0
538

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۹, ماموران اداره اطلاعات اهواز پس از بازداشت محمد ضاغم پور, فعال مدنی ساکن منطقه زرگان در شمال اهواز وی را به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, عصر دوشنبه ۲۳ تیر ماه ۱۳۹۹, محمد ضاغم پور, متولد: ۱۳۵۹, فرزند: حسین, متاهل و دارای ۲ فرزند, ساکن منطقه زرگان واقع در اهواز توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

کریم دحیمی, فعال حقوق بشر ضمن اعلام این خبر گفت: “با توجه به اینکه محمد ضاغم پور, از فعالان مدنی اهواز است و در زمینه مسائل اجتماعی بسیار فعال است که از جمله می توان به عضویت وی در کمیته های مردمی در جریان سیل اخیر اشاره کرد اما دلیل این بازداشت هنوز مشخص نیست و به خانواده وی هم از مکان نگهداری و اتهاماتش چیزی عنوان نشده است”. 

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام و محرومیت از دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

در اکثر موارد بازداشتهای خودسرانه در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده است که در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هامنطقه زرگانمحله زرگان اهوازمحمد ضاغم پور فعال مدنیمحمدضاغم پورمحمدضاغم پور فعال فرهنگیمحمدضاغم پور فعال مدنینقض حقوق بشر در ایراننیروهای امنیتینیروهای امنیتی ایراننیروهای امنیتی در ایراناداره اطلاعاتاداره اطلاعات اهوازبازجویی در اداره اطلاعاتبازجوئیبازداشت محمد ضاغم پوربازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت شهروندان اهوازیبازداشتگاه اداره اطلاعات اهوازبخش زرگانزرگانزرگان اهواززرگان استان خوزستانسرکوب فعالان مدنیسرکوب فعالان مدنی ایرانسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب فعالان مدنی در جمهوری اسلامیسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانسرکوب شهروندان عری در اهوازسرکوب شهروندان عربسرکوب شهروندان عرب یسرکوب شهروندان عرب اهوازسرکوب شهروندان عرب اهوازیسرکوب شهروندان عرب خوزستانسرکوب شهروندان عرب در اهوازسرکوب شهروندان عرب در ایرانسرکوب شهروندان عرب زبان ایرانشهروندان اهوازیشهروندان اهوازی در ایرانشهروندان خوزستانیشهروندان ساکن استان خوزستانشهروندان عربشهروندان عرب اهوازشهروندان عرب اهوازیشهروندان عرب ایرانشهروندان عرب ایرانیشهروندان عرب خوزستانشهروندان عرب خوزستانیشهروندان عرب در ایرانشهروندان عرب در استان خوزستانشهروندان عرب در خوزستانشهروندان عرب زبانشهروندان عرب زبان در ایرانشهروندان عرب ساکن شهر اهوازشهروندان عربیشهرستان زرگان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: