•                  
چهارشنبه , ۱۲ آذر , ۱۳۹۹
پنج‌شنبه, دسامبر 3

شکیلا منفرد، فعال مدنی با تودیع وثیقه آزاد شد

0
116

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۹، شکیلا منفرد، فعال مدنی ساکن تهران پس از اتمام بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع وثیقه آزاد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۹، شکیلا منفرد، فعال مدنی ساکن تهران پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه بطور موقت از زندان اوین آزاد شد. این فعال مدنی در تاریخ ۱۰ شهریور ماه سالجاری به هنگام خروج از منزل توسط ماموران سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و پس از اتمام بازجوئی جهت تفهیم اتهام به بند زنان زندان اوین منتقل شده بود. 

این فعال مدنی پس از اتمام بازجوئی و تفهیم اتهام « فعالیت تبلیغی علیه نظام » با تودیع قرار وثیقه ای به مبلغ ۴ میلیارد ریال بطور موقت آزاد شد. 

شکیلا منفرد، پس از اتمام بازجوئی در بند ۱ الف سپاه پاسداران در تاریخ ۱۹ شهریور ماه ۱۳۹۹، برای انجام مراحل بازپرسی و تفهیم اتهام به بند زنان در زندان اوین منتقل شده بود. 

این فعال مدنی در تاریخ ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۹، هنگام خروج از منزل، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود. 

در اکثر موارد بازداشتهای فراقانونی و خودسرانه با اتهاماتی واحی و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده افراد می باشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ که بر عدم سرکوب افراد بر مبنای آزادی بیان و عقیده تاکید شده میباشد. با توجه به مفهوم اصل آزادی بیان هر انسانی محق است تا به هر طریق ممکن بتواند عقاید و نظریات و دیدگاههای خود را بدون ملاحظات مرزی و به هر شکل ممکن منتشر کند. 

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام فرد و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ می باشد. 

اعتراف گیری اجباری به ضرب و شتم و تهدید بر افراد از جمله مصادیق بارز نقض اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین میثاق های بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد. در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین در ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر ممنوعیت شکنجه افراد تاکید شده است.

برچسب هاحقوق بشرفعال مدنیاطلاعات سپاهحقوق بشر در ایرانسپاه پاسدارانتبلیغ علیه نظامحقوق شهروندیفعالیت تبلیغی علیه نظامقرار وثیقهنقض حقوق شهروندینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشراطلاعات سپاه پاسدارانتودیع وثیقهآزادی با قرار وثیقهسرکوب شهروندان در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی در ایرانسپاهگزارش نقض حقوق بشر در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایراننقض حقوق بشرد ر ایرانسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب فعال مدنی در ایراناخبار نقض حقوق بشر در ایرانتودیع قرار وثیقهبند زنانحقوق شهروندی درایرانسرکوب فعالان مدنیحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر درایرانقرارگاه ثارالله سپاه پاسدارانآزادی بیا تودیع قرار وثیقهحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر زندانیان سیاسیبازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسدارانآزادی با تودیع قرار وثیقهسرکوب شهروندان در جمهوری اسلامیتودیع قراروثیقهتبلیغ علیه نظام به نفع احزاب کرد مخالف نظامنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیآزادی با تودیع وثیقهبازجوئی در بازداشتگاه اطلاعات سپاهبند ۱ الفبند یک الف سپاه پاسدارانبند۱الف سپاه پاسدارانبند ۱ الف سپاه پاسدارانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانبند1الفبند۱الف سپاهشکیلا منفرد فعال مدنیشکیلامنفردشکیلا منفردبازداشت شکیلامنفردبازداشت شکیلا منفردفعال مدنی شکیلا منفردسپاه الفبند۱ الفبند۱الف

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: