•                    
  •                  
شنبه , ۰۵ آذر , ۱۴۰۱
شنبه, نوامبر 26

بستری ماهان جلال دوست، زندانی سیاسی در مرکز درمانی امین آباد

0
115

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۱۹آبان ماه ۱۴۰۱، ماهان جلال دوست، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج در امین آباد بستری شد.‌

به گزارش حقوق بشر در ایران، عصر سه شنبه ۱۷ آبان ماه ۱۴۰۱، ماهان جلال دوست، فعال مدنی و زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، به بهانه انجام مراحل درمانی به مرکز درمانی بیماران روانی امین آباد منتقل کردند. ماهان جلال دوست هم در حال سپری کردن دوران حبس ۱ ساله خود است.

یک منبع مطلع در گفتگو با حقوق بشر در ایران گفت:”با توجه به پیگیری های صورت گرفته از سوی خانواده ماهان جلال دوست اجازه ملاقات با فرزندشان نمی دهند و این در حالی است که امین آباد با توجه به سابقه قبلی در مورد سایر زندانیان سیاسی مثل بهنام محجوبی که منجر به جان باختن وی شد هیچگونه کاری برای بحث درمان زندانی انجام نمی دهند و همین مساله باعث نگرانی شدید مادر و پدر ماهان جلال دوست از وضعیت فرزندشان شده است.”

لازم به ذکر است، اواخر مهر ماه ۱۴۰۱، ماهان جلال دوست، بدون اعلام قبلی از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. 

ماهان جلال دوست، در تاریخ ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۹، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران با اتهام (فعالیت تبلیغی علیه نظام) محاکمه و در تاریخ ۱۸فروردین ماه ۱۴۰۰، به تحمل ۱سال حبس تعزیری، دو سال ممنوعیت خروج از کشور، دو سال ممنوعیت عضویت در احزاب، گروههای اجتماعی و سیاسی و بعنوان مجازات تکمیلی هم به ضبط موبایل، کامپیوتر و یک دستگاه خودروی پراید سایپا ۱۱۱ محکوم شد.

پس از اعتراض به حکم صادره و ارجاع پرونده به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست احمد زرگر، این حکم بصورت غیابی و با استیذان، پس از لغو حکم مصادره خودروی پراید سایپا ۱۱۱ ماهان جلال دوست، بقیه حکم مبنی بر تحمل ۱ سال حبس تعزیری و سایر مجازاتهای تکمیلی عینا تائید شد.

پس از اعتراض ماهان جلال دوست و تائید درخواست واخواهی، جلسه دادگاه تجدیدنظر این فعال مدنی در تاریخ ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۱ با حضور او در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست احمد زرگر، برگزار و حکم قبلی مجددا تائید شد و در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، ماهان جلال دوست، برای تحمل حبس خود بازداشت شد.

ماهان جلال دوست، در تاریخ ۲ آذر ماه ۱۳۹۹، توسط پلیس امنیت در تهران بازداشت و سپس به سلول انفرادی در بند ۲ الف سپاه در زندان اوین منتقل و پس از اتمام مراحل بازجوئی در تاریخ ۱۴ دی ماه ۱۳۹۹، با تودیع وثیقه ای به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان آزاد شده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.