•                  
چهارشنبه , ۱۷ آذر , ۱۴۰۰
چهارشنبه, دسامبر 8

خودکشی کودک ۱۱ ساله به علت فقر در شهرستان دیّر

0
519

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۹، یک کودک ۱۱ ساله ساکن شهرستان دیر در بوشهر به علت فقر خودکشی کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از رُکنا، روز پنجشنبه ۱۸ مهر ماه ۱۳۹۹، محمود موسوی زاده – متولد: ۱۳۸۸ – ساکن شهرستان دیر از توابع استان بوشهر، پس از حلق آویز کردن خود به زندگی اش پایان داد.

علت خودکشی این دانش آموز ۱۱ ساله که در شهرستان دیر به همراه خانواده خود در فقر زندگی می کرد محرومیت از دسترسی به گوشی تلفن همراه برای حضور در کلاس های درس آنلاین عنوان شده است. 

اغلب موارد خودکشی و یا اقدام به آن از سوی شهروندان ایران که روند رو به افزایش هم دارد در سایه نبود امید به زندگی و فشارهای روحی و روانی بر اثر مشکلات اقتصادی، معیشتی و گسترش فزآینده سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است.

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

افزایش میزان خودکشی شهروندان در نقاط مختلف کشور به مثابه نبود امید به زندگی است. محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری، بیماری، نقص اعضا، بیوگی، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان ، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود را مورد تاکید قرار داده اما برخوردهای قهرآمیز ارگانهای امنیتی و قضائی با شهروندان ایران و بیان اتهامات امنیتی بر خواسته های این افراد مصداق بارز نقض حقوق بشر نیز می باشد.

 

برچسب هاخودکشی زندانیفقر در ایرانفقر مطلقآمار فقر در ایرانفقرخودکشینقض حقوق شهروندینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشرکودکان و فقر در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانخودکشی زنان در ایرانآمار خودکشی زنانفقر در کودکانگسترش فقر در ایرانحق حیاتاقدام به خودکشیخودکشی زندانیانخودکشی زندانیان در زندانهای ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیخودکشی در زندان تهران بزرگحق حیات در ایرانخودکشی زندانی سیاسیخودکشی در ایرانامید به زندگی در ایرانآمار خودکشی در ایرانخودکشی در سال ۱۳۹۸امید به زندگیخودکشی شهروندان در ایراناقدام به خودکشی دختران نوجوانخودکشی نوجوانانخودکشی نوجوانان در ایرانخودکشی دختران جوانخودکشی دختران در ایرانخودکشی جوانان در ایراناقدام به خودکشی جوانان در ایرانخودکشی در شهرهای ایرانکلاس های آنلاینفقر در استان بوشهرمحرومیت از حقوق اجتماعیخودکشی کودکان در ایرانخودکشی به علت فقرخودکشی محمود موسوی زادهمحمودموسوی زاده

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: