سه شنبه , ۰۱ فروردین , ۱۴۰۲
سه‌شنبه, مارس 21

احضار آراس محمدزاده به دادگاه انقلاب استان ایلام

0
77

حقوق بشر در ایران – امروز جمعه ۱۴بهمن ماه ۱۴۰۱، آراس محمدزاده، جهت محاکمه به دادگاه انقلاب استان ایلام احضار شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، طی روزهای گذشته، آراس محمدزاده، متولد: ۱۳۷۶، اهل شهرستان ملکشاهی، جهت محاکمه به شعبه دادگاه انقلاب استان ایلام شهرستان ملکشاهی احضار شد.

براساس این گزارش، اتهام منتسب شده به آراس محمدزاده در این جلسه بازپرسی (نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی) عنوان شده است.

مبنی تشکیل این پرونده و علت در نظر گرفته شدن اتهام (نشر اکاذیب به قصد تشویش عمومی)، مرتبط با فعالیتهای آراس محمدزاده در فضای مجازی و انتشار مطالبی در صفحات شخصی وی است.

لازم به ذکر است، آراس محمدزاده، فرزند: عباس محمدزاده از پیشکسوتان ورزشی رزمی تکواندو در استان ایلام است.‌ 

سرکوب آزادی بیان و ممانعت از برگزاری اعتراضات صنفی و مدنی ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. در این مفاد قانونی بر حق افراد بر انتشار افکار، عقاید، نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیت مرزی تاکید شده است.

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی، بازجو و بازپرس بیطرف از جمله حقوقی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون تاکید شده است.

برچسب هامحاکمهسرکوب آزادی بیان و قلماحضار به جلسه بازپرسیسرکوب آزادی بیان و اندیشهجلسه بازپرسی و تفهیم اتهامآراس محمدزادهبازپرسیسرکوب آزادی بیان و قلم در ایراناحضار بازپرسیسرکوب آزادی بیان در ایران،ملکشاهی ایلامسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانمعلم سرکوب آزادی بیان در ایراننشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومیاحضار به جلسه بازپرسی در دادسرامحاکمه شهروندان کردملکشاهی استان ایلاماحضاریه دادگاهمحاکمه فرمایشیسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیمحاکمه شهروندان کوردجلسه بازپرسی فعال رسانه ایسرکوب آزادی بیان در ایرانمحاکمه شهروندانبرگزاری جلسه بازپرسیمحاکمه در دادگاه انقلاباحضاربه جلسه بازپرسیشهرستان ملکشاهینشر اکاذیب به قصد اضرار به غیردادگاه انقلاب،شعبه سوم دادگاه انقلاب استان ایلامجلسه بازپرسیسرکوب آزادی بیان و عقیدهاتهام نشر اکاذیباحضاربازپرسیشعبه۲دادگاه انقلاب استان ایلامنشر اکاذیبسرکوب آزادی بیاندادگاه انقلاب ایلامنشر اکاذیب در فضای رسانه ایاستان ایلامدادگاه انقلاب استان ایلام

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.