•                  
پنج شنبه , ۰۶ آذر , ۱۳۹۹
پنج‌شنبه, نوامبر 26

برگزاری دستکم ۷ تجمع اعتراضی

0
77

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت مسئولان در بخش های مدیریتی و تصمیمات غیر کارشناسانه آنها است جمعی از کارگران شاغل در گمرک منطقه آزاد اروند، کارمندان شاغل در دانشگاه چمران اهواز، جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، جمعی از دانش آموزان روستای کمره میشنان، کارگران شاغل در آبفای اهواز، جمعی از کارگران شاغل در مجتمع پتروشیمی فناوران و کسبه بازار میلاد شهرکرد، در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل عصر جنوب، امروز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شاغل در مجتمع پتروشیمی فناوران در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در اعتراض به پایین بودن میزان حقوق و نابرابری در مزایا در محوطه این مجتمع صنعتی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این کارگران معترض: “تجمع کنندگان در محوطه شرکت از مدیران این پتروشیمی خواستار توجه به وضعیت نابسامان خود و رفع تبعیض‌ در خدمات شغلی و ردیف های استخدامی هستند.”

این کارگران در ادامه افزودند: “پتروشیمی فناوران بیش از ۸۰۰ نیروی شاغل دارد که با عناوین قراردادی متفاوت بکارگیری شده‌اند و در ارائه خدمات به آنها تفاوت‌های بسیاری وجود دارد و این مشکل باعث شکاف عمین‌ در ارائه خدمات و حقوق و مزایا شده است.”

پیش از این نیز، ایفادنیوز‌ با انتشار گزارشی اعلام کرد: “مدیران این شرکت با سندسازی‌ و تاسیس شرکت‌های کاغذی به همراه چند خانم در بیرون از این شرکت، اقدام به تخلفات گسترده مالی کردند.”

تجمع اعتراضی کسبه بازار میلاد کرج 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از جهانبین نیوز، امروز شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹، جمعی از کسبه بازار میلاد شهرکرد در اعتراض به بی توجهی مسئولان به مطالبات صنفی آنها تجمعی اعتراضی برگزار کردند. 

این شهروندان معترض با تعطیلی محل کسب و تجمع در مقابل ورودی این مرکز اقتصادی نارضایتی و اعتراضات خود را اعلام کردند. 

به گفته آن ها؛ به دلیل تعطیلی بازار وام هایشان تسویه نشده که موجب جریمه از بابت تاخیر در پرداخت وام و در نهایت ورشکستگی آنها شده است، همچنین اجناس آنها متناسب با فصل سال است و در سال آینده به دلیل مد روز دیگر قابل فروش نیست.

تجمع اعتراضی کارگران آبفا اهواز

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، کارگران شاغل در آبفای اهواز پس از حصور در تهران مقابل ساختمان مجلس برای دستیابی به مطلبات صنفی خود تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در تشریح علت تجمع اعتراضی خود گفتند: “تبدیل وضعیت استخدامی از کارگر پیمانکاری به قرارداد مستقیم مطالبه‌ای است که سال‌هاست آن‌را دنبال می‌کنیم. تا اینکه سال جاری علارغم صدور بخشنامه از سوی سازمان مهندسی آبفای کشور مبنی بر تبدیل وضعیت کارگران پیمانکاری به قرارداد مستقیم، متاسفانه مدیریت آبفای اهواز این تکلیف قانونی را اجرا نمی‌کند.

این کارگران معترض در ادامه افزودند: “در آبفای اهواز حدود ۱۴۰۰ نفر به واسطه چند شرکت پیمانکاری با سوابق ۱۵ تا ۲۰ سال مشغول کارند. حقوقی که آن‌ها از شرکت‌های واسطه‌ای دریافت می‌کنند کفاف زندگی‌شان را نمی‌دهد در عین حال با وجود تشابه نزدیکی که میان حرفه آن‌ها با برخی نیروهای قرارداد مستقیم و حتی رسمی وجود دارد، دستمزدهایی که به آن‌ها پرداخت می‌شود به هیچ وجه قابل مقایسه نیست. بنابراین تصمیم به تبدیل وضعیت استخدامی خود گرفتند.”

این کارگر پیمانکاری آبفای اهواز با بیان اینکه کارگران بارها مسئله تبدیل وضعیت استخدامی خود را از آبفای اهواز و آبفای خوزستان مطالبه کرده‌اند، افزود: در این‌باره علاوه بر آبفای اهواز با آبفای خوزستان هم نامه‌نگاری‌هایی انجام دادیم که نتیجه آن وعده پیگیری بوده است. تا اینکه به صورت اتفاقی برخی همکاران که مطالباتمان را در آبفای تهران پی گیری می‌کردند متوجه صدور بخشنامه تبدیل وضعیت شغلی کارگران پیمانکاری شدند که آبفای اهواز در ابتدا آن را انکار می‌کرد.

به گفته وی؛ در حال حاضر حدود ۴ ماه از ابلاغ این بخشنامه مهم و سرنوشت‌ساز می‌گذرد اما اداره آبفای اهواز هیچ اقدامی برای اجرای آن نمی‌کند.

این کارگر در ارتباط با علت حضورشان در تهران گفت: در واکنش به بی‌توجهی مسئولان استانی به مطالبات صنفی‌مان تصمیم گرفتیم به تهران بیاییم و اعتراض‌مان را به گوش مسئولان بالا دستی برسانیم.

او که خواستار رسیدگی مسئولان وزارت نیرو و آب و فاضلاب کشور به مشکلاتشان است، می‌گوید: کارگران آبفای اهواز در طی یک الی دو سال گذشته برای تحقق خواسته‌هایشان چندین بار تجمع اعتراض بر پا کرده‌اند که در هر نوبت با بی‌توجهی مسئولان روبرو شدند.

این کارگر با بیان اینکه بدون شک همه کارگران آبفای اهواز که از صبح امروز در تهران حضور دارند، منتظر پاسخ موافق مسئولان هستند، گفت: کارگران آب و فاضلاب اهواز پیش از سفر به تهران پیگیری‌های زیادی ازسوی نهادهای مرتبط با مطالباتشان انجام داده‌اند اما به دلیل بی‌تفاوتی مسئولان استانی ناچار شده‌اند اعتراض صنفی خود را به تهران انتقال دهند.

وی گفت: سال‌ها به واسطه حضور پیمانکاری‌های مختلف به کار تلمبه‌چی، اپراتوری ایستگاه‌های آب و فاضلاب و غیره… اشتغال داشته‌ایم اما کار با پیمانکاران خسته‌مان کرده و می‌خواهیم بخشنامه تبدیل وضعیت کارگران پیمانکاری عملی شود.

این کارگر پیمانی آبفای اهواز در پایان گفت: بخشنامه تبدیل وضعیت قراردادهای کاری کارگران پیمانی به آینده شغلی ما سر و سامان می‌دهد و ما به هیج وجه از این مطالبه‌ی خود کوتاه نخواهیم آمد.

تجمع اعتراضی دانش آموزان روستای کمره میشنان

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از جماران، امروز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از دانش آموزان روستای کمره میشنان، واقع در استان لرستان در اعتراض به محرومیت از حق دسترسی به اینترنت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این کودکان با برگزاری این تجمع اعتراضی و در دست گرفتن پلاکاردهایی که بر روس آن نوشته شده بود: “ما دانش آموزان کمره میشنان اینترنت نداریم”. نارضایتی خود را از این محرومیت ابراز کردند.

لازم به ذکر است مطالبه این دانش آموزان برای دسترسی آنها به اینترنت برای محیا شدن زمینه آموزش مجازی آنها که با توجه به شیوع کرونا از طرف آموزش و پرورش به اجرا گذاشته شده امری ضروری است.

 براساس ماده ۲۶ اعلامیه جهانی حقوق بشر: “هر کس حق دارد که از آموزش و پرورش بهره مند شود. آموزش و پرورش لااقل تا حدودی که مربوط به تعلیمات ابتدایی و اساسی است باید مجانی باشد. آموزش ابتدایی اجباری است.

تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اعتراض به بازداشت چهار تن از فعالان کارگری شاغل در این مجتمع تولیدی صنعتی در محوطه این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این کارگران معترض با برگزاری این تجمع اعتراضی خواهان آزادی یوسف بهمنی، حیوری، ابراهیم عباسی منجزی و حمید ممبینی، چهار فعال کارگری که از چند روزز پیش در بازداشت به سر می برند شدند.

لازم به ذکر است، در تاریخ ۸ آبان ماه ۱۳۹۹، کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اعتراض به پرداخت نشدن اضافه کاری تیر و مرداد ماه این چهار فعال کارگری تجمع اعتراضی مسالمت آمیزی را برگزار کردند. پس از اتمام این تجمع اعتراضی ماموران امنیتی یوسف بهمنی، حیوری، ابراهیم عباسی منجزی و حمید ممبینی، چهار فعال کارگری را بازداشت کردند.

تجمع اعتراضی کارکنان دانشگاه چمران اهواز

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل عصر جنوب، امروز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارمندان شاغل در دانشگاه چمران اهواز مرکز استان خوزستان در اعتراض به بی توجهی مسئولان به مشکلات شغلی و صنفی آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان معترض با برگزاری این تجمع اعتراضی خواستار رقع موانع برای دسترسی آنها به مطالبات صنفی خود شدند.

تجمع اعتراضی کارکنان گمرک اروند

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از عصر جنوب، امروز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارمندان شاغل در گمرک منطقه آزاد اروند در اعتراض به بی توجهی مسئولان به مشکلات شغلی و صنفی آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران معترض با برگزاری این تجمع اعتراضی به پائین بودن سطح حقوق ماهیانه، پرداخت نشدن مطالبات مزدی معوقه اعتراض کردند و خواستار رفع موانع برای دسترسی آنها به مطالبات صنفی خود شدند.

برچسب هامنطقه آزادمنطقه آزاد کیشمنطقه آزاد اروندمتجمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعتمجتمع کشت و صنعت نیشکرمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت هفت تپهمجتمع پتروشیمیمجتمع پتروشیمی فناورانمزارع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمطالبات مزدیمطالبات مزدی کارگریمطالبات مزدی کارگرانمطالبات مزدی کارگران در ایرانمطالبات مزدی کارگران شهرداریمطالبات مزدی شهروندان ایرانمطالبات معوقهمطالبات معوقه مزدیمطالبات کارگر یمطالبات کارگریمطالبات کارگری در ایرانمطالبات کارگران نیشکر هفت تپهمطالبات کارگران نیشکر در هفت تپهمطالبات کارگران هفت تپهمطالبات کارگران پالایشگاهمطالبات کارگران آبفا بندر اماممطالبات کارگران ایرانمطالبات کارگران در ایرانمطالبات کارگران در شرکت هپکوی اراکمطالبات کارگران شهرداریمطالبات شهروندیمطالبات شهروندی کارگران در ایرانمطالبات شهروندی در ایرانمطالبات شهروندان در ایرانمطالبات صنفیمطالبات صنفی کارگران نیشکر هفت تپهمطالبات صنفی شهروندانمعوقات مزدیمعوقات مزدی کارگرمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران هپکومعوقات مزدی کارگران آب معدنی داماشمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندانمعوقات مزدی شهروندان در ایرانمعوقات کارگریمعوقات کارگراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننیشکر هفت تپههفت تپهواحد نقلیه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکودکانکودکان در ایرانکارگر نیشکر هفت تپهکارگران منطقه آزاد اروندکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکرکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران هفت تپهکارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران پتروشیمی فناورانکارگران آب و فاضلاب استان خوزستانکارگران آبفای استان خوزستانکارگران شهرستان ماهشهرکارگران شرکت آبفاکاسبان بازار میلاد کرجکسبه بازار میلاد کرجکشت و صنعتکشت و صنعت میان آبکشت و صنعت نیشکرکشت و صنعت نیشکر هفت تپهکشت و صنعت نیشکر در هفت تپهکشت و صنعت هفت تپهکشت صنعت نیشکر هفت تپهپتروشیمی فناورانپتروشیمی فناوران ماهشهرآموزش و پرورشآموزش و پرورش ایرانآموزش و پرورش در ایرانآموزش و پروشآب و فاضلابآب و فاضلاب اهوازآب و فاضلاب اهواز در استان خوزستانآب و فاضلاب استان خوزستانآب و فاضلاب روستاییآب و فاضلاب روستائیآب و فاضلاب شهریآبفای اهوازآبفای استان خوزستانآبفای روستاییآبفای روستایی خوزستانآبفای روستائی اهوازآبفای روستائی خوزستانآبفارآبفار آبادانامنیت شغلیامنیت شغلی کارمندان در ایرانامنیت شغلی کارگرانامنیت شغلی کارگران در ایرانامنیت شغلی در ایرانامنیت شغلی در ایران برای کارگراینترنتاینترنت در ایراناینترنت روستائی در ایراناعتراض صنفی کسبه بازار میلادبازنشستگان کشت و صنعت میان آببازار میلاد کرجبازداشتبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت کارگرانبازداشت کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهبازداشت کارگران هفت تپهبازداشت کارگران ایرانبازداشت کارگران در ایرانبازداشت کارگران شهرداری کوت عبدالهبازداشت دانشجویان دانشگاه تهرانبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان در ایرانبازداشتگاهتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکرتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانتحصیل آنلاینجوانان شهرستان ماهشهرحق امنیت شغلیحق امنیت شغلی کارگرانحق تحصیلحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در ایران۴حقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر درایرانحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایراندانش آموزاندانش آموزان روستای کمرهدانش آموزان روستای کمره میشناندانشگاه چمران اهوازدانشگاه شهید چمران اهوازدسترسی به اینترنت در ایراندسترسی به شبکه شادروستای کمرهروستای کمره میشنانروستای کمره استان لرستانرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهربازداشت و بیخبریسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهسرکوب تجمعات اعتراضیسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانشهرستان ماهشهرشهرستان ماهشهر کارگرانشهرستان ماهشهر جنوب ایرانشبکه نشاطشبکه شادشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهشرکت آبفا خوزستانشرکت آبفار خوزستان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: