•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
479

حقوق بشر در ایران – روزجاری, در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر می گیرد, جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه, کارگران کنتورسازی قزوین و کارگران مناطق ۴ و ۵ و۶ شهرداری اهواز با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندی خود اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, صبح امروز پنجشنبه ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران کنتورسازی قزوین برای چندمین بار در هفته‌های گذشته، دست به اعتراض زدند؛ این کارگران امروز مقابل دفتر امام جمعه قزوین جمع شده‌اند.

نماینده این کارگران می‌گوید: از سال ۱۳۸۷ که شرکت خصوصی شد، مشکلات شروع شده؛ از آن تاریخ تا امروز، از ۹۰۰ نفر رسیده‌ایم به ۱۸۰ نفر؛ تعدادی بازنشسته شدند، تعدادی هم با خاتمه قرارداد هرسال بیکار شدند؛ حتی اوضاع تولید هم نامرتب است.

این کارگران می گویند: در این چندساله به همه نهادها مراجعه کرده‌ایم اما هیچ کاری برای ما انجام نمی‌دهند.

نماینده کارگران کنتورسازی در ارتباط با مطالبات مزدی پرداخت نشده‌ی حدود ۲۰۰ کارگر این واحد تولیدی می‌گوید: ما از سال ۱۳۹۵ مطالبات نپرداخته نداریم؛ در سال ۱۳۹۶ نیز هر کارگر نزدیک به ده میلیون طلب دارد که برای پرداخت این مطالبات، حکم دادگستری را داریم؛ در ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ هم نفری حدوداً ده میلیون طلب داریم که برای آن هم حکم گرفته‌ایم؛ امسال نیز بعد ۴ ماه کارکردن بدون حقوق، در شرکت را قفل و زنجیر کردند و گفتند مواد اولیه نداریم! دادگستری قزوین مواد اولیه آورد اما کار باز هم تعطیل است؛ کارفرما شروع به تولید نمی‌کند و می‌گوید این کارگران را نمی‌خواهم؛ برای ما عدم نیاز اعلام کرده است.

یک ماه است آواره‌ایم!

نماینده کارگران با بیان اینکه نه حقوق می‌دهند نه بیمه را به موقع رد می‌کنند؛ ادامه می‌دهد: یک ماه است آواره‌ایم؛ یا جلوی استانداری هستیم یا مقابل فرمانداری البرز یا دفتر امام جمعه.

او تاکید می‌کند: از مسئولان می‌خواهیم فکری به حال کنتورسازی و کارگران مستاصل آن بکنند؛ ده سال پیش که این واحد را به بخش خصوصی دادند، باید فکر امروز را می‌کردند که نکردند؛ حالا هم باید برای شروع تولید و ترمیم مدیریت این شرکت و همچنین پرداخت مطالبات انباشته کارگران فکری بکنند وگرنه «کنتورسازی» از دست می‌رود.

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز پنجشنبه ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۸, کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در اعتراض به رشوه خواری چندتن از اعضای شورای اسلامی کار این واحد صنعتی چهارمین روز تجمع اعتراضی خود را پشت سر گذاشتند. 

خواست کارگران عبارت است از :

– اخراج ومنحل کردن تشکل وابسته و رشوه گیر شورای اسلامی کار.

– بیرون انداختن و اخراج بخش فاسد خصوصی و مدیران نالایق از جمله مدیران مالی و اداری، که دارای حقوق های نجومی هستند ( در ضمن این افراد بازنشسته هستند)

لازم به ذکر میباشد که بعد از گذشت چهار روز از تجمع و اعتراص کارگران هفت‌تپه، امروز مسئولین اداره کار در جمع کارگران حاضر شدند و به کارگران گفتند به سر کارهایتان برگردید تا به مطالبات شما رسیدگی شود، اما کارگران با پافشاری بر خواسته های خود عنوان کردند تا رسیدن به خواست هایمان اعتراض ادامه خواهد داشت.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری اهواز

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز پنجشنبه ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران مناطق ۴ و ۵ و۶ شهرداری اهواز دراعتراض به عدم پرداخت ۵ماهه حقوق معوقه آنها در مقابل شهرداری تجمع کردند. 

این کارگران به دفعات و در ادوار گذشته با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار مطالبات معوقه خود شده بودند. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.