•                    
  •                  
سه شنبه , ۰۵ مهر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, سپتامبر 27

برگزاری دستکم ۹ تجمع اعتراضی

0
796

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۲ دی ماه۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت مسئولان در بخش های مدیریتی و تصمیمات غیر کارشناسانه آنها است جمعی از کشاورزان استان اصفهان، جمعی از اعضای تعاونی مسکن دانشگاه تهران، جمعی از سهامداران بازار بورس در مقابل ساختمان مرکزی سازمان بورس اوراق بهادار، جمعی از پرستاران و کادر بهداشت و درمان شاغل در مراکز بیمارستانی و درمانی استان آذربایجان شرقی، حواله داران خودروی کوپا در ۲ تجمع اعتراضی، اعتراض یک شهروند در مقابل ساختمان دادستانی تهران، کارگران واحد شیرین سازی مجتمع پتروشیمی ایلام، جمعی از اعضای تعاونی مسکن جماران ساکن شهر تبریز، در اعتراض به موارد گسترده نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۲ دی ماه۱۳۹۹، اعتراض یک شهروند در مقابل ساختمان دادستانی تهران به صدور حکم جریمه نقدی برای وی و پلمپ محل کسب وی.

این شهروند معترض که بعنوان یک کاسب در تهران مشغول بوده از سوی اتحادیه مربوط به رسته صنفی اش محل کار وی پلمپ شده و پرونده وی به دادگاه رفته و برای وی حکم جریمه نقده صادر شده.

او در حرکتی اعتراضی با بالا رفتن از درخت مقابل ساختمان دادستانی تهران با فریاد می گوید « دختر دم بخت و دختر دانشجو دارم ».

تجمع اعتراضی کادر بهداشت و درمان آذربایجان شرقی

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۲ دی ماه۱۳۹۹، جمعی از پرستاران و کادر بهداشت و درمان شاغل در مراکز بیمارستانی و درمانی استان آذربایجان شرقی در اعتراض به بی توجهی مسئولان مربوطه به مطالبات صنفی این شهروندان در مقابل درب ورودی استانداری آذربایجان شرقی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با در دست گرفتن پلاکاردهای اعتراضی خواستار تعیین وضعیت شغلی، برخورداری از حق امنیت شغلی و افزایش سطح حقوق و همچنین پرداخت کارانه های معوق شده آنها شدند.

لازم به ذکر است این پرستاران از طرف شرکت های تامین نیروی انسانی بصورت قرارداد کاری موقت شش ماهه یا یک ساله در مراکز درمانی این استان مشغول به کار هستند و در دوران آغازین کرونا تحت فشار کاری در این مراکز فعالیت کردند.

تجمع اعتراضی سهامداران سازمان بورس اوراق بهادار 

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۲ دی ماه۱۳۹۹، جمعی از سهامداران بازار بورس در مقابل ساختمان مرکزی سازمان بورس اوراق بهادار واقع در در میدان ونک در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان با برگزاری تجمع اعتراضی، خواستار تعیین تکلیف در مورد وضعیت سهام آنها که در پی رکود اقتصادی جاری در کشور منجر به ضرر دهی آنها شده از سوی مسئولان بازار بورس شدند.

سهامداران بازار بورس همچنین نسبت به متضرر شدن آنها و نبود امنیت سرمایه گذاری در بازار بورس به علت عدم حمایتهای دولتی از سرمایه و بازار بورس معترض هستند.

شهروندان معترض با سر دادن شعارهای اعتراضی از قبیل « مرگ بر مفسد اقتصادی » خواستار استعفای مدیران ارشد سازمان بورس اوراق بهادار به علت زیان ده شدن سهام آنها در بازار شدند.

تجمع اعتراضی اعصای تعاونی مسکن دانشگاه تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۲ دی ماه۱۳۹۹، جمعی از اعضای تعاونی مسکن دانشگاه تهران در اعتراض به وضعیت نامناسب آنها در این تعاونی مسکن در مقابل ساختمان وزارت تعاون در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با در دست گرفتن پلاکارد و سر دادن شعارهای اعتراضی خواستار تغییر رویه در شیوه مدیریت این تعاونی مسکن شدند.

این شهروندان با برگزاری تجمع اعتراضی مذکور خواهان برگزاری مجمع عمومی جهت انتخاب هیئت مدیره با حضور وزارت تعاون با انتصاب هیئت مدیره انتصابی هستند.

لازم به ذکر است، اعضای تعاونی مسکن دانشگاه تهران نزدیک به ۲۰ سال است که مبالغی را در این تعاونی مسکن سرمایه گذاری کردند به این امید که بتوانند صاحب خانه بشوند اما پس از گذشت این مدت هیچ خانه ای به آنها تحویل داده نشده و پولهای این شهروندان هم از بین رفته است.

تجمع اعتراضی کشاورزان اصفهان

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از صدا و سیما، امروز دوشنبه ۲۲ دی ماه۱۳۹۹، کشاورزان استان اصفهان در اعتراض به بی توجهی مسئولان این استان به مطالبات صنفی آنها در مقابل ساختمان سازمان و صدا و سیما این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با برگزاری تجمع اعتراض خواهان پرداخت حق آبه کشاورزی آنها، بازگرداندن مسیر آب به رودخانه زاینده رود و توجه مسئولان استانی به مشکلاتی که آنها در زمینه خشکسالی و کم آبی با آن روبرو هستند شدند.

کشاورزان تاکید کردند که اگر حقآبه اراضی پرداخت نشود محصولات کشاورزی آنها از بین میرود و دیگر قادر به کاشت و کشاورزی نخواهند بود.

نمایندگان کشاورزان شرق اصفهان در تشریح وضعیت صنفی شان برای دسترسی به حقابه و آب برای کشاورزی آنها گفتند: “اگر آب نیست چرا دولت اجازه بار گذاری جدید می‌دهد؟ چرا فقط سهم کشاورزان اصفهان را خیرات می‌کنند؟ طبق مصوبات قانونی جلسات دهم و سیزدهم شورای عالی آب تا زمانی که کمبود آب ناشی از برداشت‌ها و بارگذاری‌های بی رویه رودخانه زاینده رود جبران نشود، بارگذاری جدید در این حوضه ممنوع است و حق اجرای این طرح‌ها را ندارند.”

کشاورزان معترض در ادامه خاطرنشان کردند: “وعده مسوولان در زمینه اختصاص آب از ۲۰ دی تا اول بهمن برای رونق کشت کشاورزان این منطقه عملی نشده و  امسال حدود ۵۰۰ میلیون مترمکعب آب که حق ما کشاورزان بوده هدر رفته و ما از نحوه مدیریت تقسیم آب ناراضی هستیم. بخشی از آب حوضه زاینده رود به صنایع و استان یزد تخصیص یافته و قرار شد که طرح‌های انتقال آب تونل سوم کوهرنگ و بهشت آباد اجرا شود، اما هنوز این وعده‌ها تحقق نیافته است.”

لازم به ذکر است، این کشاورزان به دفعات طی ماه های اخیر تجمعات اعتراضی را برای مطالبات صنفی خود برگزار کردند اما مسئولان فقط به این کشاورزان وعده دادند.

تجمع اعتراضی اعضای تعاونی مسکن جماران تبریز

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از رُکنا، امروز دوشنبه ۲۲ دی ماه ۱۳۹۹، جمعی از اعضای تعاونی مسکن جماران ساکن شهر تبریز در استان آذربایجان شرقی در مقابل ساختمان مرکزی شهرداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 از جمله مطالبات این شهروندان توجه شهرداری تبریز برای رفع ممانعت از صدور اسناد مالکیت و همچنین صدور مجوز ساخت عنوان شده است.

این شهروندان در تصریح وضعیت خود اعلام کردند: “تخلفات شهرداری جان به لبمان کرده ، تصرفات غیر قانونی حق خوری های ۲۰ ساله تمامی ندارد یکسال تمام از مصوبه رئیس محترم دادگستری مبنی بر تنظیم سند جماران و احقاق حق اعضای تعاونی سپری شده ولی شهرداری مناطق ۱،۳،۵هیچ اقدامی انجام نداده اند بلکه باعث تشدید اختلافات و تشویش اذهان عمومی شده اند ، خانواده ۱۱ هزار نفری اعضای این تعاونی تقاضای رسیدگی فوری احقاق حقوقشان را دارند.”

این اعضای تعاونی مسکن جماران در سال ۱۳۷۹، قراردادی را با شهرداری تبریز برای ساخت واحدهای مسکونی و آپارتمانی منعقد کردند.

بنابه گفته اعضای تعاونی مسکن جماران ۳ پروژه امیدیه ، جماران ، تجلایی به ۲۰۰۰ نفر واحد آپارتمانی داده اند،

ولی بعد ۲۰۰۰ نفر همچنان منتظر احقاق حقوقشان هستند. 

 این شهروندان معترض هفته هم تجمع اعتراضی مشابهی را در ساختمان مرکزی شهرداری تبریز برگزار کرده بودند.

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی از پتروشیمی ایلام 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، روز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۱۳۹۹، کارگران واحد شیرین سازی مجتمع پتروشیمی ایلام که اخیرا از کارشان بیکار شدند در اعتراض به محرومیت از حق امنیت شغلی و بیکاری شدن آنها پس از ۵ یا ۶ سال سابقه کار در مقابل استانداری ایلام تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران معترض در تشریح وضعیت شغلی خود گفتند: “همه کارگران از سال۱۳۹۴ با مسئولیت یک شرکت پیمانکاری که برای انجام یک پروژه خاص (شیرین‌سازی میعانات گازی) به پتروشیمی آمده بود، مشغول به کار بوده‌ایم اما پس از متوقف شدن ناگهانی کار شرکت در پروژه شیرین سازی پتروشیمی ایلام، بیکار شدیم.”

کارگران بیکار شده واحد شیرین سازی پتروشیمی ایلام تصریح کردند: “فعالیت شرکت پیمانکاری که کارگران تحت مسئولیت آن در پتروشیمی فعالیت داشته‌اند، به صورت ناگهانی متوقف شده و این موضوع فشار روانی و معیشتی زیادی را به ما کارگرانی که چندین سال در این واحد خدمت کردیم، وارد کرده است.”

کارگران پتروشیمی ایلام در ادامه افزودند: “همه کارگران از بومیان منطقه هستند و سابقه کار آن‌ها حدود پنج تا شش سال است. اکثریت این کارگران متاهل و داری زن و فرزند هستند. جدا از تجمع، نامه‌نگاری‌هایی با نهادهای مختلف و دولتی و نظارتی در استان و نمایندگان مجلس انجام داده‌ایم اما هنوز پاسخ روشنی که نشان از پیگیری مطالباتمان داشته باشد، دریافت نکرده‌ایم.”

تجمع اعتراضی حواله داران خودروی ثبت نامی کوپا 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایران اینترنشنال، امروز دوشنبه ۲۲ دی ماه۱۳۹۹، جمعی از حواله داران خودروی کوپا از محصولات شرکت ریگان خودرو در مقابل شرکت شهرخودرو واقع در جاده مخصوص تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با تجمع در مقابل این شرکت که از بیش از دو سال قبل برای خرید این خودرو مبالغی را پرداخت کردند نسبت به عدم تحویل خودروی کوپا که از ۲ سال و نیم پیش در شرکت ریگان خودرو به نمایندگی از طرف شرکت شهر خودرو ثبت نام کرده اما به آنها تحویل داده نشده اعتراض کردند.

این شهروندان می گویند ریگان خودرو به نمایندگی از طرف شرکت شهرخودرو در زمان ثبت نام فقط وعده داد و در حقیقت خودروی را به ما فروخته که وجود فیزیکی نداشته و در زمانی هم که اعتراض می کنیم هیچ مسئولی نه در ریگان خودرو و نه در سازمان حمایت از مصرف کنندگان پاسخگو نیست.

این شهروندان، روز گذشته هم تجمع اعتراضی را در مقابل ساختمان مجلس در تهران برگزار کرده بودند. 

برچسب هالیست کادر درمانی جان باخته بر اثر کرونامالباختگان بازار بورسمالباختگان شرکت ریگان خودرومالباختگان صنعت خودرومجتمع پتروشیمیمجتمع پتروشیمی ایلاممطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات مزدی شهروندان ایرانمطالبات معوقهمطالبات کارگریمطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات کارگران شهرداریمطالبات کشاورزانمطالبات کشاورزان در اصفهانمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی کارگران در ایرانمطالبات شهروندی در ایرانمطالبات شهروندان در ایرانمطالبات صنفیمطالبات صنفی کشاورزان اصفهاننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایرانکادر بهداشت و درمانکادر بهداشت و درمان آذربایجان شرقیکادر بهداشت و درمان استان آذربایجان غربیکادر بهداشت و درمان در ایرانکادر درمان بیمارستان تامین اجتماعیکارمندان دانشگاه تهرانکشاورزان مبارک شهرکشاورزان ورزنه اصفهانکشاورزان ایرانکشاورزان استان اصفهانکشاورزان اصفهانکشاورزان در اصفهانکشاورزان شرق اصفهانگروه خودروسازی سایپاآذربایجانآذربایجانشرقیاستان آذربایجانشرقیاستانداری آذربایجان شرقیاستاد دانشگاه تهراناعتراض در بازار بورس تهراناعتراضات کشاورزان استان اصفهانبازار بورس اوراق بهادار تهرانبازار بورس تهرانبازار بوس اوراق بهاداربازاربورسبازداشت دانشجویان دانشگاه تهرانتالار شیشه بازار بورس تهرانتجمع اعتراضی کشاورزانتجمع اعتراضی کشاورزان اصفهانتجمع سهامداران بازار بورستجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کشاورزان اصفهانتجمعات اعتراضی در دانشگاه تهرانتجمعات صنفیتجمعات صنفی در ایرانتعاونی مسکنتعاونی مسکن دانشگاه تهرانحق آبه کشاورزانحق آبه کشاورزان اصفهانحق آبه کشاورزان خمینحق امنیت اجتماعیحق امنیت در کارحق امنیت شغلیحق امنیت شغلی کارگرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق اقتصادیحقوق اقتصادی و اجتماعیحقوق اقتصادی شهروندان در ایرانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر درایرانحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی درایرانحقآبهحقآبه کشاورزانحقابهحقابه کشاورزان اصفهانحقابه کشاورزان خمینحواله داران خودروی کوپاحواله دارای کوپاخودرو سازی سایپاخودروی کوپاخوردوهای شرکت صنعت خودروخوردوی کوپاخریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت صنعت خودرو آذربایجاندانشگاه تهراندانشگاه تهران مرکزدانشجوی دانشگاه تهراندانشجویان دانشگاه تهراندادستان تهراندادستانی تهرانسهامدارسهامدارانسهامداران بورسسهامداران بازار بورسسهامداران بازار بورس در ایرانسهامداران بازرا بورس اوراق بهادار تهرانسهامداران بازرا بورس در ایرانسازمان بورس اوراق بهادار کشورشورای صنفی دانشگاه تهرانشرکت پتروشیمی ایلامشرکت ریگان خودروشرکت صنعت خودرو آذربایجانصنعت خودروصنعت خودرو ایرانصنعت خودرو در ایرانصنعت خودروی آذربایجانصنعت خودروسازیصنعت خودروسازی در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.