•                    
  •                  
جمعه , ۰۷ بهمن , ۱۴۰۱
جمعه, ژانویه 27

خودکشی جوان ۲۱ ساله ساکن شهرستان جم

0
560

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه  ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۹، جوان ۲۱ ساله ساکن شهرستان جم از توابع بوشهر پس از حلق آویز کردن خود به زندگی اش پایان داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، صبح امروز شنبه ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۹، یک مَرد جوان – متولد: ۱۳۷۸ – ساکن شهرستان جم از توابع استان بوشهر در پی عدم وجود امید به آینده و زندگی پس از حلق آویز کردن خود به زندگی اش پایان داد. 

براساس این گزارش، اعلام شده که این شهروند ۲۱ ساله در یکی از باغ تالارهای شهرستان جم پس از حلق آویز کردن خود جان باخته است. 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جم در تشریح این خبر اعلام کرد: “امروز جوانی ٢١ ساله با هویت مشخص در شهرستان جم اقدام به خودکشی کرده است.”

وی افزود: “این جوان که در شهرستان جم مشغول به کار بود صبح امروز خود را حلق آویز کرد و به زندگی‌اش پایان داد.”

لازم به ذکر است، این سومین خودکشی طی ۲ هفته اخیر در جنوب استان بوشهر است. پیش از این کودکی ۱۱ ساله در دیّر و نوجوانی ۱۶ ساله هم در کنگان بر اثر خودکشی در اقدامی مشابه به زندگی خود پایان دادند. 

اغلب موارد خودکشی و یا اقدام به آن از سوی شهروندان ایران که روند رو به افزایش هم دارد در سایه نبود امید به زندگی و فشارهای روحی و روانی بر اثر مشکلات اقتصادی، معیشتی و گسترش فزآینده سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است.

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

افزایش میزان خودکشی شهروندان در نقاط مختلف کشور به مثابه نبود امید به زندگی است. محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری، بیماری، نقص اعضا، بیوگی، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان ، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود را مورد تاکید قرار داده اما برخوردهای قهرآمیز ارگانهای امنیتی و قضائی با شهروندان ایران و بیان اتهامات امنیتی بر خواسته های این افراد مصداق بارز نقض حقوق بشر نیز می باشد.

برچسب هانقض حقوق بشرحقوق بشر درایراناستعدادهای نسل جوانخودکشی در سال ۱۳۹۸خودکشی دختران در ایرانشهرستان جمنسل جواننسل جوان ایرانامید به زندگیخودکشی جوانان در ایرانامید به زندگی در میان جوانانحقوق بشرسرکوب شهروندان در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانسرکوب نسل جوانحلق آویزاقدام به خودکشی جوانان در ایرانخودکشی جوانان ایرانحقوق بشر در ایراندادستان عمومی و انقلابخودکشی زندانیانحقوق بشر در ایران۴خودکشی شهروندان در ایرانحق زندگی در ایرانخودکشی زندانیخودکشی زنان در ایرانخودکشی زندانیان در زندانهای ایرانخودکشی در زندان تهران بزرگخودکشی نوجوانانخودکشی در سال 1399حقوق شهروندینقض حقوق بشرد ر ایراناخبار سرکوب شهروندان در ایرانحلق آویز کردنخودکشی نوجوانان در ایرانخودکشی در میان کودکانخودکشیحق زندگینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیخودکشی در ایرانخودکشی دختران جوانخودکشی نسل جوان در ایراننقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامینسل جوان در ایرانامید به زندگی در ایرانامیدبه زندگی در ایرانخودکشی در سال ۱۳۹۹

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.