•                  
چهارشنبه , ۰۲ مهر , ۱۳۹۹
پنج‌شنبه, سپتامبر 24

شکیلا منفرد، فعال مدنی با تودیع وثیقه آزاد شد

0
52

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۹، شکیلا منفرد، فعال مدنی ساکن تهران پس از اتمام بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع وثیقه آزاد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۹، شکیلا منفرد، فعال مدنی ساکن تهران پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه بطور موقت از زندان اوین آزاد شد. این فعال مدنی در تاریخ ۱۰ شهریور ماه سالجاری به هنگام خروج از منزل توسط ماموران سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و پس از اتمام بازجوئی جهت تفهیم اتهام به بند زنان زندان اوین منتقل شده بود. 

این فعال مدنی پس از اتمام بازجوئی و تفهیم اتهام « فعالیت تبلیغی علیه نظام » با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۴ میلیارد ریال بطور موقت آزاد شد. 

شکیلا منفرد، پس از اتمام بازجوئی در بند ۱ الف سپاه پاسداران در تاریخ ۱۹ شهریور ماه ۱۳۹۹، برای انجام مراحل بازپرسی و تفهیم اتهام به بند زنان در زندان اوین منتقل شده بود. 

این فعال مدنی در تاریخ ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۹، هنگام خروج از منزل، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود. 

در اکثر موارد بازداشتهای فراقانونی و خودسرانه با اتهاماتی واحی و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده افراد می باشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ که بر عدم سرکوب افراد بر مبنای آزادی بیان و عقیده تاکید شده میباشد. با توجه به مفهوم اصل آزادی بیان هر انسانی محق است تا به هر طریق ممکن بتواند عقاید و نظریات و دیدگاههای خود را بدون ملاحظات مرزی و به هر شکل ممکن منتشر کند. 

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام فرد و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ می باشد. 

اعتراف گیری اجباری به ضرب و شتم و تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین میثاق های بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هافعال مدنیفعال مدنی شکیلا منفردفعالیت تبلیغی علیه نظامقرار وثیقهقرارگاه ثارالله سپاه پاسداراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایرانگزارش نقض حقوق بشر در ایرانآزادی بیا تودیع قرار وثیقهآزادی با قرار وثیقهآزادی با تودیع قرار وثیقهآزادی با تودیع وثیقهاخبار نقض حقوق بشر در ایراناطلاعات سپاهاطلاعات سپاه پاسدارانبند یک الف سپاه پاسدارانبند ۱ الفبند ۱ الف سپاه پاسدارانبند زنانبند1الفبند۱ الفبند۱الفبند۱الف سپاهبند۱الف سپاه پاسدارانبازجوئی در بازداشتگاه اطلاعات سپاهبازداشت شکیلا منفردبازداشت شکیلامنفردبازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسدارانتودیع قرار وثیقهتودیع قراروثیقهتودیع وثیقهتبلیغ علیه نظامتبلیغ علیه نظام به نفع احزاب کرد مخالف نظامحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر درایرانحقوق بشر زندانیان سیاسیحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیحقوق شهروندی درایرانسپاهسپاه پاسدارانسپاه الفسرکوب فعال مدنی در ایرانسرکوب فعالان مدنیسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانسرکوب شهروندان در جمهوری اسلامیشکیلا منفردشکیلا منفرد فعال مدنیشکیلامنفرد

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: