•                  
چهارشنبه , ۲۹ دی , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, ژانویه 20

محسن امین پور اَمام, زندانی سیاسی پیش از اتمام دوران حبس آزاد شد

0
621

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, محسن امین پور اَمام, زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه ۴ سالن ۳ زندان اوین پس از تحمل بیش از یک سوم از مجموع حبس تعزیری بطور مشروط آزاد شد. این زندانی سیاسی در مجموع به تحمل ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, عصر یکشنبه ۳۱ فروردین ماه ۱۳۹۹, محسن امین پور اَمام, زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه ۴ سالن ۳ زندان اوین پس از تحمل ۲ سال از مجموع حبس تعزیری ۳ ساله خود به طور مشروط و در راستای عفو زندانیان براساس بخشنامه اخیر قوه قضائیه آزاد شد. 

در تاریخ ۲۴ تیرماه ۱۳۹۸, محسن امین پور اَمام به همراه مرتضی نظری سدهی, رضا محمدحسینی, حسین سرلک, علی بازآزاده و بهروز زارع , پنج تن دیگر از زندانیان سیاسی محبوس در بند۴ زندان اوین در اعتراض به محرومیت از حق دادرسی عادلانه دست به اعتصاب غذا زده بودند و همزمان با اعلام این اعتصاب غذا به مسئولان زندان اوین  پس از احضار به دفتر رئیس زندان به مکان نامعلومی منتقل شده بودند. جملگی این افراد در تاریخ ۳ مردادماه ۱۳۹۸, در پی وعده مسئولان قضائی زندان اوین مبنی بر رسیدگی به خواسته این افراد با صدور بیانیه ای به اعتصاب غذای خود بطور مشروط پایان دادند.

محسن امین پور اَمام, در پائیز ماه ۱۳۹۷, توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست محمد مقیسه, از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به تحمل ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. این حکم پس از ارجاع پرونده به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست احمد بابائی عیناً تائید شد. 

این زندانی سیاسی, در تاریخ ۱۸ فروردین  ماه ۱۳۹۶, به همراه مصطفی اسماعیلی, حسین سرلک, بهروز زارع, رضا محمدحسینی و چند نفر دیگر توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران در تهران بطور جداگانه در مکانهای مختلف بازداشت و پس از انتقال به سلول انفرادی بند ۲ الف سپاه واقع در زندان اوین و تحمل نزدیک به ۳ ماه سلول انفرادی و بازجوئی پس از تفهیم اتهام توسط واحد بازپرسی دادسرای امنیت پرونده وی به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران ارجاع شد. 

زندانیان سیاسی در زندانهای ایران با کلکسیونی از  موارد گسترده نقض حقوق بشر دست و پنجه نرم میکنند. از یک سو محرومیت آنها از حق دادرسی عادلانه که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است و از سوی دیگر بیماریها و آسیب های جسمی گوناگون و عدم برخورداری آنها از حقوق شهروندیشان در درمان بیماریها و آسیبهای جسمی که میتوان گفت اکثر این افراد این بیماریها را از زمانی که در زندان محبوس گردیده اند به آن مبتلا شده اند اما مسئولان قضائی و امنیتی در زندانهای ایران از این مسئله بعنوان یک اهرم فشار در جهت تفهیم نظریات و یا اتهامات وارده بر افراد استفاده میکنند که این مورد ناقض ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر میباشد.

همچنین سرکوب شهروندان  در ایران و بیان اتهامات امنیتی بر آنها به دلیل مشارکت آنها در تجمعات اعتراضی ناقض اصل آزادی بیان است که در اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ میباشد که بر حق افراد بر انتشار افکار و عقاید و نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی آنها تاکید شده است. 

 

برچسب هاقاضی محمد مقیسهقاضی محمد مقیسه ایلیست اسامی زندانیان سیاسی محبوس در اندرزگاه ۴ زندان اوینمحمد مقیسهمحمد مقیسه ایمحمد مقیسه دادگاه انقلابمحمدمقیسهمحمدمقیسه دادگاه انقلابمحمدمقیسه دادگاه انقلاب تهرانمحسن امین پورمحسن امین پور اَمامنقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندی در ایراناندرزگاه 4 زندان اویناندرزگاه چهاراندرزگاه چهار زندان اویناندرزگاه ۴ زندان اویناندرزگاه ۴ سالن ۲اندرزگاه ۴ سالن ۳ زندان اویناندرزگاه ۸ زندان اویناندرزگاه۴ زندان اویناجتماع و تبانیاجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت داخلی و خارجیاجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملیاجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت داخلی و خارجیاجتماع و تبانی علیه امنیت ملیاعتصاب غذای زندانیان سیاسی در ایرانحقوق شهروندی در ایرانحبس تعزیریحبس تعزیری زندانیان سیاسیدادگاه انقلاب تهرانزنان زندانی سیاسی در ایرانزندانی سیاسی در ایرانزندانیان سیاسیزندانیان سیاسی در ایرانزندانیان سیاسی در جمهوری اسلامیسرکوب زندانیان سیاسیسرکوب زندانیان سیاسی ایرانسرکوب زندانیان سیاسی در ایرانشعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهرانشعبه۲۸ دادگاه انقلاب تهرانشعبه۲۸دادگاه انقلاب تهرانصدور حکم حبس تعزیریعفو مشروطعفو مشروط به زندانیانعفو مشروط زندانیان سیاسی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: