•                    
  •                  
سه شنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, نوامبر 29

خودکشی نوجوان ۱۶ ساله ساکن شهرستان کنگان

0
550

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۹، یک شهروند نوجوان ساکن شهرستان کنگان از توابع استان بوشهر در پی اقدام به خودکشی جان باخت. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از رُکنا، امروز شنبه ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۹، اکبر احمدی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کنگان از توابع استان بوشهر از خودکشی یک شهروند نوجوان، متولد: ۱۳۸۳ – اهل شهرستان کوهدشت در استان لرستان ساکن شهرستان کنگان خبر داد. 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کنگان در تشریح این خبر گفت: “متوفی ترک تحصیل کرده و پدر وی به جرم قتل در زندان به سر می برد. این نوجوان در یک کارگاه سنگ فروشی کار می‌کرده و در پی محکومیت و حبس پدر، از دو سال پیش ترک تحصیل کرده بود.

این مقام قضائی در شهرستان کنگان در ادامه افزود: “پنجشنبه شب گزارشی مبنی بر خودکشی نوجوانی در یک خانه باغ در اطراف کنگان واصل شد.”

اکبر احمدی افزود: “بررسی‌های اولیه حکایت از آن داشت که متوفی اهل شهرستان کوهدشت استان لرستان بوده و با مادر و خواهران خود در همان خانه باغ زندگی می‌کرده است.”

اغلب موارد خودکشی و یا اقدام به آن از سوی شهروندان ایران که روند رو به افزایش هم دارد در سایه نبود امید به زندگی و فشارهای روحی و روانی بر اثر مشکلات اقتصادی، معیشتی و گسترش فزآینده سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است.

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

افزایش میزان خودکشی شهروندان در نقاط مختلف کشور به مثابه نبود امید به زندگی است. محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری، بیماری، نقص اعضا، بیوگی، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان ، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود را مورد تاکید قرار داده اما برخوردهای قهرآمیز ارگانهای امنیتی و قضائی با شهروندان ایران و بیان اتهامات امنیتی بر خواسته های این افراد مصداق بارز نقض حقوق بشر نیز می باشد.

برچسب هااقتصاد ایرانحق زندگیخودکشی زندانیان در زندانهای ایرانامید به زندگی در ایراننوجوانان در ایراناکبر احمدی دادستان کنگانخودکشیاخبار نقض حقوق بشر در ایرانشهرستان کنگانآمار خودکشی در ایرانخودکشی دختران جوانخودکشی در میان نوجوانان ایراننقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیشهرستان کوهدشتخودکشی در سال ۱۳۹۸امیدبه زندگی در ایراننقض حقوق بشرحقوق بشر درایرانفرمانداری شهرستان کنگانامید به زندگیخودکشی جوانان در ایرانحقوق بشرنقض حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیخودکشی شهروندان در ایراناقدام به خودکشی جوانان در ایرانفعال حقوق بشرخودکشی زنان در ایراناقدام به خودکشیحقوق بشر در ایران۴اقدام به خودکشی دختران نوجوانحق زندگی در ایرانحقوق بشر در ایرانآمار خودکشی زنانحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانخودکشی نوجوانانخودکشی در میان کودکانخودکشی زندانینقض حقوق بشرد ر ایرانخودکشی زندانیانخودکشی در ایرانخودکشی نوجوانان در ایراندادستان شهرستان کنگان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.