•                  
جمعه , ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱
جمعه, آگوست 12

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
649

حقوق بشر در ایران – طی روزهای گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از پرسنل بیمارستان خمینی کرج, زنان ساکن رضوانشهر واقع در ورزقان از توابع استان آذربایجان شرقی, کارگران دهکده تفریحی گردشگری شهرستان چادگان واقع در استان اصفهان, کارگران سازمان عمران زاینده رود و سها مرتضائی دانشجوی ستاره دار محروم از تحصیل با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از تسنیم, امروز چهارشنبه ۸ آبان ماه ۱۳۹۸, جمعی از کارگران دهکده تفریحی گردشگری شهرستان چادگان واقع در استان اصفهان در دومین روز متوالی درپی تعویق حقوق ماهیانه این افراد با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل این دهکده خواستار ساماندهی وضعیت شغلی و تعیین تکلیف حقوق های معوق شان شدند.

این کارگران بیش از ۹ روز است به صورت مداوم در مقابل درب ورودی این دهکده گردشگر پذیر تجمع کردند اما هیچ مسئولی به صورت مستقیم خبر از حل مشکل این کارگران نداده است.

 این کارگران که اکثر آنها بیش از ۱۵ سال سابقه کار دارند، از عدم تبدیل وضعیت قرارداد خود از شرکتی به قرارداد مستقیم با دهکده تفریحی معترض هستند.

آنها همچنین که خواستار ساماندهی وضعیت شغلی خود هستند از مسئولان سازمان بازرسی و رئیس قوه قضائیه خواستند تا به وضعیت آنها رسیدگی شود.

پس از پیگیری‌های فراوان و عدم پاسخ‌دهی مسئولان، عباس توکلی فرماندار چادگان در این باره به خبرنگار تسنیم گفت: «طبیعتاً اجرای قانون شاید برای کارگران نامانوس باشد، اما ما به عنوان مسئول شهرستان تاکید دارم که نه کاهش نیروهای سازمان عمران و نه تعویق حقوق مزایای کارگران اتفاق نیفتد.»

گفتنی است در روزهای اخیر برخی از اهالی شهرستان نیز در حمایت از کارگران به این تجمع پیوسته‌اند.

لازم به یادآوری است که این دهکده تفریحی بیش از۲ هزار ویلای استیجاری به خود دیده که برای استفاده گردشگران تجهیز شده‌اند.

تجمع اعتراضی جمعی از زنان رضوانشهر در ورزقان آذربایجان شرقی

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۸ آبان ماه ۱۳۹۸، تجمع اعتراضی زنان ساکن روستای سونگون رضوانشهر واقع در ورزقان از توابع استان آذربایجان شرقی در اعتراض به عدم برخورداری کارگران مجتمع مس سونگون از مسکن اما پرداخت هزینه ای گزاف برای ساخت مسجد در جریان کلنگ زنی ساختمان مسجد این شهرک.

مجتمع مس سونگون در راستای کتمان ظلمی که در حق اهالی بومی روستای سونگون می کند اقدام به کلنگ زنی مسجدی در محله رضوانشهر تبریز می کند که در این میان حضور زنان سونگونی برنامه آنها را به هم می زند، زنان سونگون با این تحلیل که معدن مس نزدیک ۳۰ سال است که حق آنها را نمی دهد پس با کدامین منطق با پول اهالی سونگون با وجود بیکاری و فقر جوانان سونگونی اقدام به ساخت مسجد می کند؟!

مجتمع مس سونگون هنوز به تعهدات خود در قبال انتقال قبرستان روستای سونگون عمل نکرده است. در حالی که تعداد قابل توجهی از خانواده های سونگونی مستاجرند، ساخت مسجد بنام این مستاجرین یعنی چه؟

معدن مس سونگون ورزقان و کارخانه تولید مس سونگون ورزقان در موقعیت روستای تخریب شده سونگون (بدلیل وجود منابع معدنی) در استان آذربایجان شرقی واقع شده و فاصله آن از شهر تبریز ۱۳۰ کیلومتر، و از ورزقان ۳۰ کیلومتر است. این معدن در محدوده روستای تخریب شده سونگون ورزقان قرار دارد.

ذخیره احتمالی این معدن بیش از یک میلیارد تن و ذخیره قابل استخراج آن (با توجه به اکتشافات انجام گرفته) حدود ۷۹۶ میلیون تن برآورد شده‌ است که در مجموع کل ذخایر قطعی، احتمالی و ممکن در محدوده کانسار سونگون ورزقان حدود ۱/۷میلیارد تن سنگ مس با عیار ۰/۶۱٪ است در این معدن غیر از فلز با ارزش مس، مولیبدن، طلا، نقره و دیگر عناصر با اهمیت به صورت فلزات همراه وجود دارند.

تجمع اعتراضی کارگران سازمان عمران زاینده‌رود

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز سه شنبه ۷ آبان ماه و امروز چهارشنبه ۸ آبان ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران سازمان عمران زاینده‌رود واقع در شهر چادگان در اعتراض به عدم تبدیل وضعیت خود دست به تجمع زدند.
معترضان با برپایی تجمع اعتراضی در مقابل دفتر این سازمان و سردادن شعارهای اعتراضی علاوه بر خواست رسیدگی مسئولان به وضعیت قراردادهایشان خواستار بهبود وضعیت معیشتی خود شدند. معترضان که هرکدام دارای سابقه کاری بیش از ۵ سال می باشند خواستار تبدیل وضعیت خود از موقت به دائمی می باشند.

این کارگران معترض همچنین با در دست داشتن پلاکاردی خواستار افزایش دستمزدهای خود نیز می باشند.

تجمع اعتراضی پرستاران بیمارستان خمینی کرج

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه شنبه ۸ آبان ماه ۱۳۹۸، جمعی از پرستان بیمارستان خمینی کرج با برگزاری تجمع اعتراضی 

پرسنل بیمارستان خمینی در کرج در اعتراض به پاسخ نگرفتن در مورد مطالبات ‌شان در خیابان بهشتی این شهر با برگزاری تجمع اعتراضی خواستار توجه و عمل نسبت به وعده هایی که از سوی مسئولان امر در مورد رفع مشکلات معیشتی آنها داده شدند. 

تحصن سها مرتضائی در دانشگاه تهران 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۸ آبان ماه ۱۳۹۸، سها مرتضائی, دانشجوی محروم از تحصیل که با رتبه ۱۰ کنکور سراسری به دلیل فعالیتهای صنفی دانشجویی ستاره‌دار شد دوازدهمین روز تحصن اعتراضی خود را در مقابل دانشگاه تهران برگزار کرد.

این فعال دانشجوئی در اواخر شهریورماه ۱۳۹۶ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست “ماشالله احمدزاده” به تحمل ۶ سال حبس تعزیری و ۲سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محکوم شد و در تاریخ ۱۳ شهریور ماه ۱۳۹۸، از ادامه تحصیل وی در رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل ممانعت بعمل آمد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: