•                  
یک شنبه , ۰۴ آبان , ۱۳۹۹
یکشنبه, اکتبر 25

اقدام به بازداشت پویا جگروند, فعال مدنی ساکن شهریار توسط نیروهای امنیتی

0
196

حقوق بشر در ایران – روز یکشنبه ۱۱ اسفند ماه ۱۳۹۸, ماموران امنیتی به قصد بازداشت پویا جگروند, فعال مدنی ساکن شهرک وحیدیه از توابع شهرستان شهریار به منزل وی مراجعه کرده بودند که با توجه به عدم حضور این فعال مدنی در خانه این بازداشت ناموفق بود. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, ساعت ۱۱ روز یکشنبه ۱۱ اسفند ماه ۱۳۹۸, ماموران امنیتی با مراجعه به منزل پویا جگروند, فعال مدنی ساکن شهرک وحیدیه از توابع شهرستان شهریار, قصد بازداشت وی را داشتند که با توجه به عدم حضور این فعال مدنی این اقدام ماموران ناموفق ماند. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت: “روز گذشته در حدود ساعت ۱۱ ظهر ماموران امنیتی با پرس و جو از همسایگان پویا جگروند به دنبال محل سکونت این فعال مدنی بودند و در نهایت پس از مراجعه به آن مکان با توجه به اینکه این فعال مدنی در خانه حضور نداشت این بازداشت صورت نگرفت”. 

لازم به ذکر است, پویا جگروند, پیش از این و در تاریخ ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۷, جهت بازجوئی به پلیس امنیت شهرستان شهریار احضار شده بود. 

این فعال مدنی همچنین در سال ۱۳۹۶ نیز پرونده ای به جهت فعالیت های  مدنی و مسالمت آمیز وی در دادگاه انقلاب شهرستان شهریار گشوده شده بود که در نهایت این فعال مدنی از اتهامات منتسبه تبرئه شده بود.

همچنین این فعال مدنی, در سال ۱۳۹۶ به اداره اطلاعات تهران و شهرستان نهاوند نیز احضار شده بود.

برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مود تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. 

همچنین بازداشت خودسرانه افراد و عدم تفهیم اتهام فرد در زمان بازداشت و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز مورد تاکید قرار گرفته است. 

برچسب هافعال مدنیفعالان مدنیفعالان مدنی بازداشت شدهفعالان مدنی در ایرانفعالان مدنی در جمهوری اسلامینقض حقوق شهروندی فعالان مدنی در ایرانپویا جگروندپویا جگروند فعال مدنیآزادی بیان در ایراناقدام به بازداشتاخبار سرکوب شهروندان در ایرانبازداشت شهروندان در شهرستان شهریارحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیسرکوب فعال مدنی در ایرانسرکوب فعالان مدنیسرکوب فعالان مدنی ایرانسرکوب فعالان مدنی در ایارنسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب فعالان مدنی در تهرانسرکوب فعالان مدنی در جمهوری اسلامیسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانسرکوب آزادیسرکوب آزادی قلم در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی عقیده در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانشهروندان شهرستان شهریارشهرک وحیدیهشهرستان شهریار

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: