•                  
یک شنبه , ۰۴ اسفند , ۱۳۹۸
یکشنبه, فوریه 23

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
217

حقوق بشر در ایران – روز گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه, کارکنان شرکت متروی تهران، تحصن سها مرتضایی دانشجوی محروم از تحصیل, با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه, امروز شنبه ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۸, کارگران نیشکر هفت تپه در حمایت از همکاران اخراجی و پایان دادن به پرونده سازی برای کارگران این واحد کشاورزی صنعتی و برچیده شده بخش خصوصی و دریافت کامل مطالبات مالی این کارگران و برخورداری آنها از امنیت شغلی هستند به اعتصاب خود ادامه دادند، اما متاسفانه تا به امروز به هیچ کدام از خواسته های به حق کار گران جواب داده نشده است.

با ادامه اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه و عدم پاسخگویی مسئولین به مطالبات این کارگران, ساعاتی قبل بیش از ۲۰ دستگاه خودروی ضد شورش و به همراه چند دستگاه اتوبوس متعلق به نیروی انتظامی جهت ممانعت از ادامه اعتراضات کارگران هفت تپه شبانه وارد شرکت شده و در داخل انبارهای شکر و مدیریت بازرگانی اسکان یافتند خاطر نشان می‌کند که حراست شرکت هفت تپه نیز کلیه نیروهای خود را فراخوانده است. 

گفتنی است که دور جدید اعتصاب و اعتراض کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه، از روز دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸،به دلیل اخراج ۲۱ تن از همکارانشان آغاز شده است.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع اعتراضی کارکنان شرکت بهره برداری متروی تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مهر, امروز شنبه ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۸, کارکنان شاغل در شرکت متروی تهران, در اعتراض به تغییر وضعیت شغلی شان، در مقابل ساختمان اصلی شرکت مدیریت بهره برداری مترو در این شهر تا تعیین تکلیف نهایی تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

در جریان این تجمع اعتراضی, تعدادی از کارکنان شرکت متروی تهران، با رئیس هیئت مدیره شرکت مترو بصورت فیزیکی درگیر شد. در جریان این درگیری فیزیکی حال جسمی یکی از کارکنان معترض رو به وخامت گذاشت. 

تجمع اعتراضی سها مرتضایی دانشجوی محروم از تحصیل 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۸, سها مرتضایی, دانشجوی محروم از تحصیل در اعتراض به ستاره دار شدن وی و محرومیت از تحصیل در محوطه دانشگاه تهران اقدام به برگزاری تحصن اعتراضی کرد. 

سها مرتضایی، دبیر پیشین شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به عدم پیگیری وزارت علوم، سازمان سنجش و مسئولین دانشگاه تهران نسبت به ستاره داری و محرومیت تحصیلی اش هم اکنون در برابر کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران تحصن کرده است.

“سها مرتضائی”, دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم انسانی و دبیر وقت شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه تهران و از بازداشت شدگان تجمعات اعتراضی دی ماه ۱۳۹۶ که منجر به محکومیت حبس وی به تحمل ۶ سال حبس تعزیری شده بود از ادامه تحصیل در مقطع دکترای علوم سیاسی و روابط بین الملل محروم شد.

“سها مرتضائی”, فعال دانشجوئی و دانشجوی دانشگاه تهران, در تاریخ ۱۶ دی ماه ۱۳۹۶ و در جریان تجمعات اعتراضی موسوم به دی ماه ۱۳۹۶, به همراه ۴۳ تن دیگر از دانشجویان و فعالان صنفی دانشجویی بازداشت و سپس به بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند. 

گفتنی است که همزمان با بازداشت این دانشجویان ۲۷ تشکل شورای صنفی از دانشگاه‌های مختلف ایران در واکنش به بازداشت گسترده آنها، در تاریخ ۱۳ دی ماه ۱۳۹۶ در نامه‌ای به وزیر علوم با اعلام اعتراض خواستار آزادی بی قید و شرط آنان شده بودند. 

پس از اتمام مراحل بازجوئی و ارجاع پرونده “سها مرتضایی” به دادگاه انقلاب, این فعال دانشجوئی در اواخر شهریورماه ۱۳۹۶ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست “ماشاالله احمدزاده” به تحمل ۶ سال حبس تعزیری و ۲سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محکوم شد.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: