•                    
  •                  
یک شنبه , ۱۰ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, اکتبر 3

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
577

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۸ مهر ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور است جمعی از مربیان پیش دبستانی اهواز و کارون، کارگران شاغل در بخش های متخلف شرکت برق ویس « رامین » اهواز، کارگران کارخانه قند شهرستان مهاباد، جمعی از فعالان محیط زیست اهالی روستای نیوان نار از توابع شهرستان گلپایگان، در اعتراض به نقض حقوق شهروندیشان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اهواز ژورنال، امروز سه شنبه ۸ مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از مربیان پیش دبستانی از شهرهای اهواز و کارون پس از سفر به تهران در مقابل ساختمان مجلس با هدف اعتراض به محرومیت از امنیت شغلی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

آنها در اعتراض به محرومیت از امنیت شغلی با هدف تعیین تکلیف آنها در وضعیت استخدامی خواستار توجه نمایندگان مجلس به مطالبات صنفی آنها شدند.

این شهروندان معترض در تشریح مطالبات خود اعلام کردند: “بیشتر ما دارای مدارک تحصیلی و سابقه کار هستیم و می‌توانیم به عنوان معلم باکیفیت در ساختار آموزش و پرورش کشور جذب شویم.”

مربیان در ادامه افزودند:” نباید نیروهای آموزشی کشور با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم کنند و دچار گرفتاری‌های بسیار باشند و از نمایندگان مجلس می خواهند که با طرحی جامع، روند استخدام مربیانی که بین سالهای ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۹ مشغول به کار هستند را تسهیل کنند.”

تجمع اعتراضی کارگران شرکت برق ویس

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۸ مهر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شاغل در بخش های متخلف شرکت برق ویس « رامین » اهواز ، در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی آنها در مقابل ساختمان این شرکت در مسیر جاده اهواز – ملاثانی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این تجمع اعتراضی در محوطه بیرونی این شرکت صنعتی برگزار شد کارگران خواستار پرداخت چندین ماه حقوق معوقه و همچنین حق بیمه شان شدند.

این کارگران خواسته دیگری هم دارند و آن برقراری امنیت شغلی آنهاست چرا که اخیرا روش به کاری گیری نیروی کار جدید برخی دیگر از کارگران که از قبل در این واحد صنعتی شاغل بودند را از کارشان اخراج کردند.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه قند مهاباد

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۸ مهر ماه ۱۳۹۹، کارگران شاغل در کارخانه قند شهرستان مهاباد در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه آنها در محوطه این کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه و همچنین اخراج چند تن از همکاران آنها با تداوم این تجمع اعتراضی این واحد تولیدی صنعتی را به تعطیلی کشاندند.

تجمع اعتراضی اهالی روستای نیوان نار گلپایگان

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۷مهرماه ۱۳۹۹، جمعی از فعالان محیط زیست اهالی روستای نیوان نار از توابع شهرستان گلپایگان در استان اصفهان ضمن ممانعت از فعالیت ماشین آلات سنگین مانع ساخت و ساز گاوداری صنعتی در ۵ کیلومتری این روستا شدند.

 این شهروندان در تشریح علت این نارضایتی اعلام کردند: “در این روستا جمعیتی بالغ بر ۱۵۰۰ نفر در ۳۵۰ خانوار زندگی می کنند. با توجه به اینکه شغل اصلی اهالی این روستا کشاورزی و دامپروری است احداث این گاوداری صنعتی باعث کسادی کسب و کار این روستاییان و در نتیجه مهاجرت اجباری آنها به شهرها بشود.”

 این شهروندان در ادامه افزودند: “به لحاظ زیست محیطی هم وسعت بسیاری از مراتع و پوشش گیاهی منطقه به بهانه ساخت این گاوداری نابود خواهد شد و از سوی دیگر پساب تولید شده در این گاوداری که با ۱۰ هزار راس دام قصد فعالیت دارد مشکل زیست محیطی و بهداشتی دیگری را ایجاد خواهد کرد.

 

برچسب هافعال محیط زیستفعال محیط زیست در ایرانفعالان محیط زیستمربیان پیش دبستانمربیان پیش دبستانیمطالبه گریمطالبات مدنی دامدارانمطالبات کارگریمطالبات کارگران در ایرانمطالبات شهروندان در ایرانمعوقات مزدیمعوقات مزدی فرهنگیان ایرانمعوقات مزدی کارگرمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندانمعوقات مزدی شهروندان در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایرانکارگران در ایرانکارگران شرکت برق ویسکارخانه قندکارخانه قند مهابادکشاورزی در ایرانگاوداری صنعتیپیش دبستانیامنیت شغلیامنیت شغلی معلمان ایرانامنیت شغلی کارگرانامنیت شغلی کارگران در ایرانامنیت شغلی در ایرانامنیت شغلی در ایران برای کارگراهوازاهالی روستای نیوان ناراخراج کارگراناصفهاناعتراضات مدنی کارگرانتجمع اعتراضی مربیان پیش دبستانیتجمعات اعتراضیتجمعات اعتراضی مربیان پیش دبستانیتجمعات اعتراضی کارگرانتجمعات اعتراضی کارگران در ایرانتجمعات اعتراضی در ایرانحقوق شهروندیدامپروری صنعتیروستای نیوان نارسرکوب کارگرانسرکوب کارگران ایرانسرکوب کارگران در ایرانشهرستان مهابادشهرستان کارونشهرستان گلپایگانشرکت قند مهابادشرکت برق ویس

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.