•                  
دوشنبه , ۲۹ دی , ۱۳۹۹
دوشنبه, ژانویه 18

جلسه دادرسی به پرونده جدید رضا محمدحسینی در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد

0
153

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۹، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه ۴ سالن ۱۰ زندان رجائی شهر کرج از بابت پرونده جدید وی برگزار شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۲ شهریور ماه ۱۳۹۹، رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه ۴ سالن ۱۰ زندان رجائی شهر کرج از بابت پرونده جدید خود با اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام، توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مظلوم محاکمه شد. این زندانی سیاسی در حال تحمل حبس تعزیری ۷ سال و ۶ ماه خود از بابت اتهام اجتماع و تبانی است.

به نقل از یک منبع نزدیک به این زندانی سیاسی در گفتگو با حقوق بشر در ایران: “اتهام تفهیم شده به رضا محمدحسینی به دلیل انتشار بیانه ای است که این زندانی سیاسی پیش از انتقال به زندان رجائی شهر کرج در زندان اوین منتشر کرده بود و در آن دوران پس از انتقال به شعبه بازپرسی دادسرای امنیت تهران با اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام در پرونده ای جدید تفهیم اتهام شده بود. این جلسه دادرسی روز شنبه هفته جاری در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران برگزار و حکم آن طی روزهای آتی صادر می شود.”

رضا محمدحسینی، در تاریخ ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۹، بدون اطلاع قبلی از اندرزگاه ۴ سالن ۴ زندان اوین به سلول انفرادی در زندان رجائی شهر کرج منتقل شد. این انتقال در حالی صورت گرفته بود که هیچ فردی از مکان نگهداری این زندانی سیاسی اطلاعی نداشت و در تاریخ ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۹، از سلول انفرادی زندان رجائی شهر کرج به اندرزگاه ۴ این زندان منتقل شد. 

این زندانی سیاسی، در تاریخ ۵ بهمن ماه ۱۳۹۸, توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست محمد مقیسه از بابت اتهامات اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور, توهین به رهبری, تمرد از دستور ماموران در حین انجام وظیفه, خروج غیرقانونی از کشور و ورود غیرقانونی به کشور در مجموع به تحمل ۱۶ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد و این حکم عینا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران تائید شد. 

 رضا محمدحسینی، طی ۲ نوبت در تیر ماه و آذر ماه ۱۳۹۸, اعلام اعتصاب غذا کرده بود و در ادامه با دوختن لبهای خود اعتراضش را نسبت به تداوم بازداشت و بلاتکلیفی اش اعلام کرده بود که در پی اعمال فشار مسئولان زندان لبهای دوخته شده وی باز شد. در تاریخ ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۸, رضا محمدحسینی, در نود و هفتمین روز از اعتصاب غذای خود در پی وعده مساعدت و پیگیری از سوی مسئولان زندان اوین همزمان با انتقال وی از بند قرنطینه به اندرزگاه ۴ سالن ۳ این زندان اعتصاب غذای خود را از خشک به تَر تبدیل کرد. 

زندانیان سیاسی در زندانهای ایران با کلکسیونی از  موارد گسترده نقض حقوق بشر دست و پنجه نرم میکنند. از یک سو محرومیت آنها از حق دادرسی عادلانه که ناقض ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر است و از سوی دیگر محرومیت آنها از حق درمان که متاسفانه مسئولان قضائی و امنیتی در زندانهای ایران از این مسئله بعنوان اهرم فشار در جهت تفهیم نظریات و یا اتهامات وارده بر زندانیان سیاسی و عقیدتی استفاده می کنند. 

برچسب هاقاضی مظلوممحاکمه زندانیان سیاسیمسوولان زندان رجائی شهرنقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشر در زندان رجائی شهرنقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننامه رضا محمدحسینینامه رضامحمدحسینیانتقال رضا محمدحسینیاخبار نقض حقوق بشر در ایراناخبار نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیاعتصاب غذای رضا محمدحسینیحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر زندانیان سیاسیدادگاه انقلابرضا محمد حسینیرضا محمدحسینیرضا محمدحسینی زندانی سیاسیرضامحمدحسینیرضامحمدحسینی زندانی سیاسیزندان اوینزندان رجاییزندان رجایی شهرزندان رجایی شهر کرجزندان رجائیزندان رجائی شهرزندان رجائی شهر کرجزندان رجائی شهر در کرجزندان رجائی شهر در ایرانزندانیزندانی سیاسیزندانی سیاسی رضا محمدحسینیزندانی عقیدتیزندانیان زندان اوینزندانیان زندان رجائی شهرزندانیان سیاسیزندانیان سیاسی و عقیدتیزندانیان سیاسی در ایرانزندانیان سیاسی در جمهوری اسلامیزندانیان سیاسی زندان اوینسرکوب زندانیانسرکوب زندانیان در ایرانسرکوب زندانیان سیاسیسرکوب زندانیان سیاسی ایرانسرکوب زندانیان سیاسی درسرکوب زندانیان سیاسی در ایرانشعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهرانشعبه ۲۹دادگاه انقلاب تهرانشعبه۲۹ دادگاه انقلاب تهرانشعبه۲۹دادگاه انقلاب تهران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: