•                  
چهارشنبه , ۲۹ دی , ۱۴۰۰
چهارشنبه, ژانویه 19

برگزاری دستکم ۷ تجمع اعتراضی

0
926
تجمعات اعتراضی در شهرهای ایران

حقوق بشر در ایران – طی روز جاری, در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر می گیرد, جمعی از سهامداران بازارپایه بورس اوراق بهادار تهران, شهروندان خرم بید در استان فارس, کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت در تهران, کارگران شرکت آذر آب اراک, فرهنگیان حق التدریس در مقابل ساختمان مجلس در تهران, فرهنگیان در بازنشسته شهرستان کوهدشت با برگزاری تجمعات اعتراضی نارضایتی شان را از نقض حقوق شهروندی شان نشان دادند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز سه شنبه ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۸، تجمع اعتراضی کارگران شرکت آذر آب اراک که با جمع شدن در میدان شهدای این شهر (باغ ملی)، خواستار دریافت مطالبات صنفی‌شان شدند.

از قرار معلوم، کارگران این واحد تولیدی، دستمزد ماه‌های تیر و مرداد را دریافت نکرده‌اند و بخشی از دستمزد خرداد را نیز طلب دارند.

کارگران می‌گویند: بلاتکلیفی وضعیت کارخانه مهم‌ترین مشکل ما کارگران است. ما از مسئولان انتظار داریم وضعیت تولید و کارخانه را روشن کنند.

محمد تقی آبایی (مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی) با اشاره به اینکه کارگران آذراب امروز (۱۲ شهریور) یک تجمع اعتراضی خارج از شرکت برگزار کردند، گفت: تعیین تکلیف وضعیت مدیریت و مالکیت شرکت و دو ماه حقوق معوقه دلیل اعتراض کارگران است.

وی افزود: روز گذشته در تهران جلسه‌ای با حضور مسئولان برگزار شد که در این جلسه قرار شد تا بانک کشاورزی به عنوان سهامدار عمده آذراب طی ۴۸ ساعت وضعیت مدیریت شرکت را مشخص کند. متاسفانه مشارکت بانک کشاورزی در بحث هیئت مدیره آذراب بسیار ضعیف است. اکنون مدیرعامل شرکت استعفا داده است. 

تجمع اعتراضی شهروندان در خرم بید استان فارس

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۱۱ تیر ماه ۱۳۹۸, جمعی از شهروندان خرم بید در استان فارس در اعتراض به شکنجه جواد خسروانیان توسط نیروهای انتظامی کلانتری وآگاهی این شهرستان که منجر به مرگ اوشد تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

تجمع اعتراضی سهامداران بازارپایه بورس 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۱۲شهریور ماه ۱۳۹۸، جمعی از سهامداران بازارپایه دراعتراض به وضعیت بازارپایه وضررهای سنگین واعتراض به بسته بودن در ب های تالار برای دومین روز تجمع کنند کان نوشته های داشتند مبنی بر لغو قوانین جدید.

تجمع اعتراضی معلمان بازنشسته در کوهدشت

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز سه شنبه ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۸, جمعی از فرهنگیان  شاغل و بازنشسته شهرستان کوهدشت استان لرستان با برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به وضعیت معیشتی بد خود اعتراض کردند. 

تجمع اعتراضی معلمان حق التدریس در تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز سه شنبه، ۱۲ شهریور ۱۳۹۸، عده ای از معلمان حق التدریسی وزارت آموزش و پرورش، در اعتراض به وضعیت استخدامی و بلاتکلیفی در این حوزه، در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، دست به تجمع زدند.

امروز همزمان با برگزاری جلسه علنی مجلس شورای اسلامی جهت رای اعتماد به دو وزیر پیشنهادی رئیس‌جمهور برای دو وزارتخانه آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ جمعی از معلمان حق التدریسی مقابل درب مجلس تجمع کردند.

معترضان پلاکاردهایی با عنوانین “۳۰ هزار حق التدریسی” و “استخدام حق من است” و… را در دست داشتند.

تجمع اعتراضی فرهنگیان عضو پروژه واحدی فولادشهر

به گزارش حقوق بشر در ایران,  امروز سه شنبه ۱۲ شهریورماه ۱۳۹۸,  جمعی از فرهنگیان عضو پروژه واحدی فولاد شهر در اعتراض به صندوق ذخیره فرهنگیان وشرگت تامین مسکن درمقابل ساختمان رجایی وزارت آموزش وپرورش تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

تجمع اعتراضی کارمندان شاغل دفاتر سهام عدالت در تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز سه شنبه، ۱۲ شهریور ۱۳۹۸، شماری از کارکنان شاغل در دفاتر سهام عدالت در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی و معوقات مزدی خود، در مقابل ساختمان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در تهران، دست به تجمع زدند.

این گروه از کارگران که از استان‌ها و شهرستان‌های مختلف برای پیگیری وضعیت شغلی خود عازم تهران شده‌اند، گفتند: “پس از ۱۳سال فعالیت در ۳۵۳ دفاتر شرکت‌های تعاونی سهام عدالت در اقصی نقاط کشور، هنوز وضعیت شغلی‌مان مشخص نیست. در عین حال مطالبات مزدی ما از سال ۹۷ و مطالبات بیمه‌ای ما از سال ۹۴ به تاخیر افتاده است”.

یکی از افراد حاضر در تجمع گفت: “اصلی‌ترین خواسته کارکنان سهام عدالت در اجتماع امروز، توجه به امنیت شغلی آنها در لایحه آزادسازی سهام عدالت است که قرار است به زودی در صحن علنی مجلس مطرح و برای تصویب به رای گذاشته شود”.

طبق گفته وی، در لایحه مذکور به امنیت شغلی کارکنان سهام عدالت که بیش از ۱۳ سال است در مجموعه شرکت‌های سهام عدالت شهرستانی سابقه کار بیمه‌ای داشته و عمر مفید خود را در شرکت‌های مذکور سپری کرده‌اند، هیچ‌گونه توجهی نشده است.

وی با بیان اینکه ما کارکنان دفاتر سهام عدالت خواهان مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالبات معوقه و تامین امنیت خود هستیم، گفت: “در تجمع امروز کارکنان سهام عدالت تعدادی از مسئولان پایین دستی وزارت کار در جمع اعتراضی کارکنان معترض سهام عدالت حاضر شدند اما معترضان خواستار ملاقات حضوری با معاونت امور تعاون وزارت کار هستند”.

او در خاتمه گفت: “کارکنان سهام عدالت کشور تقریبا همگی از مددجویان تحصیلکرده نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد و از اقشار ضعیف جامعه‌اند”.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: