•                  
دوشنبه , ۱۳ تیر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, جولای 5

احراز هویت سومین زندانی منتقل شده از زندان اوین به زندان قرچک ورامین

0
914

حقوق بشر در ایران امروز یکشنبه ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۹، شقایق زمانیان، زندانی امنیتی محبوس در زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۹، شقایق زمانیان، زندانی امنیتی محبوس در بند زنان زندان اوین به همراه مژگان کشاورز و  سپیده فرح آبادی « فرهان», به زندان قرچک ورامین منتقل شد. 

این زندانی امنیتی با جرائم مرتبط با جاسوسی پس از بازداشت و طی مراحل بازجوئی و بازپرسی در مراحل دادرسی به تحمل حبس تعزیری توام در تبعید به زندان یزد محکوم شد. 

شقایق زمانیان، چندی پیش در حالی که مدتی را در تبعید در زندان مرکزی یزد سپری کرده بود به بند زنان در زندان اوین منتقل شده بود. 

حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۹، با انتشار گزارشی، انتقال سپیده فرح آبادی «فرهان» و مژگان کشاورز را به بند زنان زندان قرچک ورامین  اطلاع رسانی کرده بود ولی با توجه به عدم احراز هویت شقایق زمانیان در آن گزارش به هویت این زندانی امنیتی فقط با عنوان « یک زندانی امنیتی با هویت نامشخص » اشاره کرده بود. 

اعتراف گیری اجباری با تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر،  ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی است که به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوین گر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هاقرچکقرچک ورامیننقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشر در زندان قرچک ورامیناتهام جاسوسیاتهام جاسوسی برای دوول متخاصماتهام جاسوسی در ایرانبند قرنطینه زندان قرچک ورامینبند یک زندان قرچکبند یک زندان قرچک ورامینبند ۷ زندان قرچک ورامینبند زنانبند زنان قرچک ورامینبند زنان در زندان قرچکبند زنان در زندان قرچک ورامینبند زنان در زندان اوینبند زنان رندان قرچک ورامینبند زنان زندان قرچکبند زنان زندان قرچک ورامینبند زنان زندان قرچک در ورامینبند زنان زندان اوینبند زنان زندانی سیاسیبند زندانیان سیاسی در ایرانبند3 زندان قرچک ورامینبند۱ زندان قرچک ورامینبندزنان زندان قرچک در ورامینحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر درایرانحقوق بشر زندانیان سیاسیحبس تعزیری زندانیان سیاسیزنان زندانی در زندان قرچک ورامینزندانزندان قرچکزندان قرچک ورامینزندان یزدزندان اوینزندانیزندانی امنیتیزندانی امنیتی شقایق زمانیانزندانی سیاسیزندانی عقیدتیزندانیان امنیتیزندانیان امنیتی در ایرانزندانیان سیاسیزندانیان سیاسی و عقیدتیزندانیان سیاسی در ایرانزندانیان سیاسی در جمهوری اسلامیزندانیان سیاسی زندان اوینشقایق زمانیانشقایق زمانیان زندانی امنیتیشقایق زمانیان زندانی سیاسی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: