•                  
جمعه , ۲۳ مهر , ۱۴۰۰
شنبه, اکتبر 16

برگزاری دستکم ۷ تجمع اعتراضی

0
302

امروز سه شنبه  ۱۴ اسفند ماه و در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد جمعی از کارگران خطوط ابنیه فنی آذربایجان در ایستگاه زارعی تبریز، شماری از مالباختگان طلافروشی شادی در مقابل ساختمان قوه قضائیه در تهران، شماری از کارگران اخراج شده کشتارگاه پرندک خزر در رشت، جمعی از کارگران شهرداری اهواز، شماری از کارگران “سد چم شیر” گچساران، گروهی از کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت در تهران و جمعی از کارکنان وزارت جهاد کشاورزی در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند. این تجمعات در حالی برگزار شد که معلمان ایران سومین روز از دور سوم اعتراضات خود را امروز پشت سر گذاشتند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان طلافروشی شادی، نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات خود در مقابل ساختمان قوه قضائیه در تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

گفتنی است، طلافروشی به نام شادی از حدود ۱۹ سال پیش در شرق تهران فعال بود. این طلافروشی طلای شهروندان را از آنها گرفته و سودشان را تا ۳۰ درصد به مالباختگان پرداخت می‌کرد که نهایتا اقدام به کلاهبرداری از بیش از ۴ هزار نفر کرد.

این فرد با میلیاردها تومان سرمایه در مهرماه سال جاری در شیراز دستگیر شد.

تجمع کارگران خطوط ابنیه فنی آذربایجان
به گزارش حقوق بشر در ایران ، امروز سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷، گروهی از کارگران خطوط ابنیه فنی آذربایجان در ایستگاه زارعی تبریز، در اعتراض به عملکرد مدیریت در پرداخت مطالبات مزدی خود، دست به تجمع زدند.

کارگران معترض که دست‌کم سه ماه معوقات مزدی به همراه چندین سال سنوات از کارفرما طلبکارند، به نشانه اعتراض مسیر حرکت قطار مسافری را مسدود کردند.

 

تجمع کارگران اخراجی کشتارگاه پرندک خزر در رشت
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷، شماری از کارگران اخراج شده کشتارگاه پرندک خزر واقع در رشت، در مقابل ساختمان استانداری گیلان اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

کارگران معترض دلیل تجمع خود را در اعتراض به اخراج از محل کار و وضعیت معیشتی‌شان، عنوان کردند.

تجمع کارگران شهرداری اهواز
به گزارش  حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷، تعدادی از کارگران شهرداری اهواز، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

کارگران معترض دلیل تجمع خود را در اعتراض به معوقات مزدی خود، عنوان کردند.

تجمع کارگران “سد چم شیر” گچساران
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایسنا، امروز سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷، شماری از کارگران “سد چم شیر” گچساران در اعتراض به معوقات مزدی ۱۴ ماهه خود، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

کارگران معترض در ادامه پیگیرهای مطالبات مزدی خود با پهن کردن سفره خالی مقابل ساختمان فرمانداری گچساران درخواست وصول مطالبات خود را دارند.

یکی از کارگران سد و نیروگاه چم شیر گفت: “۱۴ ماه است که حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده و در این مدت فشارهای سنگینی به ما و خانواده‌هایمان وارد شده و زندگی برای ما بسیار رنج آور و سخت است”.

یکی دیگر از این کارگران بیان کرد: “آیا مسئولان می توانند خود را جای ما قرار بدهند، ما شرمنده خانواده‌هایمان هستیم. از مسئولان عاجزانه می خواهیم که به فریاد ما برسند”.

وی اضافه کرد: “دیگر اعتمادی به مدیران سد چم شیر نداریم چون بارها وعده‌های دروغین به ما داده‌اند”.

تجمع کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷، گروهی از کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی و معوقات مزدی خود برای سومین روز متوالی در مقابل سازمان خصوصی‌سازی تجمع کردند.

در این تجمع که از ساعت ۹ صبح آغاز شد، شماری از کارکنان دفاتر سهام عدالت از سراسر کشور شرکت دارند. بیشتر این کارکنان، از مددجویان تحصیلکرده نهادهای حمایتی بهزیستی، کمیته امداد و از اقشار ضعیف جامعه هستند.

اعتراض اصلی کارکنان دفاتر سهام عدالت، به عدم پرداخت دست‌کم ۳۶ ماه معوقات مزدی و اجرای قانون در خصوص استمرار وضعیت شغلی‌شان است.

معترضان امروز، به نشانه اعتراض پلاکادرهایی که در آن خواسته‌های صنفی‌شان درج شده، در دست گرفته‌اند.

یکی از حاضران در تجمع گفت: “پس از ۱۲ سال خدمت صادقانه بدون دریافت دستمزدمان به حال خود رها شده‌ایم. از مسئولان می‌خواهیم که در برنامه طرح آزادسازی سهام عدالت به وضعیت اشتغال و پرداخت مطالبات این قشر زحمتکش که عمر خود را در این راه سرمایه‌گذاری کرده‌اند، چاره‌اندیشی کنند”.

تجمع کارکنان وزارت جهاد کشاورزی در مقابل مجلس
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از کارکنان وزارت جهاد کشاورزی در اعتراض به عدم افزایش امتیازات آنها به میزان ۵۰ درصد بر اساس مندرجات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

به گفته معترضان؛ تبعیض در پرداخت حقوق‌ها موجبات رنج فراوانی را برای کارکنان این وزارتخانه که مسئولیت خطیر و انقلابی تامین غذای ملت را بر عهده دارند، فراهم آورده است.

آنها می‌گویند که بی حاصل بودن دو سال پیگیری و نامه نگاری با مقامات کشور باعث شده که عده ای به نمایندگی از بیش از ۴۰ هزار نفر کارکنان وزارت جهاد کشاورزی در سرتاسر کشور خود را به مقابل مجلس برسانند تا در روزهای پایانی سال ناخشنودی خود را از بی‌توجهی به مطالبه قانونی‌شان ابراز دارند.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: