•                  
یک شنبه , ۰۲ آبان , ۱۴۰۰
یکشنبه, اکتبر 24

برگزاری دستکم ۷ تجمع اعتراضی

0
455

امروز چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷,  و در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد جمعی از مالباختگان پدیده شاندیز در مشهد، غرفه داران در نمایشگاه بین المللی مشهد, دانشجویان دانشگاه قم, گروهی از کارگران شهرداری سرابله واقع در استان ایلام، شماری از پرستاران دانشگاه علوم پزشکی بابل، جمعی از کارگران بازنشسته نیشکر هفت تپه و گروهی از قصابان تهران در مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه، ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، و با توجه به گسترش نارضایتهای شهروندان در شهرهای مختلف ایران از موارد مختلف نقض حقوق شهروندی در بسیاری از زمینه های اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی که در راستای مطالبات به حق این شهروندان است, جمعی از مالباختگان پدیده شاندیز در مشهد، نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل ساختمان دادستانی این شهر، دست به تجمع اعتراضی زدند. پدیده شاندیز یکی از طرح‌های عمرانی زمان محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران در شهر مشهد بود. اما این طرح عمرانی که در ابتدا با سرعت پیش رفت،‌ اکنون چهارمین سال بلاتکلیفی را از سر می‌گذراند.

شماری از دفترهای فروش سهام پدیده شاندیز به خاطر تخلف‌های گسترده دی ۱۳۹۳ بسته شد. اتهام مدیران این شرکت افزایش غیرواقعی ارزش سهام با استفاده از شرکت‌های دلالی و تبلیغات «فریب‌آمیز» ذکر شد. پدیده شاندیز به علت دروغگویی از ادامه تبلیغ در صداوسیمای جمهوری اسلامی منع شد. سازمان اراضی کشاورزی نیز اعلام کرد که پدیده شاندیز ۴۵ هکتار از زمین‌های خارج از محدوده شهری را به صورت غیرقانونی در اختیار گرفته و سپس آنها را به شهر مشهد الحاق کرده است.

تجمع کارگران شهرداری سرابله
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه، ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، گروهی از کارگران شهرداری سرابله واقع در استان ایلام، در مقابل ساختمان شهرداری این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان دلیل تجمع خود را در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی‌شان، عنوان کردند.

تجمع پرستارا ندانشگاە علوم پزشکی بابل

به گزارش حقوق بشر در ایران،امروز چهارشنبه، ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، شماری از پرستاران دانشگاه علوم پزشکی بابل در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع کارگران بازنشسته نیشکر هفت‌تپه

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز چهارشنبه، ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از کارگران بازنشسته نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به عدم پرداخت سنوات، در مقابل درب کارخانه هفت تپه دست به تجمع زدند.

طبق گفته معترضان، جدا از سنوات معوقه، هنوز حق بیمه بهمن ماه ۹۷، تعدادی از بازنشستگان این شرکت پرداخت نشده است.

تجمع قصابان در تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا، صبح امروز چهارشنبه، ۲۲ اسفند ۱۳۹۷، گروهی از قصابان تهران در اعتراض به تغییر روند توزیع گوشت تنظیم بازاری، در مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت واقع در بلوار کشاورز تجمع کردند و خواستار توزیع گوشت تنظیم بازاری توسط این صنف شدند.

حذف سهمیه قصابان از گوشت دولتی و تنظیم بازاری منجر به اعتراض این فعالان صنفی شده است؛ آنها گفتند: “دولت از چند سال گذشته به منظور تنظیم بازار اقدام به عرضه گوشت بین اتحادیه‌ها و نیز فروشگاه‌ها کرده اما از روز گذشته توزیع این گوشت برای قصابی‌ها متوقف و تنها در برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام می‌شود”.

این افراد ۲ روز پیش نیز در این محل تجمع کرده و خواستار پاسخگویی مسئولان وزارت صنعت شده بودند.

یکی از این افراد که خود را نماینده قصابان معرفی کرد، گفت: “افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار، گوشت تنظیم بازاری را به عرصه‌ای برای رانت خواران تبدیل کرده است.

تجمع دانشجویان دانشگاه قم

به گزارش حقوق بشر در ایران, دانشجویان دانشگاه قم در اعتراض به شرایط نابسامان و وضعیت بسیار بد خدماتی داشنگاه و همچنین کسری بودجه و سایر موارد مشابه دست به تجمع اعتراضی  در این دانشگاه کردند.

تجمع اعتراضی غرفه داران در نمایشگاه بین المللی مشهد

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ غرفه داران نمایشگاه بین المللی مشهد به دلیل عدم تحویل غرفه هایشان, در ازای پولهائی که از آنها اخذ شده دست به تجمع اعتراضی زدند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: