•                  
سه شنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراض

0
424

حقوق بشر در ایران – طی روز های شنبه ۲۹و یکشنبه ۳۰ تیرماه ۱۳۹۸، با توجه به گسترش نارضایتی شهروندان در شهرهای مختلف ایران از موارد مختلف نقض حقوق شهروندی در بسیاری از زمینه های اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی که در راستای مطالبات به حق این شهروندان, جمعی از کارگران واحد تعمیرات پالایشگاه نفت آبادان, شماری از اهالی فاز ۲ شهرک مخابرات شهریار واقع در استان تهران، دانشجویان دانشگاههای رازی کرمانشاه, صنعتی سهید تبریز و تهران و جمعی از کارمندان عوارضی بزرگراهها در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸؛ جمعی از کارگران واحد تعمیرات پالایشگاه نفت آبادان برای دومین بار در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و همچنین اجرا نشدن کامل مصوبات قانونی کار در مورد کارگران پیمانکاری، مقابل ساختمان مرکزی پالایشگاه نفت آبادان، تجمع کردند.

شماری از کارگری پالایشگاه آبادان بار دیگر خواستار آن شدند که مشابه برخی همکاران پیمانکاری خود در پالایشگاه، از قرارداد سود مدیریتی بهره‌مند شوند.

شماری از کارگری پالایشگاه آبادان خواستار برخورداری از قرارداد سود مدیریتی هستند.

آنها اظهار داشتند: اگر قرار است کارگران پیمانکاری همیشه پیمانکاری باقی بمانند، باید حداقل در زمینه مزایای رفاهی میان آنها با سایر همکاران خود برابری باشد.

کارگران پیمانی واحد تعمیرات پالایشگاه آبادان خواستار رسیدگی به وضعیت شغلی خود هستند. آنها همچنین نسبت به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، پایین بودن مزد و عدم برخورداری از مزایای قانونی مثل «بدی آب و هوا» انتقاد دارند.

یکی از کارگران در همین رابطه گفت: یکسان‌سازی حقوق تا به حال در بین کارگران پیمانکاری پالایشگاه آبادان از جمله کارگران واحد تعمیرات اعمال نشده و این امر موجب شده افزایش دستمزد کارگرانی که سالهاست در این واحد پالایشگاهی به کارهای سخت مشغولند، متناسب با سوابق کاری آنها نباشد.

وی اظهار داشت: لایه‌لایه کردن نیروی کار و تفاوت در مزد در بخش‌های مختلف پالایشگاه آبادان که کارگران آن زیر نظر حدود ۹۴ شرکت پیمانکاری مشغول کارند، به چشم می‌خورد. یکی از مهم‌ترین این بخش‌ها نیز واحد تعمیرات است. در این بخش کارگران پیمانکاری از شرایط شغلی خود رضایت ندارند.

این کارگر با بیان این سوال که چرا طرح جدیدی که در قالب قرارداد سود مدیریتی برای کمرنگ شدن فعالیت پیمانکاران در حال اجراست، به کارگران واحد تعمیراتی که با دستگاه‌های ثابت مشغول کارند، تعلق نمی‌گیرد، افزود: البته اگر قرار است در قالب قرارداد سود مدیریتی موارد قانونی کار رعایت نشود، تفاوت زیادی نمی‌کند که ما همچنان زیر نظر پیمانکاران مشغول کار باشیم یا در قالب قرارداد سود مدیریتی با پالایشگاه مستقیما طرف قرارداد باشیم.

تجمع اعتراضی اهالی فاز ۲ شهرک مخابرات شهریار در اعتراض به بی آبی

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ اهالی خشمگین فاز ۲ شهرک مخابرات شهریار واقع در استان تهران در اعتراض‌شان به قطعی های طولانی مدت و مستمر آب در اداره آبفا تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاههای رازی کرمانشاه, صنعتی سهید تبریز و تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران, طی روزهای گذشته, جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های رازی کرمانشاه، صنعتی سهند تبریز و تهران در اعتراض به خصوصی‌سازی‌های صورت گرفته در میدان پاستور در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

تجمع اعتراضی کارمندان عوارضی بزرگراهها 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۳۰ تیرماه ۱۳۹۸, جمعی از کارکنان عوارضی اداره کل راه و شهرسازی قزوین در اعتراض به لغو شرایط کاری آن‌ها با توجه الکترونیکی شدن پرداخت عوارض دست یه تجمع اعتراضی زدند. 

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: