•                    
  •                  
جمعه , ۰۷ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, ژانویه 28

برگزاری دستکم ۷ تجمع اعتراضی

0
375

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت مسئولان در بخش های مدیریتی و تصمیمات غیر کارشناسانه آنها است جمعی از کارگران شاغل در گمرک منطقه آزاد اروند، کارمندان شاغل در دانشگاه چمران اهواز، جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، جمعی از دانش آموزان روستای کمره میشنان، کارگران شاغل در آبفای اهواز، جمعی از کارگران شاغل در مجتمع پتروشیمی فناوران و کسبه بازار میلاد شهرکرد، در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل عصر جنوب، امروز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شاغل در مجتمع پتروشیمی فناوران در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در اعتراض به پایین بودن میزان حقوق و نابرابری در مزایا در محوطه این مجتمع صنعتی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

براساس اعلام این کارگران معترض: “تجمع کنندگان در محوطه شرکت از مدیران این پتروشیمی خواستار توجه به وضعیت نابسامان خود و رفع تبعیض‌ در خدمات شغلی و ردیف های استخدامی هستند.”

این کارگران در ادامه افزودند: “پتروشیمی فناوران بیش از ۸۰۰ نیروی شاغل دارد که با عناوین قراردادی متفاوت بکارگیری شده‌اند و در ارائه خدمات به آنها تفاوت‌های بسیاری وجود دارد و این مشکل باعث شکاف عمین‌ در ارائه خدمات و حقوق و مزایا شده است.”

پیش از این نیز، ایفادنیوز‌ با انتشار گزارشی اعلام کرد: “مدیران این شرکت با سندسازی‌ و تاسیس شرکت‌های کاغذی به همراه چند خانم در بیرون از این شرکت، اقدام به تخلفات گسترده مالی کردند.”

تجمع اعتراضی کسبه بازار میلاد کرج 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از جهانبین نیوز، امروز شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹، جمعی از کسبه بازار میلاد شهرکرد در اعتراض به بی توجهی مسئولان به مطالبات صنفی آنها تجمعی اعتراضی برگزار کردند. 

این شهروندان معترض با تعطیلی محل کسب و تجمع در مقابل ورودی این مرکز اقتصادی نارضایتی و اعتراضات خود را اعلام کردند. 

به گفته آن ها؛ به دلیل تعطیلی بازار وام هایشان تسویه نشده که موجب جریمه از بابت تاخیر در پرداخت وام و در نهایت ورشکستگی آنها شده است، همچنین اجناس آنها متناسب با فصل سال است و در سال آینده به دلیل مد روز دیگر قابل فروش نیست.

تجمع اعتراضی کارگران آبفا اهواز

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، کارگران شاغل در آبفای اهواز پس از حصور در تهران مقابل ساختمان مجلس برای دستیابی به مطلبات صنفی خود تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در تشریح علت تجمع اعتراضی خود گفتند: “تبدیل وضعیت استخدامی از کارگر پیمانکاری به قرارداد مستقیم مطالبه‌ای است که سال‌هاست آن‌را دنبال می‌کنیم. تا اینکه سال جاری علارغم صدور بخشنامه از سوی سازمان مهندسی آبفای کشور مبنی بر تبدیل وضعیت کارگران پیمانکاری به قرارداد مستقیم، متاسفانه مدیریت آبفای اهواز این تکلیف قانونی را اجرا نمی‌کند.

این کارگران معترض در ادامه افزودند: “در آبفای اهواز حدود ۱۴۰۰ نفر به واسطه چند شرکت پیمانکاری با سوابق ۱۵ تا ۲۰ سال مشغول کارند. حقوقی که آن‌ها از شرکت‌های واسطه‌ای دریافت می‌کنند کفاف زندگی‌شان را نمی‌دهد در عین حال با وجود تشابه نزدیکی که میان حرفه آن‌ها با برخی نیروهای قرارداد مستقیم و حتی رسمی وجود دارد، دستمزدهایی که به آن‌ها پرداخت می‌شود به هیچ وجه قابل مقایسه نیست. بنابراین تصمیم به تبدیل وضعیت استخدامی خود گرفتند.”

این کارگر پیمانکاری آبفای اهواز با بیان اینکه کارگران بارها مسئله تبدیل وضعیت استخدامی خود را از آبفای اهواز و آبفای خوزستان مطالبه کرده‌اند، افزود: در این‌باره علاوه بر آبفای اهواز با آبفای خوزستان هم نامه‌نگاری‌هایی انجام دادیم که نتیجه آن وعده پیگیری بوده است. تا اینکه به صورت اتفاقی برخی همکاران که مطالباتمان را در آبفای تهران پی گیری می‌کردند متوجه صدور بخشنامه تبدیل وضعیت شغلی کارگران پیمانکاری شدند که آبفای اهواز در ابتدا آن را انکار می‌کرد.

به گفته وی؛ در حال حاضر حدود ۴ ماه از ابلاغ این بخشنامه مهم و سرنوشت‌ساز می‌گذرد اما اداره آبفای اهواز هیچ اقدامی برای اجرای آن نمی‌کند.

این کارگر در ارتباط با علت حضورشان در تهران گفت: در واکنش به بی‌توجهی مسئولان استانی به مطالبات صنفی‌مان تصمیم گرفتیم به تهران بیاییم و اعتراض‌مان را به گوش مسئولان بالا دستی برسانیم.

او که خواستار رسیدگی مسئولان وزارت نیرو و آب و فاضلاب کشور به مشکلاتشان است، می‌گوید: کارگران آبفای اهواز در طی یک الی دو سال گذشته برای تحقق خواسته‌هایشان چندین بار تجمع اعتراض بر پا کرده‌اند که در هر نوبت با بی‌توجهی مسئولان روبرو شدند.

این کارگر با بیان اینکه بدون شک همه کارگران آبفای اهواز که از صبح امروز در تهران حضور دارند، منتظر پاسخ موافق مسئولان هستند، گفت: کارگران آب و فاضلاب اهواز پیش از سفر به تهران پیگیری‌های زیادی ازسوی نهادهای مرتبط با مطالباتشان انجام داده‌اند اما به دلیل بی‌تفاوتی مسئولان استانی ناچار شده‌اند اعتراض صنفی خود را به تهران انتقال دهند.

وی گفت: سال‌ها به واسطه حضور پیمانکاری‌های مختلف به کار تلمبه‌چی، اپراتوری ایستگاه‌های آب و فاضلاب و غیره… اشتغال داشته‌ایم اما کار با پیمانکاران خسته‌مان کرده و می‌خواهیم بخشنامه تبدیل وضعیت کارگران پیمانکاری عملی شود.

این کارگر پیمانی آبفای اهواز در پایان گفت: بخشنامه تبدیل وضعیت قراردادهای کاری کارگران پیمانی به آینده شغلی ما سر و سامان می‌دهد و ما به هیج وجه از این مطالبه‌ی خود کوتاه نخواهیم آمد.

تجمع اعتراضی دانش آموزان روستای کمره میشنان

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از جماران، امروز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از دانش آموزان روستای کمره میشنان، واقع در استان لرستان در اعتراض به محرومیت از حق دسترسی به اینترنت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این کودکان با برگزاری این تجمع اعتراضی و در دست گرفتن پلاکاردهایی که بر روس آن نوشته شده بود: “ما دانش آموزان کمره میشنان اینترنت نداریم”. نارضایتی خود را از این محرومیت ابراز کردند.

لازم به ذکر است مطالبه این دانش آموزان برای دسترسی آنها به اینترنت برای محیا شدن زمینه آموزش مجازی آنها که با توجه به شیوع کرونا از طرف آموزش و پرورش به اجرا گذاشته شده امری ضروری است.

 براساس ماده ۲۶ اعلامیه جهانی حقوق بشر: “هر کس حق دارد که از آموزش و پرورش بهره مند شود. آموزش و پرورش لااقل تا حدودی که مربوط به تعلیمات ابتدایی و اساسی است باید مجانی باشد. آموزش ابتدایی اجباری است.

تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اعتراض به بازداشت چهار تن از فعالان کارگری شاغل در این مجتمع تولیدی صنعتی در محوطه این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این کارگران معترض با برگزاری این تجمع اعتراضی خواهان آزادی یوسف بهمنی، حیوری، ابراهیم عباسی منجزی و حمید ممبینی، چهار فعال کارگری که از چند روزز پیش در بازداشت به سر می برند شدند.

لازم به ذکر است، در تاریخ ۸ آبان ماه ۱۳۹۹، کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اعتراض به پرداخت نشدن اضافه کاری تیر و مرداد ماه این چهار فعال کارگری تجمع اعتراضی مسالمت آمیزی را برگزار کردند. پس از اتمام این تجمع اعتراضی ماموران امنیتی یوسف بهمنی، حیوری، ابراهیم عباسی منجزی و حمید ممبینی، چهار فعال کارگری را بازداشت کردند.

تجمع اعتراضی کارکنان دانشگاه چمران اهواز

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل عصر جنوب، امروز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارمندان شاغل در دانشگاه چمران اهواز مرکز استان خوزستان در اعتراض به بی توجهی مسئولان به مشکلات شغلی و صنفی آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان معترض با برگزاری این تجمع اعتراضی خواستار رقع موانع برای دسترسی آنها به مطالبات صنفی خود شدند.

تجمع اعتراضی کارکنان گمرک اروند

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از عصر جنوب، امروز شنبه ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارمندان شاغل در گمرک منطقه آزاد اروند در اعتراض به بی توجهی مسئولان به مشکلات شغلی و صنفی آنها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران معترض با برگزاری این تجمع اعتراضی به پائین بودن سطح حقوق ماهیانه، پرداخت نشدن مطالبات مزدی معوقه اعتراض کردند و خواستار رفع موانع برای دسترسی آنها به مطالبات صنفی خود شدند.

برچسب هاحقوق بشر در ایرانکودکان در ایراننقض حقوق بشربازداشت و بلاتکلیفیحقوق شهروندی در ایرانسرکوب تجمعات اعتراضیربازداشت و بیخبریسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهحقوق بشر درایرانمنطقه آزاد کیشتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهبازداشت و بیخبری از شهروندانکارگران آبفای استان خوزستانامنیت شغلی کارگرانشرکت آبفا خوزستانمطالبات مزدی کارگران شهرداریآب و فاضلاب شهریمعوقات مزدی کارگران آب معدنی داماشمزارع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهروستای کمره استان لرستانکارگران آب و فاضلاب استان خوزستاناعتراض صنفی کسبه بازار میلادنیشکر هفت تپهکشت و صنعت هفت تپهاینترنت در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانبازداشتگاهبازداشت کارگرانبازداشت و بی خبریشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهمطالبات کارگران در شرکت هپکوی اراکسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت نیشکرمعوقات مزدی کارگرانآبفای روستاییمطالبات کارگران شهرداریشرکت آبفار خوزستانمعوقات مزدی کارگرکشت صنعت نیشکر هفت تپهکشت و صنعت نیشکر در هفت تپهکارگران شرکت آبفاشبکه شادآب و فاضلاب اهواز در استان خوزستانکاسبان بازار میلاد کرجآموزش و پرورششرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهمنطقه آزاد اروندبازداشت شهروندان در ایرانتجمعات اعتراضی کارگرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمطالبات شهروندیتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع پتروشیمیبازداشت کارگران شهرداری کوت عبدالهبازداشت دانشجویان دانشگاه تهرانمطالبات شهروندی کارگران در ایرانآبفای روستائی اهوازتجمعات اعتراضی کارگران نیشکرآبفارمطالبات کارگران نیشکر در هفت تپهکشت و صنعت میان آبآبفار آبادانحق امنیت شغلی کارگراندانش آموزان روستای کمره میشنانمجتمع پتروشیمی فناورانکودکانکشت و صنعتآب و فاضلاببازداشت شهرونداناینترنتتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانمطالبات صنفیآموزش و پروشحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانمعوقات مزدی در ایرانکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهبازداشت کارگران هفت تپهمطالبات مزدی شهروندان ایرانمعوقات کارگرانآب و فاضلاب اهوازمطالبات معوقه مزدیمطالبات کارگران نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعتبازنشستگان کشت و صنعت میان آبدانشگاه چمران اهوازکارگران منطقه آزاد ارونددانش آموزان روستای کمرهپتروشیمی فناورانحقوق بشرحقوق شهروندیمعوقات کارگریآموزش و پرورش ایرانحق تحصیلتجمعات اعتراضی در ایرانسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهمتجمع نیشکر هفت تپههفت تپهمنطقه آزادمطالبات مزدی کارگران در ایرانمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهمطالبات مزدی کارگرانکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکرآب و فاضلاب استان خوزستانامنیت شغلی کارگران در ایرانآبفای روستائی خوزستانمعوقات مزدی کارگران هپکوکارگران شهرستان ماهشهراینترنت روستائی در ایراندانشگاه شهید چمران اهوازتحصیل آنلاینکارگران پتروشیمی فناورانمطالبات کارگرینقض حقوق شهروندیمجتمع نیشکر هفت تپهآموزش و پرورش در ایرانمطالبات شهروندان در ایرانبازداشت کارگران در ایرانتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهکشت و صنعت نیشکر هفت تپهمطالبات کارگران در ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایرانشهرستان ماهشهرنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیمطالبات کارگران ایرانواحد نقلیه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهآبفای روستایی خوزستانامنیت شغلی در ایران برای کارگرمطالبات کارگران هفت تپهشهرستان ماهشهر کارگرانجوانان شهرستان ماهشهرامنیت شغلی کارمندان در ایرانمطالبات صنفی کارگران نیشکر هفت تپهدسترسی به شبکه شادپتروشیمی فناوران ماهشهرتجمعات اعتراضیمعوقات مزدیمطالبات مزدی کارگریدانش آموزانمجتمع کشت و صنعت هفت تپهدسترسی به اینترنت در ایرانسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهکارگر نیشکر هفت تپهرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهمعوقات مزدی کارگران در ایرانمطالبات کارگری در ایرانبازداشت کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسرکوب تجمعات اعتراضی در ایرانحقوق بشر در ایران۴کشت و صنعت نیشکرمعوقات مزدی کارگران ایرانبازداشت کارگران ایرانمعوقات مزدی شهروندانشهرستان ماهشهر جنوب ایرانمطالبات صنفی شهروندانحق امنیت شغلیروستای کمرهشبکه نشاطکسبه بازار میلاد کرجبازداشتبازداشت و بیخبرینقض حقوق بشر در ایرانمطالبات مزدیامنیت شغلی در ایرانمطالبات معوقهآب و فاضلاب روستائیکارگران نیشکر هفت تپهکارگران هفت تپهامنیت شغلیمطالبات شهروندی در ایرانتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانمطالبات کارگر یآبفای استان خوزستانمعوقات مزدی کارگران شهرداریآب و فاضلاب روستاییتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهمطالبات کارگران پالایشگاهکارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمطالبات کارگران آبفا بندر امامروستای کمره میشنانآبفای اهوازبازار میلاد کرج

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.