•                  
دوشنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, نوامبر 29

برگزاری ۲ تجمع اعتراضی

0
363

امروز شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ و  در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیردگروهی از طرفداران امیرحسین مقصودلو – معروف به تتلو – خواننده رپ ایرانی، در مقابل ساختمان مجلس و جمعی از کارگران خدماتی منطقه ۵ شهرداری اهواز، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸،  با توجه به گسترش نارضایتی شهروندان در شهرهای مختلف ایران از موارد مختلف نقض حقوق شهروندی در بسیاری از زمینه های اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی که در راستای مطالبات به حق این شهروندان,  طرفداران امیرحسین مقصودلو – معروف به تتلو – خواننده رپ ایرانی مقابل مجلس در تهران تظاهرات کردند و خواستار بازگشت او به ایران شدند.

آقای مقصودلو که در زمان انتخابات از هواداران ابراهیم رئیسی بود، پس از خروج از کشور و بیان مطالبی جنجالی با انتقاد نیروهای تندرو در ایران مواجه شد که خواستار محاکمه او شدند.

تجمع کارگران خدماتی منطقه ۵ شهرداری اهواز
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، روز پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، جمعی از کارگران خدماتی منطقه ۵ شهرداری اهواز که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری مشغول کارند، در اعتراض به سه ماه مزد معوقه، دست به اعتراض زده و خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند.

این کارگران طی هفته گذشته نیز (از تاریخ یکم تا پنجم اردیبهشت‌ماه) مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر اهواز تجمع کرده‌اند.

از قرار معلوم به دنبال اعتراض کارگران؛ صبح روز پنجشنبه یکی از مدیران شهرداری منطقه ۵ اهواز با حضور در میان معترضان با اعلان نداشتن منابع مالی کافی مدعی شد که ظرف هفته آینده یک ماه از معوقات مزدی سه ماهه آنها را بلافاصله پس از بازشدن حساب شهرداری مرکزی که به دلایلی بسته است، پرداخت خواهد کرد.

کارگران شهرداری منطقه ۵ اهواز در مقابل این وعده‌ی شهرداری گفتند: “ما برای نظافت شهر اهواز زحمات بسیاری کشیدیم و از ماه‌ها قبل مبالغ زیادی طلبکاریم. این درست نیست که چون دست‌مان به جایی بند نیست شهرداری با بی‌توجهی به مشکلات‌مان، از مجموع سه ماه مزد معوقه، وعده پرداخت فقط یک ماه را آن هم در یک هفته آینده به شرط باز شدن حساب‌های مالی شهرداری می‌دهد”.

طبق گزارش کارگران استمرار بی‌توجهی مسئولان شهری باعث شد تا کارگران تنظیف و حمل زباله به نشانه اعتراض از جمع‌آوری زباله‌های برخی خیابان‌های منطقه ۵ اهواز خودداری کنند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: