•                    
  •                  
شنبه , ۰۵ آذر , ۱۴۰۱
شنبه, نوامبر 26

برگزاری دستکم ۷ تجمع اعتراضی

0
172

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۶مهرماه ۱۴۰۱، دوازدهمین روز اعتراضات سراسری شهروندان در عمل کرد گشت ارشاد و گیترش نارضایتی از وضعیت جاری ایران در چندین شهر و دانشگاه برگزار شد.‌

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۶ مهر ماه ۱۴۰۱، اعتراضات سراسری نسبت به عمل کرد نامناسب گشت ارشاد و گسترش نارضایتی ها از وضعیت اقتصادی و اجتماعی ایران در تهران، مشهد، سنندج و دانشگاه‌های حکیم سبزواری، دانشگاه سپهر اصفهان، دانشکده دامپزشکی شهر شیراز، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار شد.

براساس این گزارش، شهروندان معترض در تهران با توقف و به صدا در آوردن بوق خودروهای خود نسبت به جان باختن مهسا امینی و همچنین گسترش توروم و گرانی و فساد لجام گسیخته اعتراض کردند.

همچنین، در ادامه این مجموعه تجمعات اعتراضی عصر امروز چهارشنبه ۶ مهر ماه ۱۴۰۱، شهروندان، ساکن شهر سنندج مرکز استان کردستان، با برگزاری تجمع اعتراضی از طریق به صدا در آوردن بوق خودروهای خود و انجام نافرمانی مدنی بر اعتراضات خود تا دست یابی به مطالبت شهروندی شان تاکید کردند.

 

عصر امروز چهارشنبه ۶مهر ماه ۱۴۰۱، شهروندان ساکن شهر مشهد مرکز استان خراسان رضوی دوازدهمین روز دور اعتراضات خود را برگزار کردند.‌

این شهروندان، با سر دادن شعار(ایرانی با غیرت حمایت حمایت) نسبت به بازداشت و جان باختن مهسا امینی، که در بازداشتگاه پلیس امنیت در تهران جان خود را از دست داد نارضایتی خود را ابراز می کنند.

از جمله دیگر علل برگزاری این دور از اعتراضات نارضایتی شهروندان از وضعیت اقتصادی و گسترش فقر، سرکوبهای امنیتی و قضایی در ایران است.‌

 

امروز چهارشنبه ۶مهر ماه ۱۴۰۱، تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری در اعتراض به گسترش بازداشتها و سرگوب آزادی بیان در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی برگزار شد.

این دانشجویان با برگزاری تجمع و تحصن و حمل پلاکاردهای اعتراضی نسبت به اعمال سرکوب و بازداشت گسترده دانشجویان  نارضایتی خود را ابراز کرده و خواستار آزادی شهروندان و دانشجویان بازداشت شده هستند.

لازم به ذکر است، همزمان با اعتراضات سراسری گسترده در شهرهای کشور نیروهای امنیتی تعداد بسیاری از دانشجویان را بازداشت کردند.

 

امروز چهارشنبه ۶مهر ماه ۱۴۰۱، جمعی از دانشجویان دانشگاه سپهر اصفهان در اعتراض به بازداشتهای صورت گرفته و سرکوب آزادی بیان و عقیده و نارضایتی از وضعیت کنونی کشور تجمع و تظاهرات اعتراضی برگزار کردند.‌

 این دانشجویان با برگزاری تجمع و حمل پلاکاردهای اعتراضی نسبت به اعمال سرکوب و بازداشت گسترده دانشجویان نارضایتی خود را ابراز کرده و خواستار آزادی شهروندان و دانشجویان بازداشت شده هستند.

لازم به ذکر است، همزمان با اعتراضات سراسری گسترده در شهرهای کشور نیروهای امنیتی تعداد بسیاری از دانشجویان را بازداشت کردند.

‍امروز چهارشنبه ۶مهر ماه ۱۴۰۱، جمعی از دانشجویان دانشکده دامپزشکی شهر شیراز در یکی از ساختمانهای این مرکز آموزش عالی تحصن اعتراضی برگزار کردند.

دانشجویان دانشکده دامپزشکی شهر شیراز مرکز استان فارس در همراهی با سایر دانشجویان و مراکز آموزش عالی کشور با برگزاری تجمع و تحصن اعتراضی نسبت به گسترش فضای سرکوب و ارعاب در کشور اعتراض کردند.‌

 این دانشجویان با نافرمانی مدنی خود خواستار آزادی جملگی بازداشت شدگان اعتراضات سراسری جاری در کشور از جمله دانشجویان و فعالان صنفی دانشجویی شدند.‌

 لازم به ذکر است، پس اعلام خبر جان باختن مهسا امینی و شکل گیری اعتراضات گسترده از سوی جملگی شهروندان و جامعه دانشجویان کشور ارگانهای امنیتی بسیاری از شهروندان و دانشجویان را بازداشت کردند.‌

‍امروز چهارشنبه ۶مهر ماه ۱۴۰۱، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز تجمع اعتراضی گسترده ای را برگزار کردند.

این دانشجویان با برگزاری تجمع اعتراضی و سردادن شعار (آخوند باید گم بشه)، (زن، زندگی، آزادی) و (مرد، میهن، آبادی)  نسبت به اعمال سرکوب و بازداشت گسترده شهروندان نارضایتی خود را ابراز کرده و خواستار آزادی شهروندان و برخورداری آنها از حقوق شهروندی و اقتصادی مناسب شدند.

لازم به ذکر است، همزمان با اعتراضات سراسری گسترده در شهرهای کشور نیروهای امنیتی تعداد بسیاری از دانشجویان را بازداشت کردند.

در جریان برگزاری تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نیروهای امنیتی با حضور در مقابل درب ورودی این مرکز آموزش عالی در صدد سرکوب دانشجویان معترض بر آمدند اما دانشجویان با تداوم بخشیدن به اعتراضات خود بر خواسته های خود تاکید کردند.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.