•                  
سه شنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

برگزاری دستکم ۷ تجمع اعتراضی

0
494

حقوق بشر در ایران – طی روز گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر می گیرد, جمعی معلمان استان اصفهان, بازنشستگان شرکت بهره‌ برداری مترو تهران, اعضای تعاونی مسکن ایثار کارکنان وزارت جهاد کشاورزی, مالباختگان موسسه های کاسپین و ثامن الحجج, پاکبانان شهرداری در کاشان, جمعی از بازنشستگان, فرهنگیان بازنشسته, کارگران شرکت هپکو در اراک با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندی خود اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز دوشنبه ۴ شهریور ماه ۱۳۹۸, کارگران هپکو در ادامه اعتراض های خود نسبت به وضعیت این شرکت مقابل استانداری مرکزی اعتراض کردند.

بر پایه این خبر کارگران هپکو که مدت‌هاست نسبت به شرایط کاری خود گله‌ مندند اعتراض خود را در تجمع های کارگری به گوش مسئولان می‌رسانند اما اینکه مدیران کارخانه به مطالباتشان رسیگی می‌کنند یا خیر باید منتظر روزهای آینده ماند.

کارگران این شرکت روز گذشته نیز مقابل دفتر نمایندگان اراک در مجلس شورای اسلامی تجمع و خواستار رسیدگی به مشکلاتشان شدند.

تجمع اعتراضی بازنشستگان فرهنگی و سایر بازنشستگان در تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۴ شهریور ماه ۱۳۹۸, جمعی از فرهنگیان بازنشسته و سایر بازنشستگان در اعتراض به وضعیت سخت معیشت و شرایط اسفبار گرانی و تورم روز افزون درکشور در مقابل وزارت کار و امور اجتماعی در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تعدادی از بازنشستگان طبق فراخوان قبلی روز جاری در مقابل اراده کار تجمع اعتراضی برپا کردند. آنها با در دست داشتن بنرها و پلاکاردهایی خواسته های خود را مطرح کردند: 

– حق ایجاد و برسمیت شناخته شدن تشکل مستقل ، تجمع ، اعتصاب و آزادی بیان فارغ از شرایط امنیتی
– نیاز کنونی ما تشکل مستقل همه بازنشستگان است تا نمایندگان واقعی خود را بشناسند. 

تجمع اعتراضی پاکبانان در مقابل شهرداری کاشان

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۴ شهریور ماه ۱۳۹۸, پاکبانان شهرداری کاشان, در اعتراض به معوق شدن چندین ماه حقوق ماهیانه شان که منجر به بروز مشکلات معیشتی و خانوادگی در این شهروندان شدهخ در مقابل شهرداری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند. 

تجمع اعتراضی اعضای تعاونی مسکن ایثار کارکنان وزارت جهاد کشاورزی

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز دوشنبه ۴ شهریورماه ۱۳۹۸, جمعی از اعضای تعاونی مسکن ایثار کارکنان وزارت جهاد کشاورزی با مراجعه به حوزه ریاست معاونت اجرایی قوه قضائیه از مسئولان این نهاد قضایی خواستار تسریع در رسیدگی به پرونده این تعاونی شدند.

حسین واحدی (عضو و رئیس هیات مدیره تعاونی مسکن ایثار کارکنان وزارت جهاد کشاورزی) با اعلام این خبر گفت: صبح روز یکشنبه  ۲ شهریورماه,  برای استمداد به حوزه ریاست معاونت اجرایی قوه قضائیه مراجعه کردیم تا مسئولان این نهاد قضایی، رسیدگی به پرونده این تعاونی را تسریع کنند.

او با بیان اینکه خواهان اجرای قانون در حوزه مشکلات به وجود آمده ناشی از تخلفات یک عده افراد سودجو در انجام پروژه مسکن کارکنان وزارت جهاد کشاورزی هستیم، گفت: ۵ سال است (یعنی از سال ۱۳۹۳ به این‌سو) به دلیل طولانی شدن روند قانونی‌ پیگیری وضعیت پرونده تخلفات اعضای سابق هیات مدیره تعاونی مسکن ایثار کارکنان جهاد کشاورزی بلاتکلیف و سرگردان شده‌ایم. برابر اسناد معتبری که موجود است اعضای هیات مدیره قبلی در زمان تصدی خود با مجامع صوری و جعل امضای اعضا به مدیریت خود استمرار داده‌اند و به همین لحاظ همه اقدامات ایشان غیرقانونی بوده است.

این عضو هیات مدیره تعاونی مسکن ایثار کارکنان جهاد کشاورزی در تشریح روند رسیدگی به پرونده مشکلات اعضای این تعاونی گفت: در سال ۹۳ پرونده کیفری در مجتمع خارک تشکیل دادیم و عناوین آن جعل، مجامع صوری، تبانی، خرید و فروش زمین‌های تعاونی و…. بود. دادسرای شعبه ۱۳ خارک با ابلاغ کارشناسی خط و جعل، جعل انجام شده توسط ارسال‌کنندکان صورتجلسات جعلی به تعاون را تائید کرد اما شعبه مربوطه با توجه به اینکه دفتر تعاونی در کرج است، اعلام عدم صلاحیت نمود و پرونده را به کرج ارسال کرد، کرج هم به دلیل اینکه دفتر تعاونی در اساسنامه در تهران قید شده خود را صالح به رسیدگی ندانست و پرونده را به دادسرای تهران در خارک فرستاد.

به گفته این عضو هیات مدیره تعاونی مسکن کارکنان جهاد کشاورزی؛ به علت اختلاف دو استان در صلاحیت رسیدگی به پرونده، خارک پرونده را برای تعیین صلاحیت به دیوان عالی کشور فرستاد و پس از پنج ماه دیوان صلاحیت را به کرج برای رسیدگی داد، پرونده ۹ ماه در شعبه ۷ بازپرسی بدون هیچ کار مفیدی، توسط بازپرس وقت اعلام عدم صلاحیت رسیدگی شد و به دادسرای فردیس ارسال شد.

وی افزود: در دادسرای فردیس حدود دو سال پرونده ماند و یک ابلاع کارشناسی تعاون انجام شد و کارشناس مربوطه تمام اقدامات مدیران تعاونی را تخلف اعلام کرد (طی ۳۰صفحه گزارش) اما با تغییر بازپرس شعبه، ایشان اعلام عدم صلاحیت نمود و پرونده را به دادگاه تجدیدنظر استان البرز برای تعیین صلاحیت رسیدگی بین کرج و فردیس ارسال کرد. دادگاه مجدد صلاحیت را به کرج داد و پرونده مجدداً به شعبه ۷ بازپرسی ارسال شد، بازپرس شعبه ۷ با امعان نظر و مداقه در پرونده و با همت والا نسبت به بررسی دقیق پرونده اقدام نمود و در حال حاضر پرونده در حال رسیدگی است.

او با بیان اینکه تعاونی مسکن کارکنان وزارت جهاد کشاورزی با ۳۶۰۰ عضو، ۵ پروژه برای ساخت دارد که سه پروژه آن به دلیل تخلفات اعضای هیات مدیره سابق آن هنوز در حد زمین خالی باقی مانده است، افزود: بعد از گذشت چندین سال هنوز وضعیت ساخت سه پروژه رزکان، کیانمهر و سلطان‌آباد به دلیل تخلفات مالی اعضای هیات مدیره قبلی مشخص نیست و پروژه البرز والوند حدود ۱۱ سال است که همچنان نیمه‌کاره رها شده‌اند.

وی گفت: در این بین فقط یک پروژه (الوند) با پیگیری هیات امنای تعاونی بدون دخالت اعضای هیات مدیره سابق نیمه کاره و بدون امکانات رفاهی به اعضا واگذار شده است.

وی در خصوص بخش دیگری از تخلفات صورت گرفته، گفت: اعضای هیات مدیره سابق بیش از ۴۰هزار متر زمین مرغوب و با جواز و تراکم را در سال ۸۵ و ۸۶ در منطقه ۲۲ تهران بدون اطلاع اعضا به بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان فروش رسانده‌اند و اسناد مالی آن را تحویل نمی‌دهند.

وی افزود: در زمان تجمع مقابل ساختمان حوزه ریاست قوه قضائیه یکی از مسئولان بعد از گوش دادن به مشکلاتمان نامه‌ای برای پیگیری و بررسی به دادسرای استان البرز نوشتند که امیدوارم مثمرثمر باشد.

تجمع اعتراضی بازنشستگان متروی تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از خبرفوری, روز یکشنبه ۳ شهریورماه ۱۳۹۸,  جمعی از بازنشستگان شرکت بهره‌برداری متروتهران مقابل ساختمان شورای شهر تجمع کرده و خواستار پرداخت مطالباتشان شدند.

این افراد که تعدادشان بیش از  بر ۲۰ نفر برآورد بود خواستار دریافت حق سنوات خود بودند و با در دست داشتن بنری از رییس شورای اسلامی شهر تهران خواستند تا موضوع پرداخت مطالباتشان را از مترو مطالبه کند.
یکی از تجمع کنندگان اظهارداشت:‌ پس از ۳۰ سال زحمت بازنشسته شده‌ایم اما حق سنوات ما را هنوز پرداخت نکرده‌اند.

وی افزود: با توجه به کاهش ارزش پول ملی طی ماه‌های اخیر اگر مترو ۱۰ ماه قبل مطالبات ما را می‌پرداخت برای ما ارزشمند بود.

یکی دیگر از این افراد مدعی شد:‌ طی ۱۰ ماه گذشته برای حل مشکلمان به شورای شهر و شرکت بهره‌برداری مترو مراجعه کرده‌ایم اما هنوز مطالبات ما پرداخت نشده است.

وی گفت: اعضای شورای شهر هر بار قول پیگیری به ما داده‌اند و از آنان می‌خواهیم که برای تحقق وعده خود کار عملی نیز انجام دهند.

خواسته این افراد به اطلاع اعضای شورای اسلامی شهر تهران رسید.

تجمع اعتراضی معلمان در استان اصفهان

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۴ شهریورماه ۱۳۹۸, جمعی از فرهنگیان شاغل و بازنشسته دراصفهان در حوالی میدان انقلاب این شهر در اعتراض به مشکلات معیشتی دست به تجمع اعتراضی زدند. آنها تراکتهایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته بود: ”معیشت منزلت سلامت حق مسلم ما است”، ” تا حق خود نگیریم از پا نمی نشینیم”، ”افزایش حقوق معلم به بالای خط فقر”، ”دشمن ما همین جاست الکی میگن آمریکاست”،”سوریه را رها کن فکری به حال ما کن”، ” نه دزدی نه ذلت این است شعارملت” و غیره اعتراض خود را نسبت به شرایط موجود نشان دادند. 

تجمع اعتراضی مالباختگان موسسه ای ثامن الحجج و کاسپین

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۴ شهریورماه ۱۳۹۸, جمعی از مالباختگان موسسه های کاسپین و ثامن الحجج با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان دادستانی تهران نسبت به برآورده نشدن درخواستهایشان مبنی بر بازپس گیری پولهائی که در ۲ موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج و کاسپین بصورت سپرده گذاشته بودند دست به تجمع اعتراضی زدند. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: