•                  
دوشنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, نوامبر 29

برگزاری دستکم ۸ تجمع اعتراضی

0
1020

طی روزهای یکشنبه و دوشنبه، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, جمعی از رانندگان خودروهای استیجاری شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران، جمعی از والدین دانش آموزان مدرسه پلمپ شده زیوری, شماری از مالباختگان موسسه‌های کاسپین، البرز ایرانیان و ثامن الحجج، گروهی از معلمان شاغل و بازنشسته کرمانشاه، سه تن از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، جمعی از کارکنان تعاونی اعتباری وحدت (آرمان)، تعدادی از کارگران شرکت باختر بیوشیمی در تهران و جمعی از ساکنین بخش بوستان از توابع شهرستان باشت، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از صبح زاگرس، روز یکشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۸؛ با توجه به گسترش نارضایتی شهروندان در شهرهای مختلف ایران از موارد مختلف نقض حقوق شهروندی در بسیاری از زمینه های اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی که در راستای مطالبات به حق این شهروندان, جمعی از مالکان خودروهای وارداتی پلاک منطقه آزاد اروند مقابل سازمان منطقه آزاد اروند، جمعی از رانندگان خودروهای استیجاری شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در اعتراض به عدم افزایش حقوق خود، مقابل اداره مرکزی این شرکت، تجمع کردند.

این رانندگان همچنین نسبت به پرداخت نشدن حق و حقوق و دیگر مطالباتشان اظهار نارضایتی کرده و خواستار رسیدگی مسئولان نفت به این موضوع شدند.

بر اساس گفته رانندگان؛ آنها تنها حدود ۱۳ درصد افزایش حقوق در سال جاری داشته‌اند و بیمه یکی از رانندگان خودروها هم به طور کامل قطع شده است و به همین علت امروز دست از کار کشیدند، این رانندگان از وضعیت بد اقتصادی و مشکلات فراوان خود صحبت کرده و خواستار ورود و توجه جدی مسئولان مربوطه شدند.

یکی دیگر از رانندگان گفت: “مطالبه رانندگان به حق است و از مسئولان نفت و گاز و دیگر مسئولان شهرستان تقاضا مندیم که قبل از این که تجمعات باعث برهم خوردن نظم و آرامش مردم و نیز شرکت نفت و گاز گچساران شود به پیگیری و رفع این مشکل بپردازند”.

تجمع والدین دانش آموزان مدرسه پلمپ شده « زیوری »

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۱۷ تیرماه ۱۳۹۸، تجمع اعتراضی والدین دانش آموزان، پشت درهای دبستان پلمب شده “زیوری”

هفته گذشته اخباری مبنی بر احتمال پلمب ۱۱ مدرسه تحت مالکیت بنیاد شهید منتشر و در پی آن در روز دهم تیرماه دو مدرسه ابتدایی دخترانه “زیوری” در منطقه ۲ و مدرسه پسرانه “شهدای هسته‌ای” در منطقه ۳ تهران پلمب شدند.

اولیای دبستان دولتی زیوری بدنبال مشکلات ایجاد شده برای آنها در مقابل این مدرسه جمع و خواستار تعیین تکلیف نهایی این موضوع شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران: استاندار پیگیر کار و ساماندهی دانش‌آموزان این مدارس است. 

تجمع مالباختگان موسسه‌های کاسپین، البرز ایرانیان و ثامن الحجج
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸؛ شماری از مالباختگان موسسه‌های کاسپین، البرز ایرانیان و ثامن الحجج در اعتراض به برآورده نشدن مطالبات خود، مقابل دادستانی تهران، دست به تجمع اعتراضی زدند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانکهای دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

تجمع معلمان شاغل و بازنشسته کرمانشاه
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸؛ گروهی از معلمان شاغل و بازنشسته کرمانشاه، در اعتراض به صدور حکم علیه همکار اصفهانی خود دست به تجمع اعتراضی زدند.

این معلمان با در دست داشتن شعار نوشته‌ای احکام صادره علیه حمید رحمتی را مردود و فعالیت های صنفی وی را قانونمند دانسته‌اند.

حمیدرضا رحمتی، عضو کانون صنفی معلمان اصفهان توسط دادگاه کیفری شهرستان شهرضا به تحمل ۳ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق در ملا عام و پرداخت بیست میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

وی پیشتر به مدت ۹ روز در اعتراض به بازداشت گسترده معلمان در جریان تحصن سراسری آنها، در مقابل اداره آموزش و پرورش شهرضا دست به تحصن یک نفره زده و پس از بازداشت و تفهیم اتهام با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود.

تجمع رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۷ تیرماه ۹۸، سه تن از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در اعتراض به اخراج خود از کار، نحوه رسیدگی در هیات های حل اختلاف و روابط بین مدیران اداره کل کار استان تهران و مدیریت شرکت واحد اتوبوسرانی در مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دست به تجمع و تحصن زدند.

ناصر محرم زاده، فرحناز شیری و حسین کریمی سبزوار، سه راننده ای هستند که در پی پرونده سازی از ادامه فعالیت در این شرکت اخراج شده‌اند.

“فرحناز شیری”، اولین زن راننده شرکت واحد اتوبوسرانی تهران حدود ۱۰ سال است که از کار اخراج شده است. این راننده زن طی این مدت سه بار از دیوان عدالت اداری رای بازگشت به کار گرفته اما کارفرما هر بار با استفاده از نفوذ و روابط فراقانونی خو از بازگشت وی به کار جلوگیری کرده است.

تجمع کارکنان تعاونی اعتباری وحدت «آرمان»
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ جمعی از کارکنان تعاونی اعتباری وحدت (آرمان) در مؤسسه ملل در اعتراض به انسداد سپرده‌های مالی خود و نداشتن امنیت شغلی، مقابل ساختمان این موسسه در خرم آباد، دست به تجمع و تحصن اعتراضی زدند.

تجمع کارگران شرکت باختر بیوشیمی
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸؛ تعدادی از کارگران شرکت باختر بیوشیمی در اعتراض به مشکلات شغلی خود، مقابل ساختمان دیوان عدالت و وزارت بهداشت در تهران، تجمع کردند.

یزدان نوربخش نماینده شورای کار شرکت باختر بیوشیمی کرمانشاه در این باره گفت: “شرکت باختر بیوشیمی با سابقه کار ۳۰ ساله در شهرستان کرمانشاه حدودا ۵ سالی می‌شود که با مشکل قیمت گذاری دارویی از سوی سازمان غذا و دارو کشور مواجه شده و به همین دلیل شرکت توان تولید دارو ندارد”.

وی افزود: “کارگران شرکت برای حل این مشکل با ارگان‌های مختلف نامه نگاری‌هایی انجام دادند و حتی بارها اعلام شد که این شرکت با این شرایط ظرفیت تولید ندارد و تعطیل می‌شود ولی متاسفانه هیچ مسئولی در این زمینه موضوع را پیگیری نکرد”.

نوربخش ادامه داد: “سال گذشته وزیر بهداشت که برای رونمایی از چند دارو به این مرکز مراجعه کردند در جریان مشکلات شرکت قرار گرفت که یک ماه پس از مراجعه ایشان شرکت پس از ۸ ماه تعطیل شد”.

نماینده شورای کار شرکت باختر بیوشیمی کرمانشاه اضافه کرد: “با نامه نگاری‌هایی که از سوی کارگران شرکت با سازمان غذا و دارو انجام شد و همچنین وعده‌هایی که دادند این شرکت به صورت موقت با بازگشت ۲۰ درصد از کارگران به شرکت تا تصمیم نهایی سازمان غذا و دارو به فعالیتش ادامه داد ولی متاسفانه با جابه‌جایی‌هایی که در این سازمان شکل گرفت کاری از پیش نرفت”.

نوربخش ادامه داد: “سازمان غذا و دارو اعلام کرد که این شرکت داروهایی که مختص خودش است با قیمت پیشنهادی خود شرکت به فروش برسد و داروهایی که با دیگر شرکت‌ها مشترک است به دلیل کیفیت بالای دارویی که این شرکت دارد با ۳۰ درصد افزایش به بازار عرضه کند. ولی شرکت ما درخواستی به سازمان غذا و داروی کشور ارائه داده که افزایش ۳۰ درصدی برای تمامی داروهای این شرکت کار غیر منطقی است چرا که افزایش سی درصدی برای تمامی داروها مناسب نیست و در برخی موارد داروها نیاز به افزایش ۵۰ درصدی دارند و برخی موارد نیاز نیست که افزایش قیمت داشته باشند”.

وی ادامه داد: “قرار بود هیاتی از سوی سازمان غذا و داری کشور جهت بررسی کیفیت داروها و قیمت‌گذاری‌شان به شرکت مراجعه کند که متاسفانه با جابه جایی‌هایی که در این سازمان صورت گرفت هیچ هیات بازرسی به کرمانشاه نیامد و این موجب تعطیلی دوباره شرکت شد و حدودا چهار ماه است که شرکت دوباره تعطیل شده است”.

وی گفت: “اول فرودین‌ماه امسال این شرکت دست به تعدیل نیمی از نیروهایش زد و از ۱۰۰ کارگر شرکت فقط ۴۵ نفر باقی ماند و مابقی تعدیل شدند”.

وی اضافه کرد: “برای برطرف شدن مشکلات شرکت باختر بیوشیمی کرمانشاه کارگران این شرکت از طریق استانداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان غذا و دارو استان پیگیر شدند ولی هیچ کدام به این مشکل رسیدگی نکردند”.

نوربخش گفت: “هفته گذشته ما که حدودا ۴۰ کارگر بودیم به دیوان عدالت اداری جهت رسیدگی به شکایتی که ۶ ماه گذشته از سازمان غذا و دارو داشتیم مراجعه کردیم که قاضی این پرونده گفت با گذشت ۶ ماه هنوز این سازمان جواب نامه را به ما ارائه نداده است”.

وی ادامه داد: “این قاضی با ارائه دوباره مشکلات این شرکت نامه‌ای جهت بررسی این مشکل به سازمان غذا و دارو ارائه داد که ظرف ۱۰ روز پاسخگو باشد”.

وی گفت: “هم اکنون نیز تعدادی از کارگران این شرکت مقابل سازمان بهداشت هستیم که مسئولان می گویند در خصوص مشکلات این شرکت هیچ نامه ای به ما ارائه نشده که رسیدگی کنیم و این در حالی است که سازمان غذا و دارو می گوید نامه‌ها را به صورت محرمانه به حراست سازمان بهداشت ارائه کردیم و خود وزیر هم نامه را مطالعه کرده‌اند ولی در این خصوص هیچ دستوری نداده‌اند و به ما گفته می شود که جواب نامه‌ها را به دلیل محرمانه بودن به نمایندگان ارائه می دهیم”.

وی تصریح کرد: “امروز به نشانه اعتراض در مقابل ساختمان دیوان عدالت اداری و هم وزارت بهداشت تجمع داشتیم که قرار است از سوی سازمان غذا و دارو یک هیات تشخیص برای بررسی قیمت داروها به شرکت بیوشیمی باختر در کرمانشاه مراجعه کنند”.

تجمع ساکنین بخش بوستان از توابع شهرستان باشت
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کبنا نیوز، امروز ۱۷ تیر ۱۳۹۸؛ جمعی از ساکنین بخش بوستان از توابع شهرستان باشت در اعتراض به قطعی آب، دست به تجمع زدند.

آب قسمتی از بخش بوستان از توابع شهرستان باشت به مدت دو روز قطع شده است.

برخی از اهالی منطقه بوستان باشت در این خصوص اظهار کردند که به دلیل خرابی تلمبه آب، آب این بخش به مدت دو روز قطع و در این گرمای تابستان شرایط برای مردم سخت شده است. نه آب برای وسایل سرمایشی وجود دارد و نه آبی برای شستن و بهداشت.

بنا بر این گزارش، مردم بخش بوستان نسبت به خراب شدن تنها تلمبه خانه این بخش گلایه دارند و خواستار راه اندازی هر چه سریعتر آن هستند.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: