•                  
شنبه , ۰۶ آذر , ۱۴۰۰
شنبه, نوامبر 27

برگزاری دستکم ۷ تجمع اعتراضی

0
326

طی روزهای دوشنبه و سه شنبه برابر با ۶ و ۷ اسفند ماه ۱۳۹۷، جمعی از خانواده و بستگان اسماعیل بخشی فعال کارگری بازداشتی در مقابل ساختمان دادگستری شوش، تعدادی از کارگران و کارکنان راه آهن تبریز، گروهی از رانندگان تاکسی در شهرستان درود استان لرستان، تنی از کارگران نیروگاه گل گهر سیرجان، شماری از پیمانکاران شهرداری تهران، جمعی از بازنشستگان کشوری و مالباختگان سوهانک در مقابل ساختمان مجلس، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از خانواده و بستگان اسماعیل بخشی فعال کارگری بازداشتی، در مقابل ساختمان دادگستری شوش، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. تجمع کنندگان با در دست داشتن دست نوشته‌ها و پلاکاردهایی ، خواستار آزادی اسماعیل بخشی شده‌اند. لازم به ذکر است که اسماعیل بخشی، فعال کارگری حدود ساعت ۱۱ شب یکشنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۷، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. صبح همان روز نیز سپیده قلیان، فعال مدنی همراه با برادرش که در اعتراض به بازداشت وی به ماموران امنیتی اعتراض کرده بود، بازداشت شدند.

تجمع کارگران و کارکنان راه آهن تبریز

به گزارش حقوق بشر در ایران,  امروز سه‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۷، تعدادی از کارگران و کارکنان راه آهن تبریز اعتصاب و تجمع کردند.

معترضان دلیل اعتصاب و تجمع خود را در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدیشان، عنوان کردند.

تجمع رانندگان تاکسی در شهرستان درود

به گزارش حقوق بشر در ایران، دوشنبه شب، ۶ اسفند ۱۳۹۷، گروهی از رانندگان تاکسی در شهرستان درود لرستان، در اعتراض به برآورد نشدن مطالباتشان، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

در جریان این تجمع معترضان در حمایت از رانندگان زندانی شعار “راننده زندانی آزاد باید گردد” را سر دادند.

تجمع کارگران نیروگاه گل گهر سیرجان
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۷، تنی از کارگران نیروگاه گل گهر سیرجان در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدیشان دست به اعتصاب و تجمع زدند.

شهرستان سیرجان یکی از شهرستان‌های استان کرمان است.

تجمع پیمانکاران شهرداری تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از انصاف نیوز، امروز سه‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از پیمانکاران شهرداری برای چندمین بار در اعتراض به طلب‌های عقب‌مانده‌ی خود، در مقابل ساختمان شورای شهر در خیابان بهشت تهران تجمع کردند.

پیمانکاران در پاسخ به اینکه میزان طلب‌شان چقدر است اعداد متفاوتی را عنوان کردند از ۳۰۰ میلیون بود تا چند میلیارد که به گفته‌ی یکی از آنها به دلیل کند بودن نحوه‌ی حسابرسی بعضی از مبالغ هنوز ثبت نشده ولی همین مقدار ثبت شده را هم به آنها نمی‌دهند.

بعضی از پیمانکاران هم وجود خبرنگار در بین خود را بی‌تاثیر می‌دانستند و براین باور بودند که رسانه‌ای کردن این ماجرا تاثیری نخواهد داشت.

این درحالی است که پیروز حناچی در اولین نشست خبری خود در مورد اعتراضات پیمانکاران مدعی شده بود که «بعضا شکل این اعتراضات نشان می‌داد که این مورد سازماندهی شده است»، اما یکی از پیمانکاران در واکنش به این صحبت شهردار گفت: «آقای شهردار دیروز در نشست خبری گفتند ما سازماندهی شده تجمع می‌کنیم در صورتی که اینطور نیست و ما فقط حقمان را می‌خواهیم.»

پیمانکار دیگری در ادامه گفت: “ما هیچ جوابی نگرفته‌ایم و حالا مساله این است که پول ما هم بی‌ارزش شده، همه‌ی ما بدهکار شده‌ایم و دست مردم چک داریم. آن زمان که چک دادیم دلار سه هزار و هفتصد بود اما امروز دوازده، سیزده تومان است. نه طلبکار به ما رحم می‌کند و نه اینها جواب درستی به ما می‌دهند.

از عید دو سال پیش که کار کردیم تازه سال گذشته سی میلیون به ما دادند و چهل میلیون هم امسال دادند؛ در حالیکه خیلی کارها هنوز به حسابداری نرفته است؛ مثلا من دو میلیارد از شهرداری می‌خواهم ولی شهرداری خودش را ۵۰۰ میلیون بدهکار می‌داند چون بسیاری از صورت جلسه‌های ما ثبت نشده است. این در حالی است که من به مردم به اندازه‌ی دو میلیارد بدهکار هستم.

تجمع جمعی از بازنشستگان کشوری و مالباختگان سوهانک مقابل مجلس
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا، امروز سه‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از بازنشستگان کشوری و مالباختگان سوهانک در اعتراض به مشکلات اقتصادی و عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند.

جمعی از بازنشستگان کشوری از جمله بازنشستگان آموزش و پرورش در اعتراض به وضعیت معیشتی و اقتصادی و همچنین پایین بودن میزان مستمری‌هایشان مقابل مجلس تجمع کردند.

تجمع کنندگان خواستار اصلاح ارقام لایحه بودجه به خصوص همسان سازی به میزان ۱۵۰۰ میلیارد تومان و همچنین افزایش ضریب سنوات بازنشستگی به ۴۰ درصد شدند.

همچنین مالباختگان سوهانک نیز در اعتراض به مطالباتشان تجمع کردند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: