•                    
  •                  
چهارشنبه , ۱۳ مهر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, اکتبر 5

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
887

حقوق بشر در ایران – امروز جمعه ۱۴ آذر ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت مسئولان در بخش های مدیریتی و تصمیمات غیر کارشناسانه آنها است جمعی از رانندگان تاکسی جزیره کیش، جمعی از شهروندان ساکن شهرستان سربندر و توان یابان حرکتی، در اعتراض به موارد گسترده نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از عصر جنوب، در ساعات پایانی پنجشنبه ۱۳آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از شهروندان ساکن شهرستان سربندر واقع در استان خوزستان با برگزاری تجمع اعتراضی شبانه نارضایتی خود را از بی تدبیری مسئولان شورای شهر، نماینده این شهر در مجلس و همچنین شهرداری برای کنترل بحران سیلاب در این شهر اعلام کردند.

این شهروندان معترض با سردادن شعارهای اعتراضی بر علیه شهردار، رئیس شورای شهر و نماینده این شهرستان در مجلس در اعتراض به مشکلات آنها پس از بارندگی که منجر به ورود آب به خانه های این افراد شده ابراز کردند.

در ادامه این تجمع اعتراضی نماینده شهرستان سربندر در میان این شهروندان معترض حاضر شد که اعتراض شدید شهروندان را در پی داشت.

تجمع اعتراضی رانندگان تاکسی جزیره کیش

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از همشهری آنلاین، روز پنجشنبه ۱۳ آذر ماه ۱۳۹۹، رانندگان تاکسی جزیره کیش، در اعتراض به تصمیم شرکت عمران این جزیره تفریحی و توریستی مبنی بر امضاء تفاهم نامه همکاری با شرکت اسنپ تاکسی آنلاین در مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد کیش و مسجد خاتم الانبیاء این جزیره تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 براساس اعلام این شهروندان معترض علت برگزاری این تجمع اعتراضی کساد شدن بازار رانندگان تاکسی و افزایش ورود خودروهای شخصی به ناوگان حمل و نقل در صورت تائید امضاء این تفاهم نامه همکاری بین شرکت اسنپ و شرکت عمران کیش خواهد شد.

 در حالی این رانندگان تاکسی امنیت شغلی خود را در خطر می بینند که ابوالفضل طیبی، مدیر عامل شرکت عمران کیش امضای این تفاهم نامه را گامی مثبت برای ایجاد رقابت سالم بین فعالان حوزه حمل و نقل، کمک به مردم جزیره و گردشگران عنوان کرده است.

تجمع اعتراضی توان یابان حرکتی 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اسکان نیوز، روز پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹، جمعی از توان یابان، معلولان حرکتی، به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت  در دومین از اعتراضات مدنی و شهروندی خود در مقابل ساختمان ریاست جمهوری واقع در خیابان پاستور در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

این شهروندان معترض، در جریان برگزاری این تجمع اعتراضی با سر دادن شعارهائی خطاب به مسئولان کشور از جمله «معیشت شایسته حق مسلم ماست» و «قانون معلولان اجرا باید گردد» نارضایتی خود را از عدم اجرای قانون حمایت از معلولان ابراز کردند. 

علاوه بر این، خواستار برابری مستمری افراد دارای معلولیت با حداقل حقوق و دستمزد و اختصاص یافتن بیمه توانبخشی برای آنها هستند. 

برچسب هاقانون حمایت از معلولان در ایرانلایحه حمایت از معلولان در ایرانمنطقه آزاد کیشمکان نامعلوممطالبات معلولان در ایرانمعلولمعلول ذهنیمعلولیتمعلولانمعلولان و ناتوانان جسمیمعلولان و ناشنوایانمعلولان کم توان حرکتیمعلولان در ایرانمعلولان ساکن آباداننقض حقوق معلولان در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی معلولان در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانانجمن حمایت از معلولان ایراناسنپ تاکسیاسنان خوزستاناستان خوزستاناعتصاب رانندگان تاکسیتوان یابان حرکتیتاکسی اسنپتجمع اعتراض معلولانتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتشکلهای صنفی معلولان تهرانجامعه معلولان در ایرانجزیره کیشحقوق شهروندی معلولانخوزستانخیابان پاستور در تهرانراننده تاکسیراننده تاکسی سواریرانندگان تاکسی جزیره کیشرانندگان تاکسی در ایرانسلی در شهرستان سربندرسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانسربندر خوزستانشهرستان سربندرشرکت عمران کیش

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.