•                    
  •                  
سه شنبه , ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, ژانویه 31

برگزاری دستکم ۷ تجمع اعتراضی

0
523

حقوق بشر در ایران – روز جاری, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از اعضای تعاونی مسکن کارگری برق تهران, کارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپه، معلمان نهضت سوادآموزی در استان لرستان, مالباختگان «وکیل کلاهبردار» در مقابل یکی از ساختمانهای قوه قضائیه, سهامداران بورس در مقابل ساختمان مجلس در تهران, رانندگان مینی‌بوس سرویس مدارس شهرستان یاسوج، مالباختگان طلای شادی در تهران, در اعتراض به موارد مختلف نقض حقوق شهروندیشان تجمع اعتراضی برگزار کردند.  

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، امروز دوشنبه ۸ مهر ماه ۱۳۹۸, جمعی از تعاونی مسکن کارگران برق تهران ۲۷ سال پیش اقدام به خرید زمین در فاز پنج هشتگرد کرده بودند، با این حال تعاونی قطعات موردنظر را به خریداران تحویل نداده است.

به گفته این اعضا؛ در سال‌های گذشته پای چند نفر از اعضای سابق این تعاونی به دادگاه باز شد اما مشکل همچنان پابرجاست.

معترضان همچنین اظهار داشتند: به تازگی بدون رضایت مالکان به صورت چراغ خاموش، شهرداری هشتگرد با تغییر نقشه‌هایی که در زمان خرید قطعات ترسیم شده بود، اقدام به حذف ۲ هزار قطعه زمین از نقشه‌ها کرد.

آنها افزودند: در کمال تعجب متوجه تغییر نقشه‌ها شدیم و بعد فهمیدیم که قرار است به جای زمین‌ها، کمتر از ۱۶۰۰ واحد آپارتمان در ۳۸ قطعه تحویل داده شود. این در حالی است که شمار افرادی که از طریق این تعاونی اقدام به خرید زمین کرده‌اند، ۲۰ هزار نفر است. البته زمین‌ها تقریبا به حدود نیمی از این افراد به صورت غیرقانونی فروخته شده است.

اعضای تعاونی مسکن کارگران برق تهران با بیان اینکه هیات مدیره تعاونی مسکن کارگران برق تهران قول داده بودند که تنها قطعات به ما تحویل داده شود، افزودند: انتظار ما از تعاونی مسکن کارگران برق تهران این بود که بر مطالبات ما پافشاری کند و اجازه ندهد که شهرداری هشتگرد برنامه خود را پیگیری کند.

آنها ادامه دادند: از دادگستری می‌خواهیم که برای رسیدگی به این مهم ورود کند و اجازه ندهد که حقوقمان پایمال شود. پیشتر از قوه قضائیه هم خواسته بودیم که رسیدگی‌های قضایی را با قدرت کلید بزند و برای رسیدگی به تخلف‌ها ورود کند. امیدواریم که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم با قدرت ورود کند.

تجمع اعتراضی مالباختگان طلای شادی

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۸ مهرماه ۱۳۹۸, جمعی از مالباختگان طلای شادی، در تهران، خیابان شریعتی، معلم در مقابل ساختمان دادگاه انقلاب. با برگزارش تجمع اعتراضی در نتیجه بی تفاوتی مسئولان قضائی بر رسیدگی به حقوق شهروندی نقض شده این شهروندان تجمع اعتراضی برگزار کردند و خواستار توجه دستگاه قضائی که در ایران مدعی رسیدگی به تخلفات مالی است شدند. 

لازم به ذکر است، طلافروشی به نام شادی از حدود ۱۹ سال پیش در شرق تهران فعال بود. این طلافروشی طلای شهروندان را از آنها گرفته و سودشان را تا ۳۰ درصد به مالباختگان پرداخت می‌کرد که نهایتا اقدام به کلاهبرداری از بیش از ۴ هزار نفر کرد.

این فرد با میلیاردها تومان سرمایه در مهرماه سال جاری در شیراز دستگیر شد.

تجمع اعتراضی رانندگان مینی بوس سرویس مدارس در یاسوج

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۸ مهرماه ۱۳۹۸، جمعی از رانندگان مینی‌بوس سرویس مدارس شهرستان یاسوج، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات آنها در بلوار بویراحمد این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

یکی از رانندگان این مینی بوس بیان کرد: برای هر دانش آموز سالانه ۳۵۰ هزار تومان کرایه به ما داده می شود که نسبت به سایر نقاط کشور کم است.

 این فرد در ادامه افزود؛ شش ماه از ۱۲ ماه سال بیکار هستیم، در این ۶ ‌ماه که بعنوان سرویس مدارس کار می کنیم، دستگاه‌های مختلف از جمله مدیر مدرسه، اتوبوسرانی، شهرداری، آموزش و پرورش، شرکت حمل و نقل، مالیات و بیمه از ما سهم می خواهند، در حالی که به ما خدماتی از جمله روغن خودرو و لاستیک ارائه نمی دهند.

تجمع اعتراضی سهامداران بورس در مقابل ساختمان مجلس در تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ٨ مهر ماه ۱۳۹۸، تجمع اعتراضی سهامداران بورس در مقابل ساختمان مجلس در تهران در اعتراض به دستورالعمل جدید بازار پایه فرا بورس.

مسئولان بورس با هدف نشان دادن رونق تولید ملی از میزان نوسانات بورس کاستە اند تا نقدینگی از بازار پایه بورس که اثرش در شاخص کل کم است به بازار اصلی بورس که اثرش بیشتر و مشهود است، انتقال پیدا کند.

تجمع اعتراضی مالباختگان وکیل کلاهبردار

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از انصاف نیوز, امروز دوشنبه ۸ مهرماه ۱۳۹۸, جمعی از مالباختگان “وکیل کلاهبردار” در مقابل یکی از ساختمانهای قوه قضائیه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

شاکی‌های پرونده او را به اسم وکیل قلابی می‌شناسند،  این فرد شخصی بوده که طبق ادعای شاکی‌ها از جعل و فروش ملک دیگران به اسم خود تا تاسیس دفتر وکالت و انجام پرونده‌های حقوقی بدون داشتن مدرکی در این زمینه سر بسیاری را کلاه گذاشته و طبق صحبت مالباختگان فقط حدود ۴۰ نفر از شاکی‌ها یک دیگر را پیدا کردند، اما حالا یک سال است که به دست قانون در زندان است و پرونده در شعبه ۴ بازپرسی شهر ری بررسی می‌شود و جمعی از شاکیان به نمایندگی از بقیه‌ی شاکی‌ها امروز هفتم مهرماه مقابل حوزه‌ی ریاست قوه قضاییه معاونت اجرایی جمع شدند تا از روند رسیدگی پرونده از شعبه ۴ بازپرسی شهر ری به دست قاضی محمدی تشکر کنند و هم مطالبه جهت رسیدگی پرونده در شعبه ۱۰۷ کیفری شهرری را مطرح کنند.

تجمع اعتراضی معلمان نهضت سوادآموزی در لرستان

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۸ مهرماه ۱۳۹۸, جمعی از معلمان نهضت سوادآموزی در استان لرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

 معلمان معترض نهضت سوادآموزی در استان لرستان در پی اعلام عدم نیاز به آنها از سوی اداره کل آموزش و پرورش این استان علیرغم گذشت ۸ روز از شروع سال تحصیلی نسبت به نوع عملکرد وزارت آموزش و پرورش در شیوه استخدامی آنها معترض بودند. 

تجمع اعتراضی کارگران مجتمع کشاورزی صنعتی کشاورزی نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۸ مهر ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در هشتمین روز از دور جدید تجمعات اعتراضی کارگران این واحد کشاورزی صنعتی با برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به اخراج ۲۰ تن از همکارانشان, آزادی اسماعیل بخشی و سایر متهمان پرونده قضائی هفت تپه و همچنین بحران مدیریت در این کارخانه اعتراض کردند. 

در جریان این تجمع اعتراضی, ابراهیم عباسی، کارگر مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپه ضمن تاکید بر استقامت کارگران برای دستیابی به مطالباتشان بر برداشته شدن دست بخش خصوصی از مجتمع نیشکر هفت تپه و اداره آن توسط دولت تاکید کرد. 

یکی از کارگران معترض به نمایندگی از دیگر کارگران با بیان اینکه خواسته ما این است که ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه به مشکلات هفت تپه ورود کند زیرا که در این مجتمع تخلفات متعددی صورت می‌گیرد که مهم‌ترین آن اخراج ۲۰ تن از همکارانمان است، در خصوص مطالباتشان گفت: اولین مطالبه ما آزادی اسماعیل بخشی است که برای دفاع از حقوق ما کارگران در زندان به سر می‌برد.

این تجمعات اعتراضی از تاریخ ۱ مهرماه ۱۳۹۸, همزمان با عدم تمدید قرارداد کاری ۲۰ تن از کارگران این واحد صنعتی کشاورزی توسط پیمانکاران آنها کلید خورد. 

این تجمعات اعتراضی در حالی ادامه پیدا کرده که روز جاری ۴۰ نفر از کارگرانی که در جریان این تجمعات اعتراضی حاضر شده بودند از سوی پلیس امنیت شهرستان شوش احضار و مورد بازجوئی قرار گرفتند. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.