•                  
دوشنبه , ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, آگوست 9

پروانه سلحشوری, پس از تفهیم اتهام با تودیع قرار التزام آزاد شد

0
392

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۸, پروانه سلحشوری, نماینده تهران در مجلس پس از احضار در دادسرای فرهنگ و رسانه و ارائه دفاعیات خود در جلسه بازپرسی و تفهیم اتهام با تودیع قرار التزام آزاد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۸, پروانه سلحشوری, نماینده تهران در مجلس پس از حضور در جلسه بازپرسی در دادسرای فرهنگ و رسانه از بابت اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی”, تحت بازپرسی قرار گرفت و پس از تامین قرار التزام بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی آزاد شد. 

پروانه سلحشوری پیرامون احضارش به دادسرای فرهنگ و رسانه در صفحه شخصی خود نوشت: “احضار امروز به اتهام نشر اکاذیب یا تشویش اذهان عمومی و تبلیغ علیه نظام بر اساس شکایت یکی از نهادها و برخی دیگر از مراجع بود که تماما به موضوع اظهارنظرها و موضع‌گیری‌ها در راستای وظایف نمایندگی و دفاع از حقوق مردم بر می‌گشت”.

این نماینده مجلس در ادامه همچنین اعلام کرد: ” پس از جلسه چند ساعت در دادسرای فرهنگ و رسانه به دلیل اینکه احضار خود را مغایر قانون می‌دانستم از معرفی کفیل خودداری کردم که نهایتا بعدازظهر امروز توسط بازپرس پرونده با قرار التزام آزاد شدم”.

سرکوب عقاید و سرکوب شهروندان بر مینای ابراز نظر و بیان نظریات آنها در فضای رسانه ای و بیان اتهامات امنیتی بر علیه این دسته از شهروندان از جمله موارد ناقض حقوق بشر و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است و در اسناد بین المللی حقوق بشر در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز بر آن تاکید شده است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: