•                  
سه شنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
355
تجمعات اعتراضی در شهرهای ایران

طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، با توجه به گسترش نارضایتی شهروندان در شهرهای مختلف ایران از موارد مختلف نقض حقوق شهروندی در بسیاری از زمینه های اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی که در راستای مطالبات به حق این شهروندان, جمعی از کارگران شهرداری بروجرد و جمعی از کارکنان شرکت کاوشگران در معدن ۵ گل گهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.
به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از پیام، روز چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸؛ در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, جمعی از کارگران شهرداری بروجرد در اعتراض بلاتکلیفی بازنشستگان مقابل اداره تامین اجتماعی و دفتر امام جمعه این شهر دست به تجمع زدند.
معترضان می گویند، تاکنون گفته می‌شد به دلیل عدم پرداخت دو ماه حق بیمه این کارگران، مشکلی در بازنشسته شدن آن‌ها پیش‌آمده بود. ولی اکنون بعد از گذشت شش ماه از بازنشسته شدن آنها هنوز این مشکل برطرف نشده است. آنها می گویند، از سویی تأمین اجتماعی اعلام کرده است که ۱۱۵ میلیارد تومان از شهرداری بروجرد طلب دارد اما شهردار بروجرد می‌گوید طلب تأمین اجتماعی از شهرداری بسیار کمتر از این رقم و چیزی کمتر از۲۰ میلیارد تومان است.

تجمع کارکنان شرکت کاوشگران مقابل فرمانداری سیرجان
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸؛ جمعی از کارکنان شرکت کاوشگران در معدن ۵ گل گهر در اعتراض به تعطیلی شرکت، بیکار شدن و مشکلات شغلی خود،مقابل فرمانداری سیرجان، تجمع کردند. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: