•                  
شنبه , ۰۱ آبان , ۱۴۰۰
یکشنبه, اکتبر 24

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
432

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۱۶دی ماه۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت مسئولان در بخش های مدیریتی و تصمیمات غیر کارشناسانه آنها است جمعی از مالباختگان سامانه خرید ارز نیمایی، کارگران معدن کرومیت امین یار فاریاب در استان کرمان، جمعی از پرستاران شاغل در مراکز درمانی و بیمارستانهای اهواز، جوانان جویای کار اهل روستای شهرویی، جمعی از حواله دارای خودروی شاهین از محصولات گروه خودروسازی سایپا، در اعتراض به موارد گسترده نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۱۶ دی ماه ۱۳۹۹، جمعی از حواله دارای خودروی شاهین از محصولات گروه خودروسازی سایپا در سومین مرحله از اعتراض خود به مشکلاتی که در ما به التفاوت قیمت در زمان ثبت نام و قیمت اعلام شده اخیر با شرکت ساپیا دارند در مقابل ساختمان سازمان بازرسی کل کشور تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان معترض خواستار تعیین قیمتی عادلانه هستند و قیمت اعلام شده از شرکت سایپا را قیمت دستوری عنوان کردند و خواستار خروج از بلاتکلیفی حواله‌داران این خودرو و تصمیم‌گیری و آماده‌سازی مبلغ پرداختی هستند.

لازم به ذکر است تعداد ثبت نام کنندگان خودروی شاهین که بیش از ۱۰ هزار نفر هستند در وضعیت بلاتکلیف قرار دارند و ادامه این روند را باعث نگرانی شان اعلام کردند.

تجمع اعتراضی شهروندان جویای کار روستای شهرویی

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۱۶ دی ماه ۱۳۹۹، جمعی از جوانان جویای کار اهل روستای شهرویی در مقابل درب کمپ مهندسی و اصلی پالایشگاه بید بلند دو بهبهان برای چندمین بار تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به بکارگیری نیروی کار غیربومی در پالایشگاه بید بلند دو شهرستان بهبهان اعتراض کرده و خواستار اشتغال به کار در این مجتمع تولیدی صنعتی نفت و گاز شدند.

براساس اعلام این شهروندان معترض: “مسئولان پالایشگاه بند بلند به جای استخدام نیروهای بومی و منطقه ای از افراد غیر بومی استفاده می کند و این در حالی است که در همین منطقه بسیاری از افراد فاقد شغل هستند و نیازمند کار در این واحد صنعتی.”

لازم به ذکر است، روستای شهرویی در توابع بخش مرکزی شهرستان بهبهان در استان خوزستان ایران واقع شده است. مردم این روستا از طایفه‌ شهرویی و از قوم لُر و بختیاری هستند و به کار کشاورزی اشتغال دارند.

تجمع اعتراضی پرستاران اهواز 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۱۶ دی ماه ۱۳۹۹، جمعی از پرستاران شاغل در مراکز درمانی و بیمارستانهای اهواز و سایر شهرهای توابع در اعتراض به تبعیض روا داشته شده به آنها و محرومیت از حق امنیت شغلی در مقابل درب ورودی استانداری خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض در جریان تجمع مذکور با در دست گرفتن پلاکاردهای اعتراضی به عدم اجرای طرح تغییر وضعیت شغلی و تداوم محرومیت آنها از حق امنیت شغلی اعتراض کرده و خواستار پیگیری موضوع و مطالبات صنفی خود از طریق استانداری و دانشگاه علوم پزشکی خوزستان شدند.

برخورداری افراد از حق امنیتی شغلی شغلی از جمله مفاد تاکید شده در اعلامیه جهانی حقوق بشر و سایر اسناد بین المللی در قانون کار است.

تجمع اعتراضی کارگران معدن کرومیت امین یار فاریاب

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایران اینترنشنال، امروز سه شنبه ۱۶ دی ماه ۱۳۹۹، کارگران معدن کرومیت امین یار فاریاب در استان کرمان در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات معوقه مزدی و همچنین عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل چهارمین روز اعتراضات صنفی خود را برگزار کردند.

براساس اعلام این کارگران: “این تجمع اعتراضی به دلیل بدقولی مسئولان و مدیران این شرکت در پرداخت حقوق معوقه و حق بیمه و همچنین عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل برای این کارگران برگزار شده.

این تجمع اعتراضی سومین دور از تجمع اعتراضی این کارگران بود و کارگران این واحد صنعتی از زمان شیوع کرونا با مشکلاتی از قبیل عدم درج صحیح کارکرد و لیست بیمه و مطالبات حقوق و دستمزد از سال ۱۳۹۸ مواجه هستند.

تجمع اعتراضی مالباختگان ارز نیمایی

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایران اینترنشنال، امروز سه شنبه ۱۶ دی ماه ۱۳۹۹، جمعی از مالباختگان سامانه خرید ارز نیمایی در مقابل ساختمان بانک مرکزی در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در جریان برگزاری این تجمع اعتراضی با سر دادن شعارهای اعتراضی از قبیل « همتی حیا کن ریاست و رها کن » ضمن اعتراض به نحوه مدیریت رئیس بانک مرکزی خواهان احقاق حق از دست رفته شان شدند.

لازم به ذکر است این سامانه در زمان ریاست ولی‌الله سیف، رئیس پیشین بانک مرکزی و هم‌زمان با نوسانات شدید ارزی در ایران تاسیس شد و با توجه به سرمایه گذاری شهروندان در این سامانه بانکی بر اثر سوء مدیریت و نابسامانی نظام بانکی کشور بسیاری از شهروندان مبالغ زیادی را با توجه به نوسان قیمت ارز متضرر شدند.

برچسب هافاریاب استان کرمانفعال کارگریفعال حقوق بشرمالباختگان ارز نیماییمالباختگان ارز نیمائیمطالبه گریمطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات مزدی شهروندان ایرانمطالبات معوقهمطالبات کارگریمطالبات کارگری در ایرانمطالبات کارگران معدن سنگ آهنمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران دیار خودرومطالبات کارگران در ایرانمطالبات کارگران شهرداریمطالبات پرستاران شرکتیمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی کارگران در ایرانمطالبات شهروندی در ایرانمطالبات شهروندان در ایرانمطالبات صنفیمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی پرستاران اهوازمعوقات مزدی پرستاران در ایرانمعدن کرومیتمعدن کرومیت فاریابمعدن کرومیت در ایراننقض حقوق کارگران در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندی پرستارانوبسایت حقوق بشر در ایرانوضعیت امنیت شغلی پرستاران در ایرانکارگرکارگرانکارگران مطالبه گرکارگران معدنکارگران معدن کرومیتکارگران معدن کرومیت فاریابکارگران ایرانکارگران در ایرانکرومیت فاریابگروه خودروسازی سایپاپرستارانپرستاران بیمارستانهای اهوازپرستاران در ایرانپرستاران شرکتیپرستاران شرکتی درایراناهواز خوزستاناخبار نقض حقوق بشر در ایرانارز نیماییارز نیمائیارزنیماییاستانداری خوزستانبیمارستانهای اهوازبانک مرکزیبانک مرکزی ایرانتجمعات کارگریتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران ایرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتجمعات اعتراضی روز جهانی کارگرثبت نام خودروثبت نام خودرو در ایرانثبت نام خودروی شاهینجامعه پرستاران در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر درایرانحقوق بشر زندانیان سیاسیحواله داران خودروی شاهینحواله داران شاهینخودروی شاهینخودروی شاهین محصول شرکت سایپاسامانه ارز نیماییساختمان بانک مرکزیسرکوب کارگرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانشاهین خودروسازی سایپاشرکت سایپاشرکت سایپا در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: