•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
538

حقوق بشر در ایران – طی روز گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر می گیرد, جمعی از کارگران شرکت هپکو اراک, کارگران کنتورسازی قزوین, معلمان حق‌التدریس و خرید خدمات آموزشی, کارگران فاز ۱۲ پارس جنوبی, خانوادههای ۲ کارگر جان باخته در حادثه انفجار میدان نفتی رگ سفید و کارگران شهرداری سی سخت  با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به آنچه محرومیت آنها از حقوق شهروندی آنها بود اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران, امروز یکشنبه ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران پالایشگاه نهم واقع در فاز ۱۲ پارس جنوبی, در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی سال‌های گذشته از سوی پیمانکار پیشین خود، در محوطه پالایشگاه جمع شدند.

این کارگران می‌گویند: عیدی و سنوات سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ و همچنین حق کمپ ما از سوی این پیمانکار پرداخت نشده است؛ این در حالیست که بارها به نهادهای مختلف مراجعه کرده‌ایم و خواستار پرداخت معوقات مزدی خود شدیم.

این کارگران می‌گویند: از کارفرمای مادر و مدیریت پالایشگاه میخواهیم به موضوع ورود کنند و مطالبات مزدی ما را از پیمانکار بگیرند.

فاز ۱۲ پارس جنوبی در شهرستان کنگان واقع شده است.

تجمع اعتراضی معلمان حق التدریس 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایسنا, امروز یکشنبه ۱۰ شهریورماه ۱۳۹۸، جمعی از معلمان حق‌التدریس و خرید خدمات آموزشی در مقابل ساختمان مجلس در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

 معلمان حق التدریس غیر مستمر سال ۱۳۹۳ و خرید خدمات آموزشی سال ۱۳۹۳در مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند و خواهان تبدیل وضعیت، استخدامی و بهبود وضعیت معیشت خود شدند و خواهان تبدیل وضعیت، استخدامی و بهبود وضعیت معیشت خود شدند.

این تجمع کنندگان استخدام را حق خود دانستند و خواستار حمایت مجلس شدند.

تجمع اعتراضی کارگران کنتورسازی قزوین

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از صداوسیما مرکز قزوین, امروز یکشنبه ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران  شرکت  کنتورسازی قزوین, با حضور مقابل استانداری قزوین خواستار تحقق تجمع کارگران کنتور سازی مقابل استانداری قزوین مطالبات خود شدند.

پرداخت ۲۶ ماه حقوق معوق و مشکلات معیشتی و بیمه تامین اجتماعی از مطالبات این کارگران است.

یکی از مطالبات اصلی کارگران کنتورسازی خارج شدن شرکت از مدیریت بخش خصوصی است.

آن‌ها گفتند: مسئولان باید برای حل مشکلات این شرکت از غیبت مدیرعامل شرکت و تعطیلی خط تولید تا مطالبات کارگری تدبیری کنند.

شرکت کنتورسازی تولید کننده کنتور‌های برقی از کارخانجات قدیمی و با سابقه استان قزوین است که در شهرک صنعتی البرز قرار دارد.

شرکت کنتورسازی در زمینه تولید و ساخت انواع کنتورهای برق و لوازم اندازه گیری مانند کنتورهای آب، گاز و غیره فعالیت داشته و در سال ۱۳۷۸ از طریق بازار بورس با سه برابر قیمت پایه به بخش خصوصی واگذار شد.

این شرکت در ادامه به دلیل ضعف مدیریت و مشکلات دیگر همواره با چالش های متعددی در پرداخت حقوق و معوقات کارگران مواجه بوده و از عهده حل این مشکلات بر نیامده است.

تجمع اعتراضی کارگران شرکت هپکو اراک

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایران کارگر, روز شنبه ۹ شهریور ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران شرکت هپکو اراک که از روز یکشنبه ۳ شهریور ماه سالجاری  در اعتراض به وضعیت بحرانی کارخانه هپکو اراکو مطالبات معوقه‌شان، دست به تجمع اعتراضی زده بودند. 

در طی این تجمع، کارگران هپکو اراک که به طور مستقیم مقامات حکومتی و نیز مدیران مجتمع را مورد خطاب قرار دادند نسبت به وضعیت بحرانی کارخانه، عدم وجود امنیت شغلی، دستمزدهای معوقه و واگذاری شرکت به بخش خصوصی اعتراض کردند.

لازم به یادآوری است که کارگران هپکو اراک در روزهای ۴ و ۶ شهریورماه در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی خود مقابل دادگستری کل استان مرکزی در اراک تجمع کردند، همچنین کارگران در روز ۵ شهریور ماه سالجاری در اعتراض به عدم پاسخگویی به مطالباتشان، مسیر راه‌آهن جنوب به شمال را بستند. معترضان همچنین خواستار پرداخت دستمزدهای معوقه و لغو خصوصی سازی بمنظور ادامه تولید و تامین امنیت شغلی خود شدند. 

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری سی سخت

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز شنبه ۹ شهریور ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران شهرداری سی‌سخت در اعتراض به معوقات مزدی خود، برای پنجمین روز متوالی دست به تجمع زدند.

اعتراضات کارگران شهرداری سی‌سخت برای مشخص شدن وضعیت مطالبات معوقه آنان است. کارگران معترض که تحت مسئولیت مستقیم شهرداری در سطح شهر مشغول کارند در این خصوص می گویند، شهرداری علاوه بر اینکه نیمی از حقوق اسفند ماه و عیدی سال ۱۳۹۷ کارگران را پرداخت نکرده، دستمزد ماه‌های فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد ماه سال جاری را نیز به آنها پرداخت نکرده است.

آنها افزودند، آخرین حقوقی که دریافت کرده‌اند مربوط به نیمی از دستمزد اسفند ماه ۱۳۹۷ بوده که آن را هم با چهار ماه تاخیر حدودا دو ماه پیش دریافت کرده‌اند.

به گفته کارگران معترض، شهرداری سی‌سخت مدعی‌ست که به دلیل کمبود منابع مالی، امکان پرداخت به موقع دستمزد کارگران را ندارند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.