•                  
سه شنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
686

امروز یکشنبه۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸,  در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, جمعی از کشاورزان سیل زده در استان خوزستان، شماری از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت سایپا دیزل تهران، تعدادی از کارگران شهرداری اهواز و گروهی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه خودرو سازی سایپا، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، با توجه به گسترش نارضایتی شهروندان در شهرهای مختلف ایران از موارد مختلف نقض حقوق شهروندی در بسیاری از زمینه های اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی که در راستای مطالبات به حق این شهروندان, جمعی از کشاورزان سیل زده خوزستان، در مقابل ساختمان جهاد کشاورزی شهرستان کارون، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان در خصوص دلایل تجمع خود گفتند: “مراحل اداری پرداخت خسارت‌های سیل اخیر به مزارع ما باید تسهیل و تسریع شود. کشت ما نابود شده و بدهی‌ها بر جای مانده و وضعیت معیشتی ما کشاورزان بسیار سخت شده است”.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت سایپا دیزل
به گزارش حقوق بشر در ایران,  شماری از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت سایپا دیزل تهران، نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل دفتر این شرکت اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان مهمترین دلیل تجمع خود را در اعتراض به عدم تحویل خودرو، عنوان کردند.

تجمع کارگران شهرداری اهواز
به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه، ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، تعدادی از کارگران شهرداری اهواز، در اعتراض به عدم پرداخت حقوق خود، دست از کار کشیده و تجمع کردند.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی در مقابل وزارت صنعت
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از بی بی سی، گروهی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه خودرو سازی سایپا در اعتراض به گرانی قیمت‌های اعلام شده، عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل ساختمان وزارت صنعت معدن و تجارت در تهران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

آنها گفتند که با گذشت ۴ سال از ثبت نام آنها در طرح “اتو خدمت” هنوز خودروهایشان را تحویل نگرفتند و شرکت سایپا هم جوابگو نیست.

چهار سال پیش شرکت سایپا طرحی را آغاز کرد که بر اساس آن مشتریان بابت خرید خودروهای موجود در این طرح مبلغی را پرداخت کردند و قرار بود مابقی قیمت خودرو را در زمان تحویل بپردازند. شرکت سایپا هم متعهد شده بود که بر اساس قرارداد منعقد شده از زمان پرداخت وجه تا زمان تحویل خودرو، مبلغی را به صورت ماهانه به عنوان سود مشارکت به خریداران پرداخت کند.

یکی از خریداران گفت: “پرداخت ماهانه از ۲۷ درصد به ۱۹ درصد تغییر کرده است و در حالیکه در قرار داد ذکر شده ما بعد یک سال می‌توانیم درخواست اتومبیل کنیم اما به علت اختلاف قیمت بازار آزاد و کارخانه از دعوت نامه سر باز می‌زنند و به جایش به حاشیه بازار با قیمت بالا فروش می‌کنند.”

منتقدان این طرح گفتند: “با اینکه این طرح توانست مشکلات نقدینگی سایپا را برطرف کند اما میلیاردها تومان تعهدات مالی برای شرکت به بار آورد و سایپا نتوانسته است تعهدات خود را مبنی بر تحویل خودروها به مشتریان عملی کند”.

حالا شمار زیادی از مشتریان طرح “اتو خدمت” خودروهای خود را دریافت نکرده‌اند و بلاتکلیف هستند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: