•                  
پنج شنبه , ۲۹ مهر , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, اکتبر 21

بازداشت رضا رمضانی, شهروند ساکن اسلام آباد غرب توسط نیروهای امنیتی

0
780

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۱۲ تیر ماه ۱۳۹۹, در پی یورش ماموران سازمان اطلاعات سپاه پاسداران به منزل شخصی رضا رمضانی, ساکن اسلام آباد غرب,  وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, در ساعات پایانی سه شنبه ۱۰ تیر ماه ۱۳۹۹, رضا رمضانی, شهروند ساکن اسلام آباد غرب, توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران در این شهرستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت: “سه شنبه شب ماموران اطلاعات سپاه اسلام آباد غرب با حمله به منزل شخصی رضا رمضانی, ساکن این شهرستان وی را به اتهام توهین به مقدسات بازداشت کردند”. 

در تاریخ ۱۱ تیر ماه ۱۳۹۹, سجاد ملایری, دادستان عمومی و انقلاب اسلام آباد غرب از بازداشت فردی از سوی ماموران اطلاعات سپاه پاسداران به اتهام توهین به مقدسات و فعالیت تبلیغی علیه نظام در این شهرستان خبر داد. وی همچنین از بازداشت چند تَن دیگر از اعضای یک گروه مذهبی توسط ماموران سازمان اطلاعات سپاه در این شهرستان خبر داده بود. 

سرکوب دگراندیشان مذهبی در ایران ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۱۸  اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۸میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۸۶ میباشد که حق افراد بر تغییر دین و انجام مناسک مذهبی بدون ترس و تبلیغات مذهبی را آزاد دانسته است.

در اکثر موارد بازداشتهای فراقانونی و خودسرانه با اتهامات واحی و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده افراد می باشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز بر عدم سرکوب افراد بر مبنای آزادی بیان و عقیده تاکید شده است. با توجه به مفهوم اصل آزادی بیان هر انسانی محق است تا به هر طریق ممکن بتواند عقاید و نظریات و دیدگاههای خود را بدون ملاحظات مرزی و به هر شکل ممکن منتشر کند. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

سرکوب دگراندیشان مذهبی در حالی در ایران رو به گسترش است که علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی بارها مدعی شده در ایران آزادی بیان, آزادی عقیده و آزادی فکر هست. 

برچسب هافرمانداری اسلام آباد غربفعالیت تبلیغی علیه نظامنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق شهروندی در جمهوری اسلامینقض حقوق شهروندان در جمهوری اسلامیاتهام توهین به مقدساتاخبار نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیاسلام آباداسلام آباد غرباسلام آبادغرباطلاعات سپاهاطلاعات سپاه پاسداراناطلاعات سپاه اسلام آباد غرببازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بلاتکلیفی در بازداشتبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخیریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت و بازجوئیبازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشت وبیخبریبازداشت رضا رمضانیحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیحقوق شهروندی درایراندادستان اسلام آباد غربرضا رمضانیرضارمضانیسازمان اطلاعات سپاهسجاد ملایریسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان در جمهوری اسلامیسرکوب عقاید در ایرانشهرستان اسلام آباد غرب

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: