•                  
دوشنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, نوامبر 29

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
389

حقوق بشر در ایران – طی روز گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, جمعی از کارگران شهرداری منطقه ۷ اهواز, کارگران نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن ناحیه احمد آباد رفسنجان و طی روزهای گذشته کارگران راه آهن خراسان و بندر عباس با برگزاری تجمعات اعتراضی خواهان دستیابی به مطالبات شهروندی خود شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایران کارگر, روز چهارشنبه ۹ مرداد ماه ۱۳۹۸, در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر می گیرد, شماری از کارگران منطقه ۷ اهواز برای دومین روز متوالی در اعتراض به عدم پرداخت معوقات خود دست به تجمع اعتراضی زدند.

این گزارش حاکی است که این کارگران با برپایی تجمع مقابل ساختمان مرکزی شهرداری اهواز و در دست داشتن پارچه نوشته هایی خواستار پرداخت ۴ ماه دستمزد معوقه و سایر مزایای خود شدند.

به گفته معترضان مقامات شهرداری ۵ ماه است که حق بیمه آنان را نیز به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نکرده اند و همین موضوع باعث شده این کارگران در تمدید دفترچه های درمانی خود دچار مشکل شوند.

روز سه شنبه ۸ مردادماه نیز جمعی از کارگران شهرداری منطقه ۷ اهواز در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات معوقه خود اقدام به تجمع اعتراضی کرده بودند.

این کارگران با برپایی تجمع مقابل ساختمان مرکزی شهرداری این شهر نسبت به سوءمدیریت و عدم پرداخت ۵ ماه دستمزد معوقه خود اعتراض کردند.

کارگران معترض شهرداری می‌گویند که شهرداری مدت ۵ ماه است که حق بیمه آنان را نیز به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نکرده و آنها برای تمدید دفترچه های بیمه خود دچار مشکل شده‌اند.

تجمع اعتراضی کارگران راه آهن ناحیه احمدآباد

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸، جمعی از کارگران نگهداری خط و ابنیه فنی راه آهن ناحیه احمد آباد رفسنجان برای چندمین روز متوالی، در اعتراض به حقوق معوقه خود، دست به اعتصاب و تجمع زدند.

همچنین در روزهای گذشته کارگران ناحیه های خراسان و بندر عباس نیز از معوقات مزدی خود با اعتصاب و تجمع پیاپی خبر داده اند.

مسئولان تراورس شرکت کارفرمای کارگران خط و ابنیه راه آهن تا کنون بارها وعده پرداخت حقوق عقب‌افتاده کارگران را داده اند اما به این وعده عمل نکرده‌اند.

سه‌شنبه ۸ مرداد نیز کارگران راه‌آهن نورآباد شازند در اعتراض به عدم پرداخت حقوق خرداد و مزایای خود دست از کار کشیدند. شرکت جوش‌گستر کارفرمای این کارگران تنها حقوق اردیبهشت آن‌ها را پرداخت کرده است. دوشنبه ۷ مرداد نیز کارگران راه‌آهن بندرعباس خط راه‌آهن را مسدود کردند و خواستار پرداخت مطالبات معوقه خود شدند.

به گفته‌ی کارگران راه‌آهن، همکاران آن‌ها در شهرهای دیگر از جمله شاهرود، کرج، اندیمشک، زاگرس، اسلامشهر، تهران و هرمزگان نیز حقوق خود را دریافت نکرده‌اند. کارگران جنوب شرق زاهدان نیمی از مطالبات خود را دریافت کرده‌اند.

کارگران خط و ابنیه فنی راه آهن که اغلب در سرمای زمستان و گرمای تابستان در محوطه باز کار می‌کنند، در معرض آسیب‌های جدی قرار دارند. این کارگران اغلب پیمانی‌ و فاقد امنیت شغلی‌ اند و از حق سختی کار و سایر مزایا محروم هستند.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: