•                    
  •                  
چهارشنبه , ۱۳ مهر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, اکتبر 5

جان باختن ۲ دختر نوجوان ساکن ارومیه بر اثر خودکشی

0
1097

حقوق بشر در ایران امروز شنبه ۲۲ آذر ماه ۱۳۹۹، یک دختر نوجوان ساکن روستای مرگور شهرستان ارومیه در پی خودسوزی جان خود را از دست داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، امروز شنبه ۲۲ آذر ماه ۱۳۹۹، زهرا اسماعیلی – متولد: ۱۳۸۲ – فرزند: رسول – اهل روستای باوان از توابع مرگور شهرستان ارومیه بر اثر آسیبهای گسترده جسمانی و درصد سوختگی زیاد ناشی از خودسوزی جان خود را از دست داد. همچنین در همان تاریخ نسرین جلیلیان – متولد: ۱۳۷۲ – فرزند: تیمور – اهل روستای هرسم از توابع شهرستان اسلام آباد غرب بر اثر خودکشی جان خود را از دست داد. 

براساس این گزارش، علت خودسوزی زهرا اسماعیلی، اختلافات خانوادگی وی با سایر اعضای خانواده خود بوده است. 

زهرا اسماعیلی، پس از خودسوزی جهت درمان به بیمارستانی در شهرستان ارومیه منتقل شد اما درصد بالای سوختگی علت مرگ وی عنوان شد. 

زهرا اسماعیلی جهت مداوا پزشکی به بیمارستانی در ارومیه منتقل شده بود.

همچنین تا این لحظه علت خودسوزی، نسرین جلیلیان، تا لحظه تنظیم این گزارش مشخص نشده است. 

اغلب موارد خودکشی و یا اقدام به آن از سوی شهروندان ایران که روند رو به افزایش هم دارد در سایه نبود امید به زندگی و فشارهای روحی و روانی بر اثر مشکلات اقتصادی، معیشتی و گسترش فزآینده سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است. 

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی تاکید شده ولی در ایران بسیاری از شهروندان از این حق بطور سیستماتیک محروم هستند. 

برچسب هانقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانخودکشی نوجوانانروستای فلکان در منطقه ترگورروستای باوان ترگورنقض حقوق بشرحقوق بشر درایراناسلام آباد غربخودکشی نوجوانان در ایرانخودسوزی دختر نوجوانروستای هرسمنقض حقوق شهروندان در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانمنطقه ترگورخودسوزی زاهر اسماعیلیروستای هرسم اسلام آبادغربنقض حقوق شهروندی در ایراناقدام به خودکشیخودکشی در ایرانمنطقه ترگور ارومیهخودسوزی زهرا اسماعیلیخودکشی اسلام آباد غربحقوق بشر در ایرانخودکشی زنان در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانآمار خودکشی در ایرانخودکشی دختران جوانزهرااسماعیلیخودکشی زندانیآمار خودکشی زنانخودسوزیشهرستان اسلام آباد غربخودکشی دختران در ایراننسرین جلیلیانخودکشینقض حقوق بشرد ر ایرانخودسوزی در ایرانخودکشی شهروندان در ایرانخودکشی جوانان در ایرانخودکشی نسرین جلیلیاننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندان کورد در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیاقدام به خودکشی دختران نوجواناقدام به خودکشی جوانان در ایرانروستای باوان منطقه ترگور ارومیه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.