•                  
سه شنبه , ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, آگوست 9

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
673

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کارگران شرکت خوش نوش و مردم محله نجارکلا لواسان با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندی شان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز شنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران شرکت خوش نوش با حضور در مقابل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان خواستار پیگیری و رسیدگی به مطالبات مالی آنها از سوی مسئولان شدند.

حمیدرضا اسلامی، معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: “طبق قانون چنانچه فردی ۲۰ تا ۲۵ سال متناوب در یک شغل سخت و زیان آور فعالیت کند می تواند از قانون بازنشستگی پیش از موعد استفاده کند بنابراین درخواست کارگران کارخانه خوش نوش نیز استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد است”.

وی یادآوری کرد: “کارگران این کارخانه دهه گذشته نیز این درخواست را ارائه کرده بودند که رد شد، اما با نظر مثبت مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان دوباره این پرونده به جریان افتاد”.

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان اضافه کرد: “شعبه بدوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با این درخواست موافقت کرده اما نیاز به یکسری کارهای فنی و تخصصی دیگر برای طرح موضوع در شعبه تجدید نظر است”.

اسلامی بیان کرد: “تا پایان هفته آینده جلسه تجدیدنظر با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس دانشگاه علوم پزشکی، نماینده کارگران و کارفرمایان تشکیل و این موضوع بررسی می شود”.

تجمع اعتراضی ساکنان محله نجار کلا در لواسان 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از فارس،امروز شنبه ۱۲ بهمن ماه، حدود۱۰۰ نفر از مردم محله نجارکلا لواسان در اعتراض به زمین‌خواری تپه سرخه در مقابل بخشداری و شهرداری لواسان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، در این تجمع، مردم نسبت به سد معبر، ایجاد مزاحمت و انسداد راه توسط زمین خواران تپه سرخه و سکوت مسولان شهرداری لواسان اعتراض کردند.

عزت‌الله خان محمدی، فرماندار سابق شمیرانات در سال ۹۶، قصور اداره ثبت را دلیل صدور سند برای ۲۱ هکتار از اراضی تپه سرخه لواسان عنوان می‌کند.

فرماندار سابق شمیرانات با بیان اینکه ارزش ریالی زمین‌های تپه سرخه را حدود هزار میلیارد تومان اعلام می‌کند.

این شهروندان معترض دلیل خود را از برگزاری این تجمع اعتراضی اینگونه اعلام کردند: ” زمین‌ خوران با انسداد ۱ راه آسفالت و شناخته شده و ایجاد گیت مانع استفاده از قبرستان موقوفه بالادست این محدوده می‌شوند”.

مردم نجار کلا می‌گویند، زمین خوران با انسداد ۱ راه آسفالت و شناخته شده و ایجاد گیت مانع استفاده از قبرستان موقوفه بالادست این محدوده می‌شوند.

برچسب هالواسان تهرانمحله لواسانمحله نجار کلامحله نجار کلا در لواسانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات کارگریمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی در ایرانمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات کارگرینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندی در ایراننافرمانی مدنی شهروندان در ایراننجار کلاهمدانکارگر در ایرانکارگران در ایرانکارخانه خوش نوشاخبار سرکوب شهروندان در ایراناداره تعاون و رفاه اجتماعیاعتراضات مدنیاعتراضات مدنی در ایراناعتراضات مدنی شهروندان در ایراناعتراضات شهروندان در ایرانتامین اجتماعیتجمعاتتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات اعتراضی شهروندان در ایرانتجمعات خیابانی در ایرانتجمعات شهروندانتظاهرات اعتراضی شهروندان در ایرانحقوق ماهیانهحقوق ماهیانه کارگران در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانسازمان تامین اجتماعیسرکوب کارگران در ایرانسرکوب اعتراضات مدنی در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب شهروندان در ایرانشرکت خوش نوش

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: