•                  
چهارشنبه , ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱
چهارشنبه, می 18

خودکشی نوجوان ۱۶ ساله ساکن شهرستان کنگان

0
461

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۹، یک شهروند نوجوان ساکن شهرستان کنگان از توابع استان بوشهر در پی اقدام به خودکشی جان باخت. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از رُکنا، امروز شنبه ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۹، اکبر احمدی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کنگان از توابع استان بوشهر از خودکشی یک شهروند نوجوان، متولد: ۱۳۸۳ – اهل شهرستان کوهدشت در استان لرستان ساکن شهرستان کنگان خبر داد. 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کنگان در تشریح این خبر گفت: “متوفی ترک تحصیل کرده و پدر وی به جرم قتل در زندان به سر می برد. این نوجوان در یک کارگاه سنگ فروشی کار می‌کرده و در پی محکومیت و حبس پدر، از دو سال پیش ترک تحصیل کرده بود.

این مقام قضائی در شهرستان کنگان در ادامه افزود: “پنجشنبه شب گزارشی مبنی بر خودکشی نوجوانی در یک خانه باغ در اطراف کنگان واصل شد.”

اکبر احمدی افزود: “بررسی‌های اولیه حکایت از آن داشت که متوفی اهل شهرستان کوهدشت استان لرستان بوده و با مادر و خواهران خود در همان خانه باغ زندگی می‌کرده است.”

اغلب موارد خودکشی و یا اقدام به آن از سوی شهروندان ایران که روند رو به افزایش هم دارد در سایه نبود امید به زندگی و فشارهای روحی و روانی بر اثر مشکلات اقتصادی، معیشتی و گسترش فزآینده سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است.

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

افزایش میزان خودکشی شهروندان در نقاط مختلف کشور به مثابه نبود امید به زندگی است. محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری، بیماری، نقص اعضا، بیوگی، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان ، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود را مورد تاکید قرار داده اما برخوردهای قهرآمیز ارگانهای امنیتی و قضائی با شهروندان ایران و بیان اتهامات امنیتی بر خواسته های این افراد مصداق بارز نقض حقوق بشر نیز می باشد.

برچسب هافرمانداری شهرستان کنگانفعال حقوق بشرنقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندی در ایراننوجوانان در ایرانآمار خودکشی در ایرانآمار خودکشی زناناقتصاد ایراناقدام به خودکشیاقدام به خودکشی جوانان در ایراناقدام به خودکشی دختران نوجوانامید به زندگیامید به زندگی در ایرانامیدبه زندگی در ایراناکبر احمدی دادستان کنگاناخبار نقض حقوق بشر در ایرانحق زندگیحق زندگی در ایرانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در ایران۴حقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر درایرانخودکشیخودکشی نوجوانانخودکشی نوجوانان در ایرانخودکشی جوانان در ایرانخودکشی دختران جوانخودکشی در میان نوجوانان ایرانخودکشی در میان کودکانخودکشی در ایرانخودکشی در سال ۱۳۹۸خودکشی زنان در ایرانخودکشی زندانیخودکشی زندانیانخودکشی زندانیان در زندانهای ایرانخودکشی شهروندان در ایراندادستان شهرستان کنگانشهرستان کنگانشهرستان کوهدشت

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: