•                  
شنبه , ۲۴ مهر , ۱۴۰۰
شنبه, اکتبر 16

برگزاری دستکم ۸ تجمع اعتراضی

0
326

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت مسئولان در بخش های مدیریتی و تصمیمات غیر کارشناسانه آنها است جمعی از کارگران اخراجی پالایشگاه بید بلند۲، سهام داران بانک شهر، جمعی از شهروندان ساکن محدوده ده ونک، جمعی از مربیان پیش دبستانی از مدارس مختلف، کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، کارگران شاغل در مجتمع پتروشیمی فناوران در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر و کارگران شاغل در کارخانه کشت و صنعت مغان در استان اردبیل و فعالان عرصه ماینینگ، در اعتراض به نقض گسترده حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران، امروز یکشنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شاغل در کارخانه کشت و صنعت مغان در استان اردبیل در مقابل ساختمان اداره مرکزی این مجتمع تولیدی صنعتی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان که از کار گروههای مختلف کارگری هستند علت برگزاری این تجمعات زنجیره ای خود را تداوم بلاتکلیفی آنها برای بازگشت به کار عنوان کردند.

کارگران و رانندگان شاغل در کارخانه کشت و صنعت مغان که این روزها از بیکاری و بلاتکلیفی شغلی در رنج هستند و تاکید کردند تا زمان دستیابی به مطالبات خود به این اعتراضات ادامه خواهند داد.

 این مجتمع تولیدی و صنعتی که اخیراً مشخص شده به بهانه خصوصی سازی سرمایه ای عظیم از این مرکز تولیدی صنعتی نابود شده در مهر ماه سال جاری با تائید هیات داوری سازمان خصوصی سازی واگذاری آن به یونس ژائله لغو شد اما روند بازگشت شرکت کشت و صنعت مغان به دولت نیز طولانی شده و کارگران را بلاتکلیف کرده است.

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع پتروشیمی فناوران 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از عصر جنوب، امروز یکشنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۹، کارگران شاغل در مجتمع پتروشیمی فناوران در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در دومین روز اعتراض صنفی خود در محوطه این مجتمع صنعتی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 براساس اعلام این کارگران معترض: “تجمع کنندگان در محوطه شرکت از مدیران این پتروشیمی خواستار توجه به وضعیت نابسامان خود و رفع تبعیض‌ در خدمات شغلی و ردیف های استخدامی هستند.”

این کارگران در ادامه افزودند: “پتروشیمی فناوران بیش از ۸۰۰ نیروی شاغل دارد که با عناوین قراردادی متفاوت بکارگیری شده‌اند و در ارائه خدمات به آنها تفاوت‌های بسیاری وجود دارد و این مشکل باعث شکاف عمیق‌ در ارائه خدمات و حقوق و مزایا شده است.”

تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اعتراض به بازداشت چهار تن از فعالان کارگری شاغل در این مجتمع تولیدی صنعتی در محوطه این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران معترض با برگزاری این تجمع اعتراضی خواهان آزادی یوسف بهمنی، حیوری، ابراهیم عباسی منجزی و حمید ممبینی، چهار فعال کارگری که از چند روز پیش در بازداشت به سر می برند شدند.

لازم به ذکر است، در تاریخ ۸ آبان ماه ۱۳۹۹، کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اعتراض به پرداخت نشدن اضافه کاری تیر و مرداد ماه این چهار فعال کارگری تجمع اعتراضی مسالمت آمیزی را برگزار کردند. پس از اتمام این تجمع اعتراضی ماموران امنیتی یوسف بهمنی، حیوری، ابراهیم عباسی منجزی و حمید ممبینی، چهار فعال کارگری را بازداشت کردند.

تجمع اعتراضی مربیان پیش دبستانی 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از آذرباخیش، امروز یکشنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از مربیان پیش دبستانی از مدارس مختلف در اعتراض به تداوم بلاتکلیفی شغلی و محرومیت از حق استخدام و اشتغال در آموزش و پرورش در مقابل ساختمان مجلس تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان که از سال ۱۳۹۲ بعنوان نیروهای موقت کاری در آموزش و پرورش شاغل هستند از وضعیت بلاتکلیف خود ناراضی هستند و از مسئولان وزارت آموزش و پرورش می خواهند تا فکری برای وضعیت شغلی آنها بکنند.

براساس اعلام این مربیان: “بیشتر ما دارای مدارک تحصیلی و سابقه کار هستیم و می‌توانیم به عنوان معلم باکیفیت در ساختار آموزش و پرورش کشور جذب شویم.”

مربیان در ادامه افزودند:” نباید نیروهای آموزشی کشور با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم کنند و دچار گرفتاری‌های بسیار باشند و از نمایندگان مجلس می خواهند که با طرحی جامع، روند استخدام مربیانی که بین سالهای ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۹ مشغول به کار هستند را تسهیل کنند.”

تجمع اعتراضی ساکنان ده ونک 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری دانشجو، امروز یکشنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از شهروندان ساکن محدوده ده ونک، در اعتراض به تداوم تصرف اراضی این منطقه توسط دانشگاه الزهرا در مقابل یکی از ساختمانهای مرکزی قوه قضائیه در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در جریان برگزاری تجمع اعتراضی مذکور خواستار پایان داده به تصرف غیرقانونی اراضی وسیعی از ده ونک توسط دانشگاه الزهرا و همچنین برکناری رئیس این دانشگاه شدند. این معترضین با اشاره به اینکه دانشگاه الزهرا وقیح شده و دیوار خانه مردم را خراب می کند گفتند که ما از همه خواسته ایم به فریادمان برسند.

 در میان شهروندان معترض جمعی از دانشجویان هم در اعتراضی مشابه با در دست گرفتن پلاکاردهای اعتراضی خواستار ورود قوه قضائیه و پایان داده به این تصرف غیرقانونی شدند.

تجمع اعتراضی سهام داران بانک سرمایه

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از سهام داران بانک شهر در اعتراض به کاهش شدید ارزش سهام این بانک در بازار بورس و ضرر دهی این افراد تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان معترض به سردادن شعارهای اعتراض به مدیریت غلط در بانک سرمایه که منجر به کاهش ارزش سهام این بانک در بازار بورس شده معترض و خواستار برکناری بازارگردان مدیر عامل این بانک شدند.

تجمع اعتراضی کارگران اخراج پالایشگاه بید بلند

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل خبرگزاری پتروشیمی و صنعت نفت ایران، امروز یکشنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران اخراجی پالایشگاه بید بلند ۲ در مقابل درب ورودی فرمانداری شهرستان بهبهان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران در بخش دوم از تجمع اعتراضی خود در مقابل درب ورودی این پالایشگاه تجمع اعتراضی خود را ادامه دادند.

این کارگران از طرف شرکت مپنا در پالایشگاه بید بلند ۲ در این پالایشگاه مشغول فعالیت بودند که طی ماههای اخیر از کارشان اخراج شدند.

 کارگران معترض در این تجمع اعتراضی خواهان بازگشت به کار خود در این پالایشگاه هستند و با حمل پلاکاردی تایید کردند که علیرغم برخورداری از تخصص لازم از کارشان اخراج شدند و جایگزین آنها افراد غیر بومی به جی آنها مشغول به کار شدند.

تجمع اعتراضی فعالان حوزه ماینینگ

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از حوزه ماینینگ، امروز یکشنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از فعالان حوزه ماینینگ با تجمع در برابر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خواستار به رسمیت شناخته شدن فعالیت‌ آنها شدند. 

این شهروندان معترض در جریان برگزاری این تجمع اعتراضی تاکید کردند: “دولت به حل مشکلات گمرکی دستگاه‌های ماینینگ ضبط شده آنها رسیدگی کند تا بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

این افراد با در دست داشتن پلاکاردهایی که عبارت «من قاچاقچی نیستم» روی آن نقش بسته، خواستار رسیدگی به این مشکلات صنفی کارشان شدند. 

برچسب هافرمانداری شهرستان شوشمنطقه ویژه پتروشیمی ماهشهرمنطقه ویژه اقتصادی ماهشهرمتجمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپه در شهرستان شوشمجتمع کشت و صنعتمجتمع کشت و صنعت نیشکرمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت هفت تپهمجتمع پتروشیمیمجتمع پتروشیمی فناورانمزارع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهنقض حقوق کارگران ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننیشکر هفت تپههفت تپهواحد نقلیه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکوی اندیشه شهرستان شوشترکارگر نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکرکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران هفت تپهکارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهکارگران پالایشگاه بیدبلندکارگران پتروشیمی فناورانکارگران اخراجیکارگران اخراجی هفت تپهکارگران اخراجی شرکت نفت ماهشهرکارگران اخراجی شرکت نفت در ماهشهرکارخانه هفت تپهکارخانه کشت و صنعت مغانکارخانه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکشت و صنعتکشت و صنعت میان آبکشت و صنعت نیشکرکشت و صنعت نیشکر هفت تپهکشت و صنعت نیشکر در هفت تپهکشت و صنعت هفت تپهکشت صنعت نیشکر هفت تپهپالایشگاه نفتپالایشگاه نفت بید بلند ۲پالایشگاه نفت بید بلند بهبهانپالایشگاه نفت بید بلند۲پالایشگاه گاز بید بلندپالایشگاه بید بلندپالایشگاه بید بلند ۲ بهبهانپالایشگاه بید بلند دو در بهبهانپتروشیمیپتروشیمی فناورانپتروشیمی فناوران ماهشهراتحادیه صنف فناوران رایانه تهراناستان اردبیلبیدبلندبازنشستگان کشت و صنعت میان آبتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکرتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی به گرانی بنزینتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات اعتراضی شهروندان آبان ۱۳۹۸حقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق شهروندیحقوق شهروندی کارگران ایرانحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی درایرانده ونکدانشگاه الزهرادادسرای شهرستان شوشرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهساکنان ده ونکسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانشلتوک کاران شهرستان شوشترشهرستان شوششهرستان شوش در خوزستانشهرستان شوشترشرکت میان آب شهرستان شوششرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: