•                  
چهارشنبه , ۲۸ مهر , ۱۴۰۰
چهارشنبه, اکتبر 20

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
661

 امروز پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸,  در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور را در بر میگیرد, جمعی از پرستاران موسوم به “شرکتی” دانشگاه علوم پزشکی مشهد و شماری از کارگران شهرداری خرم آباد، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز پنجشنبه، ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸،  با توجه به گسترش نارضایتی شهروندان در شهرهای مختلف ایران از موارد مختلف نقض حقوق شهروندی در بسیاری از زمینه های اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی که در راستای مطالبات به حق این شهروندان, جمعی از پرستاران موسوم به “شرکتی” دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اعتراض به معوقات مزدی و عدم رسیدگی به مطالباتشان، در ساختمان اداری این دانشگاه تجمع کردند.

این پرستاران نسبت به عدم پرداخت حقوق فروردین ماه اعتراض داشتند.

آنها گفتند: “ما حدود ۴۵۰ پرستار شرکتی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستیم که کارانه دی ماه ۹۶ را طی سه ماه گذشته دریافت کرده‌ایم و کارانه معوقه داریم”.

طبق اظهارات این پرستاران شرکتی؛ این ۲۰ نفر به نمایندگی از دیگر پرستاران شرکتی آمده بودند و لیستی از مطالبات پرستاران شرکتی سطح شهر را به دانشگاه اعلام کردند. این درحالی است که همه ساله برگزاری مناقصه در فروردین‌ماه سبب می‌شود تا حقوق فروردین پرستاران شرکتی به تعویق بیفتد و مسئولان دانشگاه با اینکه امسال تعهد کرده بودند، مناقصه را پیش از عید برگزار کنند، مجدداً مناقصه در ماه فروردین برگزار شد”.

پرستاران افزودند: “برنده مناقصه امسال شرکت «پیشگامان سلامت» است. عدم نظرسنجی از پرستاران در خصوص شرکت‌های طرف قرارداد و کسب رضایت پرسنل از مسائلی است که دانشگاه علوم پزشکی به آن توجه نمی‌کند”.

به گفته این پرستاران شرکتی؛ این شرکت در سال گذشته نیز طرف قرارداد با دانشگاه علوم پزشکی بوده و پرستاران رضایت چندانی از عملکرد آن نداشتند.

طبق اظهارات آنها؛ پرستاران شرکتی در استخدام‌های دانشگاه علوم پزشکی در اولویت قرار نمی‌گیرند و هر ساله دانشگاه نیروهای جدیدی استخدام می‌کند.

تجمع کارگران شهرداری خرم آباد
به گزارش فارس، روز گذشته، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، شماری از کارگران شهرداری خرم آباد، در اعتراض به معوقات مزدی چندین ماهه خود در مقابل ساختمان استانداری لرستان تجمع کردند.

لازم به ذکر است که این کارگران در روز سه شنبه هفته جاری نیز در مقابل ساختمان استانداری لرستان تجمع کرده بودند. کارگران در این تجمع خواستار رسیدگی مسئولان ارشد استان به مشکلاتشان شدند.

به گفته یکی از این کارگران در حالی حقوق چند ماهه آنها پرداخت نمی‌شود که گفته شده شهرداری حقوق آنها را به پیمانکار پرداخت کرده است اما پیمانکار حقوق کارگران را پرداخت نمی‌کند.

این در حالی است که گفته می‌شود پاکبان‌ها با پیمانکار قرارداد داشته و بر اساس رویه موجود می‌بایست حقوق آنها از طریق پیمانکار پرداخت شود.

در هر حال کارگران حوزه تنظیف، خواستار رسیدگی مسئولان شهری به مشکلاتشان هستند و از بدقولی پیمانکار به شدت گلایه دارند.

آنها درخواست دارند که شهرداری مستقیما حقوقشان را پرداخت کند و یا رویه‌ای ایجاد شود که سریع‌تر به حقوق معوقه چند ماهه خود برسند.

در همین راستا رضا خدامرادی، معاون خدمات شهری شهرداری خرم‌آباد، اظهار کرد: “این پاکبانان که در شهرداری منطقه ۳ مشغول کار هستند، به دلیل مطالبه‌ای که از گذشته داشتند تجمعی در مقابل استانداری داشتند”.

وی افزود: “این عدم دریافت حقوق مربوط به پیمانکار گذشته است که سرنوشت نامعلومی دارد”.

معاون خدمات شهری شهرداری خرم‌آباد گفت: “به این پاکبانان گفته‌ایم که شکایتی را در اداره کار مطرح کنند و پس از محکومیت پیمانکار شهرداری مطالبه آنان را پرداخت می‌کند”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: