•                    
  •                  
سه شنبه , ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, ژانویه 31

بازداشت سعید مقدم, شهروند ساکن خرمشهر توسط نیروهای امنیتی

0
602

حقوق بشر در ایران – روز گذشته, سعید مقدم شهروند ساکن خرمشهر از توابع استان خوزستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز سه شنبه ۹ مهر ماه ۱۳۹۸, سعید مقدم, شهروند ساکن خرمشهر از توابع استان خوزستان توسط نیروهای امنیتی در این شهرستان بازداشت شد. از محل نگهداری وی تا این لحظه اطلاعاتی در دست نیست. 

براساس این گزارش, بازداشت سعید مقدم, معلم ریاضیات ساکن خرمشهر در حالی صورت گرفت که از زمان بازداشت وی تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و مصادیق حقوقی اتهامات وی اطلاعی در دست نیست. 

برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مورد تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. 

همچنین بازداشت خودسرانه افراد و عدم تفهیم اتهام فرد در زمان بازداشت و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز مورد تاکید قرار گرفته است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.