•                  
سه شنبه , ۰۶ مهر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, سپتامبر 28

خودکشی جوان ۲۱ ساله ساکن شهرستان جم

0
307

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه  ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۹، جوان ۲۱ ساله ساکن شهرستان جم از توابع بوشهر پس از حلق آویز کردن خود به زندگی اش پایان داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، صبح امروز شنبه ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۹، یک مَرد جوان – متولد: ۱۳۷۸ – ساکن شهرستان جم از توابع استان بوشهر در پی عدم وجود امید به آینده و زندگی پس از حلق آویز کردن خود به زندگی اش پایان داد. 

براساس این گزارش، اعلام شده که این شهروند ۲۱ ساله در یکی از باغ تالارهای شهرستان جم پس از حلق آویز کردن خود جان باخته است. 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جم در تشریح این خبر اعلام کرد: “امروز جوانی ٢١ ساله با هویت مشخص در شهرستان جم اقدام به خودکشی کرده است.”

وی افزود: “این جوان که در شهرستان جم مشغول به کار بود صبح امروز خود را حلق آویز کرد و به زندگی‌اش پایان داد.”

لازم به ذکر است، این سومین خودکشی طی ۲ هفته اخیر در جنوب استان بوشهر است. پیش از این کودکی ۱۱ ساله در دیّر و نوجوانی ۱۶ ساله هم در کنگان بر اثر خودکشی در اقدامی مشابه به زندگی خود پایان دادند. 

اغلب موارد خودکشی و یا اقدام به آن از سوی شهروندان ایران که روند رو به افزایش هم دارد در سایه نبود امید به زندگی و فشارهای روحی و روانی بر اثر مشکلات اقتصادی، معیشتی و گسترش فزآینده سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است.

در تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, مسعود قادی‌پاشا, معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکشی ۵ هزار و ۱۴۳ نفر از شهروندان ایران در سال ۱۳۹۸ خبر داد و این رقم را در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ با ۸ دهم درصد رشد اعلام کرد.

افزایش میزان خودکشی شهروندان در نقاط مختلف کشور به مثابه نبود امید به زندگی است. محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در  ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر که ایران از امضائ کنندگان این سند معتبر بین المللی می باشد بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری، بیماری، نقص اعضا، بیوگی، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان ، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود را مورد تاکید قرار داده اما برخوردهای قهرآمیز ارگانهای امنیتی و قضائی با شهروندان ایران و بیان اتهامات امنیتی بر خواسته های این افراد مصداق بارز نقض حقوق بشر نیز می باشد.

برچسب هانقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایراننسل جواننسل جوان ایراننسل جوان در ایراناقدام به خودکشی جوانان در ایرانامید به زندگیامید به زندگی در میان جوانانامید به زندگی در ایرانامیدبه زندگی در ایراناخبار سرکوب شهروندان در ایراناستعدادهای نسل جوانحق زندگیحق زندگی در ایرانحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در ایران۴حقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر درایرانحقوق شهروندیحلق آویزحلق آویز کردنخودکشیخودکشی نوجوانانخودکشی نوجوانان در ایرانخودکشی نسل جوان در ایرانخودکشی جوانان ایرانخودکشی جوانان در ایرانخودکشی دختران جوانخودکشی دختران در ایرانخودکشی در میان کودکانخودکشی در ایرانخودکشی در زندان تهران بزرگخودکشی در سال 1399خودکشی در سال ۱۳۹۸خودکشی در سال ۱۳۹۹خودکشی زنان در ایرانخودکشی زندانیخودکشی زندانیانخودکشی زندانیان در زندانهای ایرانخودکشی شهروندان در ایراندادستان عمومی و انقلابسرکوب نسل جوانسرکوب شهروندان در ایرانشهرستان جم

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: