•                    
  •                  
یک شنبه , ۱۳ آذر , ۱۴۰۱
یکشنبه, دسامبر 4

معین حاجی زاده، زندانی سیاسی بطور مشروط آزاد شد

0
97

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۱۳مهر ماه ۱۴۰۱، معین حاجی زاده، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین آزاد شد.‌

به گزارش حقوق بشر در ایران، عصر سه شنبه ۱۲ مهر ماه ۱۴۰۱، معین حاجی زاده، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین پس از سپری کردن ۳۷ ماه از مجموع حبس تعزیری خود آزاد شد.‌ این زندانی سیاسی در مجموع به تحمل ۸ سال حبس تعزیری محکوم شده بود که ۵ سال آن لازم به اجرا بود.

براساس این گزارش، آزادی معین حاجی زاده بطور مشروط و پس از تحمل یک سوم از مجموع از حبس تعزیری ۵ ساله خود صورت گرفته است.

لازم به ذکر است، معین حاجی زاده، در تاریخ ۱۷ مردادماه ۱۳۹۸، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از تفتیش منزل و توقیف برخی از لوازم شخصی اش به یکی از بندهای امنیتی زندان اوین منتقل شد و پس از طی مراحل بازجوئی به اندرزگاه ۴ این زندان منتقل شده بود.‌

با آغاز مراحل دادرسی، اواسط شهریور ماه ۱۳۹۸، معین حاجی زاده، توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی به اتهام (توهین به رهبری) (فعالیت تبلیغی علیه نظام) و (اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور) در مجموع به تحمل ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد.

پس از اعلام اعتراض و ارجاع پرونده معین حاجی زاده به دادگاه تجدیدنظر استان تهران، در تاریخ ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸، حکم صادره بدوی مبنی بر ۸ سال ماه حبس تعزیری قطعی عینا تائید شد. 

با اعمال ماده ۱۳۴ از قانون  مجازات اسلامی تحمل اشد مجازات از بابت اتهام (اجتماع و تبانی) یعنی ۵ سال حبس تعزیری برای معین حاجی زاده لازم به اجرت شده بود.‌

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.